Re: Tipy na úpravy fóra

Ani já to nemůžu najít, kde to je?

Web

(upravil The_P 17. 12. 2013 8:32)

Re: Tipy na úpravy fóra

BFU43: Jasne, ze to nemuzete najit, protoze pak postnul pod nim Rix a zacalo to nanovo, cimz doslo k dalsi editaci toho prispevku protoze Danhard nejspise uznal, ze to za nakonec omluvu nestoji. *nebo* se to cele smazalo moderatorem, protoze ta diskuze byla uz tak o h*vne. Ale jednoduse si vybabuji, ze to tam bylo, coz mi samozrejme nemusite verit. Je dost mozne, ze to bylo jen velice kratkou dobu, stejne jako ten puvodni prispevek, ale prekvapilo mne to od Danharda natolik, ze jsem si to zapamatoval smile.

PS: Ten prispevek, kde to co si pamatuji bylo ma ted v diskuzi "projekt MIR50" cislo #426. Puvodne byl myslim peprnejsi s dovetkem, pak se zkratil na todle. Ale stejne mam pocit ze tam o Danhardove vyjadrovani byla nejaka vetsi diskuze i s nim, ktera uz tam proste neni. Ale za to ruku do ohne nedam. Inu, zpetna editace - a tady by samozrejme ani nova pravidla nepomohla, koukam ze je to editovano jen chvilku po postnuti.

Re: Tipy na úpravy fóra

Kurnik,neřešte pořád debility dokola.

Re: Tipy na úpravy fóra

To nejsou debility, pokud tady někdo tvrdí, že došlo k jisté omluvě, a ono k ní asi vůbec nedošlo..
Debilní je, když v odb. debatě nazve jeden diskutér druhého zcela bezdůvodně hovadem, a pak to po sobě rychle promazává a dělá, jako že se nic nestalo.. Debilní je např. celé toto vlákno https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=18933 ..
Debilní není, když se člověk snaží v poměrně zásadní věci dobrat pravdy...

(upravil The_P 17. 12. 2013 11:07)

Re: Tipy na úpravy fóra

BFU43: Ono k ni asi vubec nedoslo, pac se to nehodi do kramu co? Co bys chtel, certifikat s razitkem od notare? Holt diskuze zbytecna, ze se snazim...
Benazi: Mas pravdu, je to o nice, uz mlcim - a omlouvam se za plevel.

Re: Tipy na úpravy fóra

Domnivam se dobre, ze to vlakno ukazuje i na jistou mozkovou dysfunkci jeho autora? Styl kdyz jsou pravidla, tak je je proste musim porusit nemam moc rad.

Web

Re: Tipy na úpravy fóra

The_P : Máš pravdu, nesnaž se.. Je to zbytečné.. Ještě jsem nezaznamenal, že by se Mr. Danhard někomu (zde nebo na Slovanetu) za své sprosté a urážlivé výpady omluvil.. Tím myslím skutečně omluvil, a nejen něco kvazi-předstíral.. Jako odborníka ho respektuji, ale jinak je to namyšlený hulvát.. Tečka...

(upravil sinclair 17. 12. 2013 15:32)

Re: Tipy na úpravy fóra

BFU43: To je ale přesně to, na co jsem poukazoval už dávno a dokonce jsem kvůli tomu Tondovi i psal. Moderátoři nedělají to, co mají nejspíše proto, že jim to někdo nařídil, jinak si to totiž neumím vysvětlit.
Už několik týdnů žádám a prosím mody i admina o vyčištění vlákna "Úvaha" v mém kumbálu, kde byly prvních pár desítek příspěvků ryze technické věci a momentálně je to ke konci zapráskáno OT tak, že se v tom původní smysl toho vlákna utápí. To je tak těžké to promazat? Dokonce jsem jim i psal, od kterého příspěvku dále dát všechno pryč. To je takový technický problém, nebo v čem tedy problém vězí???

Web

Re: Tipy na úpravy fóra

Je-li s tím problém, nemusí to moderátoři mazat. Stačí nevhodné příspěvky přesunout na smetiště - podobně to dělá Troton na slovanetu.

Re: Tipy na úpravy fóra

Dobrý den,

položil jsem dva tři dotazy na tomto fóru, technicky jste možná ok , nepřehánějmě abyste nepolevili.

Rád bych zde komunikoval, ale trápí mně zde jeden moral hazard.

Prosím o organizační vysvětlení: uživatel Digiting (upozorňuji, že nevím o koho se jedná), zde zdá se dostal vyhazov; přečetl jsem si jeho příspěvky za prosinec 2013 a neshledal jsem na nich nic mimořádného kromě citací vulgárností uživatele sinclair.  (pokud jejich výčet od uživatele Digiting na vaší stránce je pravdivý)

Pro úplnost dodávám, že uživatel sinclair tyto citace zpochybnil.


Nicméně bych se chtěl zeptat, že pokud mé dotazy začátečníka v elektro oboru vyvolají nepřiměřené reakce zkušenějších uživatelů, jestli jste schopni zajistit nápravu na ochrany osobnosti z právního hlediska.

Ptám se i pro to, že v jednom tématu máte název "Zesilovač pro holoprdelníky", tedy jestli v tomto smyslu děláte rozdíly mezi bohatými a chudými a jestli dle toho i s nimi v diskuzích zacházíte. Zde bych chtěl poprosit o definici, do které kategorie patřím, abych případně při svých debilních dotazech neobtěžoval vás vyvolené, kteří máte aparaturu, řekněme, bratru, za 100 táců (tedy promiňte, minimálně za 100 táců).

Dle vašeho vysvětlení bych se rozhodl jestli bych si dovolil ve vašem fóru se na něco ještě zeptat.

Who Do You Think You Are

Re: Tipy na úpravy fóra

Stručně:

Digiting: https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 65#p287865
"nepřiměřené reakce": máš-li nutkání řešit spory právní cestou, jsi přednostním adeptem na ban.
"pro holoprdelníky": každý tomu dobře rozumí, doporučil bych více se tu zabydlet, odpovědi samy příjdou.

Re: Tipy na úpravy fóra

amaterovy sledovač - jestli máš vítr,že Tě Sinclair zpracuje jako "Pískomila" a chtěl by ses kvůli tomu soudit,tak běž fakt.. jinam... smile

šmarja do ktere klašterní knihovny zavedli modem? big_smile ...

Tondo, mám i jiné hobby,takže chodím občas i na největší československé "škodovkářské forum", taky tisíce lidí,registovani, neregistrovani,i jinde to tak určitě funguje, co chci říct,že by foru možná přispělo kdyby jisté sekce které by ho mohly poškozovat před širokou veřejností byly zobrazitelné pouze registrovaným členům.... ? Jak chránit citlivé povahy registrovaných ale nevím,ti to prostě musejí bud rozdýchat nebo sem nechodit big_smile

Re: Tipy na úpravy fóra

Ok, amatérový sledovači, preventivně to raději zkusím vysvětlit, než dojde k dalším nedorozuměním :

"Zesilovač pro holoprdelníky" je tak trochu nejapně zábavný a tak trochu možná i trefný název pro konstrukci zesilovače, která překvapivě dobře hraje /v rámci použitého materiálu-nikdo ovšem nikomu nebrání použít lepší/ a která přesto, že je elektricky slušně vybavena/ochrany apod/ mnoho nestojí - je tedy určena pro ty, kteří sic mají hluboko do kapsy, ale chtěli by trochu slušně a v tomto případě i dosti nahlas hrát. Zkušenějším a lépe finančně situovaným ovšem nic nebrání použít jiný, lepší a výrazně dražší materiál a tím samozřejmě dosáhnout i lepších parametrů zesilovače - nižší zkreslení, lepší zvuk a výrazně vyšší výkon použitím výrazně dražších LM1875 místo TDA20xx, koncové tranzistory-pakliže to nejsou padělky-vyhovují až do poměrně vysokého napájecího napětí a výkonu až 100W/4ohm. Tady ovšem prostor pro výměnu za "něco lepšího" ani není, je třeba použít 2-4MHz koncové tranzistory a v tomto případě jsou TIP35C/36C zcela vyhovující, ačkoli by jistě šly nahradit lepšími a téměř nezničitelnými MJW21195/21196.

Holoprdelník není v tomto případě nijak hanlivý název, je to pouze volně přenesené označení pro mladého študáka, kterého např. živí jen jeden z rodičů apod., nemá tedy příliš na rozhazování, ale chválabohu jej to baví, nicméně na složitější konstrukce buď nemá znalostmi, nebo finančně. Zde není nutno nic nastavovat a dokonce ani nic měřit, při pozorné, pečlivé práci, dodržení pokynů ke konstrukci a použití součástek, nakoupených u seriózních prodejců to funguje "na první šťouch" a z teoretických znalostí je potřeba jen málo - např. podle transformátoru si spočítat výsledné ss napětí naprázdno a s tím spojené dovolené ss provozní napětí filtračních kondenzátorů, popř. potom, při napájení vyšším napětím nahradit zenerku D11 typem na jiné napětí a zvolit relé na jiné napětí, např. 24V, pokud by ss napájecí napětí bylo ještě vyšší, rozdíl dorovnat změnou zenerky /která stojí korunu a cosi/.

Od toho, aby někdo začínajícímu "holoprdelníkovi" poradil co a jak upravit je zde na tomto webu spousta šikovných, chytrých a zkušených lidí, kteří poradí rádi, jsou-li o to slušně požádáni.   

Holoprdelník jsem byl ve 14-15 letech i já, jenže tehdy, před skoro 40 lety si docela úspěšně šlo sběrem druhotných surovin a nejrůznějšími brigádami, o které tehdy opravdu nebyla nouze, slušně přivydělat. Dokonce tolik, že jsem nepotřeboval od rodičů krom půjčení dvoukoláku už téměř nic a mohl si za pár týdnů dovolit koupit pár tranzistorů KD503, kteréžto v té době stály 365,-Kčs/ks. Tehdy nebyla žádná ostuda přijet s dvoukolákem na rampu sámošky, naložit papíru co jsem uvezl a odvézt to do Sběrných surovin, kde za to jakžtakž slušně platili. Otočil jsem to v sobotu dopoledne i několikrát, vedoucí sámošek byli rádi, že to nemusí likvidovat na vlastní náklady sami a tak nám to docela rádi dávali. A nebyl to jen papír, ale třeba i železo a olovo, když se někde boural nějaký starý barák - stačilo šéfovi od bourání podstrčit jedny tvrdé Sparty a mohli jsme si odvézt železa a všeho možného, co šlo prodat, kolik jsme chtěli.
Dneska podobné věci prostě dělat nejdou - jednak by to byla před bohatějšími vrstevníky nehynoucí ostuda a jednak vzhledem k inflaci koruny už ani nemá smysl podobné komodity do Sběrných surovin vozit - nevyplatí se to, ledaže by šlo o měď, hliník apod., za které i dnes dostanete slušné peníze.

Tak doufám, že se mi název té konstrukce podařilo uspokojivě vysvětlit - ano, má souvislost s finanční situací človíčka, který by se rozhodl tento zesilovač stavět, ovšem v nijak hanlivém slova smyslu. Ostatně ve srovnání s Kellnerem, Babišem a spoustami dalších máme holou prdel všichni...copak uděláš s tímhle, amatérový sledovači?

Web

(upravil mordoo 5. 4. 2014 18:15)

Re: Tipy na úpravy fóra

Sekcia recenzie?

kupoval som nove bednicky a stravil som spustu casu na webe pozeranim recenzii a tak. niekto moze namietat ze to je aj tak jedno a treba si to ist vypocut... nie vzdy je to realne tak sa treba spolahnut na aku taku recenziu. recenzuie by boli ovela uveritelnejsie ak by bol od ludi o "ktorych som uz pocul"
neviem ci sa to riesilo ale nedala by sa vytvorit tu sekcia recenzie?
jasne kto chce moze napisat aj teraz a cekciu si najde. len by to bolo pekne po kope a nozno by to motivovalo viac ldi nieco napicat co naju doma.

Re: Tipy na úpravy fóra

To už tu je.

http://s19.postimg.cc/xd4yfqy5v/shot_53.png

Re: Tipy na úpravy fóra

Aha, nikdy som si to nevsimol...
nozno aj preto tam ziadne recenzie niesu smile
bol to len napad - zalezitost ktoru som aktualne riesil...

Re: Tipy na úpravy fóra

Mám pocit, že poslední dobou informační hodnota webu klesla, k tématům mají tendenci se vyjadřovat jedinci, co zjevně o daném problému moc neví nebo pobrali zkreslené nebo mylné informace jinde. Snad tento přídavek zafunguje a úroveň webu pozvedne.

Prostě dejte si pozor co píšete, abyste nebyli za blbce.

https://s2.postimg.cc/s61qc06gp/shot_27.png

Re: Tipy na úpravy fóra

Super zlepšovák, po kterém ti sem nebude psát už nikdo, aby nebyl za blbce. I tak se to dá chápat. wink

Re: Tipy na úpravy fóra

Čekám, že těch postů bude míň, ale za to budou hodnotnější, no je to testovací verze, uvidíme jak se to vyvine.

(upravil mechanik 11. 6. 2017 13:28)

Re: Tipy na úpravy fóra

ja to neznášam, nejake + a -, každý sa za tým bude nahánať a bude to tu ako niekde na facebooku... Toto je technické forum tak by som sa držalo obsahu a nie blbín.