Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 14 z 15)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

  Stránky: ««« 1 ... 12 13 14 15 »»»

RSS

Příspěvky [261 až 280 z 291]

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Zorg: Pokud budeš jen teoretizovat a nevyzkoušíš si to v praxi, budeš si myslet ,že básním. Co jsem chtěl to jsem napsal, mým cílem bylo poradit možnou alternativu, kterou mám odzkoušenou a líbila se.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Zcela nechtě a svobodně jsem ledva 2 měsíce nazpět zaznamenal následující Mabatovu odpovědní rétoriku, cituji:

1/ Co kdyby sis radjěi přečetl všechno to, co už to okolo toho bylo napsáno, ještě několikrát?
2/ Nebo si to nepochopil
3/ Zřejmě ti není souzeno to pochopit
4/ Je to jak mluvit do dubu
5/ ... opravdu nevidím smysl v tom pokračovat
6/ Z nás dvou dozajista nejsem ten, kdo v tom tápe ...
7/ Měl bys asi líp číst
8/ ... zjevně nechápeš, jak se to chová ...
9/ Může mi někdo vysvětlit, proč se vždycky všude najde takový idiot?

Férově a svobodně je třeba upozornit, že jde o citace postrádající kontext. Nikoli však společné jádro. Vysvětlením může být

"Nech si to vysvětlit od někoho, kdo má víc trpělivosti"

jinak totiž

"Blábolit je snadné."

Ať žije svoboda projevu.

(upravil MaBat 12. 12. 2013 14:08)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

"Zcela nechtě a svobodně" lol

Je ti doufám jasné, že tě můžu v rámci svobody projevu, také zcela nechtě a svobodně, poslat do pr*ele?

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

S Vaší osobností vláčenou emocemi poměrně nesvobodně ne můžete, ale musíte. O tom je totiž ta snůška citací.

(upravil MaBat 12. 12. 2013 14:21)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

A co přimělo tebe k té snůšce citací, ty svobodný filozofe?
BTW, muselo to dát docela práci smile Nebo si to nechtě zapisuješ průběžně?

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Pocit, že ji nakonec ustojíte.

(upravil MaBat 12. 12. 2013 14:46)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Tak já ti připomenu - máš na mě pifku minimálně od chvíle, kdy jsem vysvětloval, jak se to má s komplexními čísly, což jsi tu motal. Už tehdy jsi reagoval dotčeně na zcela věcnou a slušně napsanou kritiku, resp. opravu. Od té doby nevynecháš příležitost si úplně obyčejně kopnout, byť úplně nesmyslně, jako tady.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

MaBat: Děkuji za inspiraci. Hned jsem se tam zašel podívat a koukám jak někomu píšete:

"Kdybys měl smysl pro matematiku, takhle by ses neptal. Nemáš-li, těžko vysvětlit."

Zkusím tedy využít zdejší svobody editovat po sobě příspěvky a přidám do Vašich citací i tuto prémii, aby každý věděl, s čím vším se na Vás může obrátit, až mu "něco nebude hrát".

Ba ne, teď si zcela nesvodobně dělám legraci, jako odpověď na Vaši vážnost.

(upravil MaBat 12. 12. 2013 15:09)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Kdybys byl jenom hloupej, bylo by mi to jedno. Takových je spousta a každej jsme v něčem hloupej. Ale ty budeš v jádru zlej člověk a takový mě bohužel příšerně s*rou.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Petr V. napsal:

Zorg: Pokud budeš jen teoretizovat a nevyzkoušíš si to v praxi, budeš si myslet ,že básním. Co jsem chtěl to jsem napsal, mým cílem bylo poradit možnou alternativu, kterou mám odzkoušenou a líbila se.

Já právě nevím, co bych měl zkoušet? Jak jsem psal, harál jsem si mimojiné s 18PS100 a nevím proč by neměl být vhodný i na malé signály. Jen chci vědět, jaks to myslel a co je za tím technicky schováno: "co nejmenší rozdíly v charakteru zvuku v závislosti na velikosti signálu a to pro malou a střední hlasitost" a pak "(15BG100) hraje o dost jinak a určitě nevyhoví podmínkám viz výše". Mě to prostě přijde jako hloupost, zvlášť při domácích hlasitostech...

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

MaBat: To jste trefil hřebíček na hlavičku - dokud zesměšňujete a znevažujete jiné, je to Vaše odbornost a jejich hloupost, ale když se znevážíte hrubostmi v podstatě sám - jiní jsou na Vás zlí.
Outlocitnost v obvyklém gardu.

(upravil MaBat 12. 12. 2013 15:47)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Pokud někomu napíšu "7/ Měl bys asi líp číst" v situaci, kdy něco zcela zjevně blbě přečet a reagoval úplně mimo mísu (což nakonec sám přiznal), jde v tu chvíli v zásadě o dobře míněné upozornění, navíc se smajlíkem. Každý to vidí.

To jen lidi jako ty to můžou použít do podobného seznamu, sloužící jedinému účelu, který oba známe. Takhle bych si mimochodem dokázal obhájit i většinu těch zbylých citací. Zbytek jistě vyplynul ze situace.

A díky za ten seznam, teď to nemusím vypisovat, ale stačí mi v situaci jako tato uvést "9/".

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Jeden by se uzarděl, Vy ne.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Máš něco k chování na basech v malých místnostech, potažmo k velkým PA reproduktorům?
Krom toho, že už jsi tu všem vysvětlil, co to je mód a jakej já jsem arogantní hulvát?

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

K chování bych reprodukoval již jen obecnou pochvalu, že byly smazány ty největší poslední vulgarismy, a že posledních 5 příspěvků ze 6 jste dodatečně editoval, takže nejspíše nejste takový "drsňák", jak by se z navršených osobních ataků mohlo zdát. To je příjemná změna módu.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Ano, nestojí mi to zato. Máš tedy něco k tématu? Víš o tom něco?

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

MaBat: Správně si připomínáme, kdo je na řadě. Někdo se zde ptal po Vašem slovním spojení o módech na náměstí: "nekonečný počet těch, pro které se odrazy vrací z nekonečna".

Již jsem se vyjádřil v 10:37 hod. Šlo o nabytý pocit, že si s Antoniem nerozumíte proto, že jeden hovoří o maximech tlaku (módech) přímé vlny, druhý rezonanční, a chtěl jsem dopomoci k porozumění. Následovala Vaše odborná polemika smajlíky na můj účet, a tam vidím počátek této dlažby do temnot, těžko v komplexních číslech 4 měsíce nazpět.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Digiting napsal:

Šlo o nabytý pocit, že si s Antoniem nerozumíte proto, že jeden hovoří o maximech tlaku (módech) přímé vlny, druhý rezonanční

V tom případě tě můžu ubezpečit, že takový pocit je zcela mylný a tvoje snaha bezpředmětná.

A propos, co to je mód přímé vlny??
Slyšel jsi snad někdy někoho, kromě tebe, něco takového používat? Mód není maximum, ani minimum, když už jsme u toho.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

To jste se mě mohl zeptat dříve, než jste se mně začal vychechtávat smajlíky.
Jiní i já jsme se Vás nejprve ptali po vysvětlení "nekonečný počet těch, pro které se odrazy vrací z nekonečna". Prosím tedy neodpovídat dotazem. A pokud už se rozepíšete, prosím o Vaše pojetí, co je to mód, pokud možno metodou co to je, nikoli co to není, a vlastními slovy.
Až se tu Vaše vysvětlení dočtu, tak možná.

(upravil MaBat 12. 12. 2013 17:13)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Vážně čekáš, že zrovna tobě se to tu budu snažit vysvětlit po desátý, po tom, co už jsem to tu všechno aspoň dvakrát napsal (nebo jsem se o to aspoň pokusil)?
Takže ty nejen že máš potřebu poučovat o slušnosti, ale i o tom, o čem zjevně nemáš ani páru. A klidně si to dej na seznam.
Mód není ani maximum tlaku, ani kmitna, ani uzel. Ale obávám se, že to tu už všichni ostatní tak nějak chápou.

- "Mód přímé vlny" je nesmysl.

Příspěvky [261 až 280 z 291]

  Stránky: ««« 1 ... 12 13 14 15 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£