Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 6)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Compact Easy stereo zosík s TDA2005

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 103]

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Mám tady dva přes 10 let staré nepoužité TDA2005, kdyby jste někdo měli zájem...

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

To Redyuri:
Záleží, jak moc Vám šumí mezi ušima wink

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Dj_Rix: jelikož uvažuji o stavbě tohoto zesiku pro malou tak bych měl o TDAčka zájem. Pokud jsou ještě volné tak domluva přes SZ? Díky.

(upravil sinclair 13. 11. 2013 18:59)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Původní projekt měl s potenciometry 25k v korekcích, otevřeným vstupem a s volume naplno odstup měřený lineárně tuším -84 či -86dB. Takový odstup ani nemá většina interních zvukovek, externí určitě o něco málo lepší. A-filtr byl tehdy zapůjčen, takže váhově měřen odstup nebyl, odhaduji, že by se to pak dostalo v pásmu 20Hz-20kHz k hodnotě kolem -90dB. To si myslím, že je na tento IO s takovým napěťovým ziskem poměrně slušná hodnota. Odstup se dá ještě dále zlepšit použitím potenciometrů 10k v korekcích a zmenšením odporu na neinvertujícím vstupu IO na 15k. Je pak samozřejmě nutné korekční obvod přepočítat v patřičném poměru. Myslím, že poslední verze, tedy 1.4 s emitorovým sledovačem před korekcemi, která je na fotkách, nebude mít odstup horší, pokud do sledovačů použijete tranzistory s F=2dB a méně, dají se vybrat i z obyčejných KC509, které na tom nejsou tak zle, jak se o nich obecně tvrdí. Není-li možnost výběru, pak tedy BC550B Philips, překvapivě málo šumí originální 2SC1815, 2SC1841, 2SC1845, které ale do desky tak úplně esteticky nesedí. Z "evropských" nízkošumáků moc na výběr není, ale bastlíři obvykle mají po ruce pytlíky s kdečím, takže se potřebné dva nízkošumící kusy dají vybrat. Dají se tam na zkoušku samozřejmě vpálit i jfety třeba 2SK170, ale měly by to být asi BL-ka. To jsem ale nezkoušel, možná až při instalaci do soustavy, musím poprosit george-ho o rozříznutí potřebného kusu chladiče.
Já jsem použil v zobrazeném prototypu starší BC413B Siemens, vytažené ze snímacích zesilovačů nějakého lepšího magnetofonu, změřeno to ještě není, ale myslím, že to žádná tragédie nebude.

Rixovy TDAčka bych být Vámi okamžitě bral, na 99,9% půjde o origoše.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Niektore integrované zvukovky maju síce pomerne dobrý odstup, ale nízku max. výstupnú uroven. Opacnym prikladom su napr. zvukovky Creative s jadrom Core3D (Z, Recon3D, Audigy Fx), ktore maju na vystupe line driver MAX97220A.

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Tak mi dnes od Kohoutů dorazila DPS PC ZES 1.4 a jsem poněkud rozčarován.
V dokladu nesouhlasí vyůčtovaná cena, kterou jsme měli domluvenou v emailu, nikde není napsáno zda je to opravdu mnou žádaná dps s cu 70um (můžu to nějak sám zjistit?) a nějak jsem nepochopil, proč mám na dokladu naúčtovanou položku NEGATIV, když by měl být hotový a uložený u nich..? Nebo to znamená, že se jedná o nějaký poplatek, když je dps podle předlohy na negativu?
Bohužel jsem se k nim už dnes nedovolal, tak uvidím v pondělí

Objednával už někdo z Vás tuto verzi desky u Kohotů?

Díky za Vaše případé odpovědi...

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Negativ trojdílné desky PCZes 1.4, která je v černobílém i barevném osazováku ve vláknu, Kohouti skutečně mají, platil ho millano. Jestli se bratři Kohoutové
nedokážou domluvit, negativ má jen jeden z bráchů a objednávka byla poslána druhému, tak je skutečně možné, že byl negativ naúčtován - v tom případě ale nevím, kde tedy vzal data pro výrobu dalšího negativu, anebo si zkopíroval bráchův a naúčtoval Ti ho, což je prasárna, ale je to nějaké divné. Zjistit, zda se jedná o 35 či 70um fólii jde s troškou trpělivosti absolutně nepoškozenou pětistovkovou šuplérou /přesnost 0,05mm/, nebo tisícovkovou s indikátorem
/přesnost 0,01mm/. Mně přišla deska od Kohoutů, kterou mi přeposílal millano, s fólií 70um. Při trošce zkušenosti to jde i poznat při pájení větších
ploch, např. ve zdroji, kdy na to mikropáječka kolem 30-40W nestačí a je nutný použít 90-100W trafopájku s kratším hrotem z 2,5mm2 instalačního drátu. Kohouti mají FR4 až do 105um, trochu potíž je v tom, že mají všechny tu ohavnou žlutozelenou barvu. Jednu dobu měli 70um materiál na světle bíle
mléčném laminátu, ale už ho nemají, zřejmě to byla nějaká zahraniční náhražka za tuzemský FR4. Hlavně si zkontroluj podle osazováku rozměry a také verzi, myslím, že tam millano posílal i data na verzi 1.2, kde myslím ještě nebyl emitorový sledovač před korekcemi. Exponenciální potenciometry 10kC do korekcí mám v počtu několika desítek slíbeny od Alana Krause, možná i 25kA s odbočkou pro loudness. Vše bude vysvětleno v podrobné dokumentaci, která se dodělává. Do té doby je třeba počkat, ať neuděláš nějakou zbytečnou chybu, co může koncové IO stát život. Díky za trpělivost.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Tak jsem hned v pondělí volal Kohoutům, a s paní se domluvil, že mi udělají desku novou ( ta co mám doma je asi podle ceny pouze s CU 35um) a cena bude jak jsme se původně domlouvali.
Nicméně hned druhý den mi přišel e-mail, ve kterém jsem byl ujišťován, že deska je určitě s CU 70um a že prý to poznám hmatem, jak jsou cesty vystouplé. No to jsem se od srdce zasmál big_smile !
Že bych já ( a troufám si tvrdit  že většina z Vás zde na fóru), mohl poznat rozdíl 35um je přinejmenším utopie. Ještě když jsem holou DPS nedržel v ruce 13 let a ani nemám s čím srovnávat.
Na druhou stranu chápu, že desky dělá jeden člověk a fakturaci člověk druhý. Nikdo nejsme neomylní a bez problémů uznali,   že udělali ve faktuře hned dvě chyby (špatná cena DPS a omylem účtován negativ), a přislíbili nápravu.
Chyba se stát může, podstatné je, jak se s ní dokážeme vypořádat.
A Kohouti se s ní vypořádali dobře.
Hawk wink

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Ono to hmatem ale jde poznat, nejlíp když je nelakovaná a porovnáš 35u vs 70um, přejíždění nehtem.. (nemluvě o bučkových 18um nebo kolik)

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Hmatom rozdiel medzi 35um a 70um poznáš, dokonca aj na pohľadom je to iné, samozrejme, ak si DPS nedržal v ruke 13 rokov, tak to je o inom:)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Pánové vy snad neumíte číst, píše přece jasně, že to nemá s čím porovnat

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Microlan mě předběhnul smile
Když nemáte s čím porovnat, tak můžete pouze důvěřovat. Ještě když je deska nalakovaná.
Samozřejmě pokud má člověk mikrometr a část desky odlakuje, nebo má druhou pro porovnání, tak to je něco jiného.
Ale jak jsem psal výše - nemám větší důvod Kohoutům nevěřit, chyba se mohla stát při jejich komunikaci "technik-> sekretářka". Jsme jen lidi...

Teď již jen vyčkat na PDF p. Sinclaira a na chybějící součástky.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Quiero01: Tak to je dobře, že jsi to nakonec úspěšně vyřešil.

Já s Kohouty mám zatím, a musím do zaklepat, dobré zkušenosti. Zatím jsem nezaznamenal jediný problém. Akorát je teda pravda, že jsem si kdysi nechal dělat desku a návrh měl přes pady součástek umístěné via pro upravení díry pro vrtání. Psal jsem Kohoutovi ať před tiskem předlohy vypne hladinu "pads" no samozřejmě, že mi pak poslal hotovou desku s vytištěnými hladinami "pads" i "vias".
Nevím jestli je vůbec zařízený to řešit nebo prostě veme poslaný soubor, otevře v Eaglu a dá tisk. A o nic se nestará.
Teď mu budu posílat zase desku na výrobu. Popsal jsem mu, jak chci upravit pady součástek pro vrták 0,6mm . Mimochodem užitečná funkce přes spuštění souboru "drill-aid.ulp". Tak jsem zvědav, jak si s tím poradí. Jestli příjde deska zase s "default nastavením".

(upravil Quiero01 21. 11. 2013 16:24)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

To: j_paseka
Taky jsem rád a Vám to snad taky dopadne s novou deskou ok wink

(upravil Quiero01 28. 11. 2013 0:42)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

To Sinclair:
Zdravím, v příspěvku #38 nejde zobrazit schéma.
Jak to vypadá se schématem na verzi 1.4? Podařilo se Vám jej od p.Millana sehnat?
Nebo jak to cca vypadá s tím návodem?

Vím že jsem celkem nedočkavý, a že jste na tom s časem "na štíru", tak se prosím nezlobte.
To je asi tím, že jsem 13let nebastli... smile

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Ahoj. Nepodařilo se již někomu z Vás sehnat seznam součástek?
Chtěl jsem si DPS objednat u Kohoutů, ale tvrdí, že mají pouze PC ZES a o žádné verzi PC ZES 1.4 neví.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

shalibaba:

Sinclair napsal:

Negativ trojdílné desky PCZes 1.4...

Nenapsal jsi jim špatně název? Máš v názvu mezeru a psané velkými písmeny. Jestli to nerozlišují přesně.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Vzdyt v uvodu vlakna je vše uvedeno, pokud to kohout nemá napsat Millanovi  roll

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Má, objednával jsem to před nedávnem, viz moje příspěvky na předchozí stránce... wink

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Dobrý den,

nemá tu někdo schéma nebo seznam součástek (nejlépe to schéma) ??? Tady jsem nic podobnýho nenašel. Možná je to chyba prohlížeče, ale tím si nejsem jist. Předem děkuji.

Příspěvky [41 až 60 z 103]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£