Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Teorie & praxe » Pozor na levné mikrofony!

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

(upravil Jan16 16. 12. 2011 0:05)

Téma: Pozor na levné mikrofony!

Zdravím.
Asi jsem neobjevil žádnou ameriku, ale přesto se s vámi podělím o kuriozitu. Dostal se mi do ruk takový levný mikrofon, teda ehm mikrofon.
Moje původní domněnka byla, že levný mikrofon se od drahého liší v podstatě jen kvalitou provedení (tím jak dlouho to trvá, než se to rozsype na součásti) a tím jaké to má parametry. Mno mikrofon jsem párkrát měl vražený do mixu, jen jako talkback. Kvalitou zvuku něco děsného, odolnost vůči ruchům vzniklým držením mikrofonu v ruce mizerná, sbírá to dost dobře třeba když zaťukáte do přívodního kabelu. Mikrofon jsem jako ten TB použil asi 3x. Pak mi odešel vypínač - přestal vypínat.  Jednoho dne, měl jsem zapnutý i phantom (kvůli DIB), no a přišlo mi nějaké divné, že jsem musel mít na mixu příšerně vysolený gain, abych byl vůbec slyšet a ještě jsem zněů jako "ze sudu". Před chvílí jsme ten krám vzal do ruky, že ten vypínač aspoň nějak zruším na trvale zapnuto - aby mi to nevynechávalo. No a po rozdělání mikrofonu a pohledu na konektor už mi bylo hnedka jasné, v čem je problém. Sami se podívejte, jak je ten mikrofon zapojený.  //Pro ty co to nevidí: Je zapojený mezi pin 1 a 2, tj GND-HOT, 3-COLD visí v luftě nezapojen.=> tzn BLBĚ//. To vysvětluje ty potíže při zapnutém phantomu.
U levného mikrofonu bych popravdě čekal všecko, ale to že bude zapojený blbě, jsem opravdu nečekal.

http://s19.postimg.cc/z82dce29b/4452_img_9464s.jpg http://s19.postimg.cc/qebgvafan/4452_img_9465s.jpg

Re: Pozor na levné mikrofony!

No teda!  smile
Honzo, nic osobního - kolik je Ti letos let?

Web

Re: Pozor na levné mikrofony!

Tipoval bych 20, je na tom něco špatně ?

Re: Pozor na levné mikrofony!

Není, jen jsem se slušně zeptal. Proč? No protože zkušený elektronik cca okolo 40 let se ničemu podobnému nediví, víš?

Web

Re: Pozor na levné mikrofony!

Jan16 tu od 30.6. zničeho nic přestal psát, tipuju že sublimoval do jistého jiného nicku tady, co ho k tomu vedlo by vysvětlil jen on sám.

Re: Pozor na levné mikrofony!

sinclair napsal:

4. Odstup rušivých napětí nejméně -100dB přes váhový filtr IHF-A, se započítaným rušivým napětím elektretu /je to nutné kvůli použití v PA/

Jak by to udělal "zkušený" elektronik, který se chlubí červeným diplomem velkým jak plakát, když dostupné elektrety mají uváděné SNR kolem 78dB ?

Re: Pozor na levné mikrofony!

Danharde, Sinclair píše "přes váhový filtr A", naměřený odstup bude lepší než bez  filtru, ne?

(upravil danhard 12. 12. 2013 10:11)

Re: Pozor na levné mikrofony!

A kolik myslíš, že je ten rozdíl experte ? A proc myslíš, že je SNR udávaný jinak ?
http://www.elektroakustika.cz/images/ak … c400bl.pdf

Re: Pozor na levné mikrofony!

Jan16= Hazys? smile Antonio by mohl prověřit IP

Web

(upravil sinclair 12. 12. 2013 11:10)

Re: Pozor na levné mikrofony!

Vašku co furt vyrypuješ? Poslední dobou od Tebe není vidět relevantní informace, zato rýpanců /a nejen do mě/ přehršle. Proč???
Copak se děje?

"se započítaným rušivým napětím elektretu" - budeš se divit, ale kvalitní značkové elektrety s nízkošumovými fety uvnitř této hodnoty běžně dosahují...
Nebo jsem prostě měl štěstí na várku elektretových pecek, které opravdu nešuměly.

Vašku, pročpak se svými obvodářskými znalostmi nehodíš do Projektů vychytaný přípravek pro připojení elektretů do symetrických vstupů PAčka, s transformátorově symetrickým výstupem, napájením buď 9V baterkou nebo fantomem, s automatickým odpojením baterky při připojení fantomu, nebo odpojení od vstupu apod., prostě vychytanou věc, která pro Tebe musí být hračka...???

Web

Re: Pozor na levné mikrofony!

Myslím, že v poslední dobe tu uvádím jenom relevantní informace.
Pokud uvádím nejakou nesrovnalost, tak proto, že tam nesrovnalost je.
Pokud uvádím že neco nejak funguje, tak protoze to ve skutecnosti tak je.
Takže místo nejakého obvinování z rýpání uvádej laksave veci do souladu a delej veci které jsi slíbil.

Re: Pozor na levné mikrofony!

Zase...Vašku, není Ti po tom prd, co dělám či nedělám?

A proč tak divně "napůl diakriticky" píšeš, že se tak blbě ptám? Telefon s neúplnou českou diakritikou? Vždyť jsi vždycky psal vzorně! Co se s Tebou děje?

Web

Re: Pozor na levné mikrofony!

Jan16=Hazys...to je na 100%:) Štýl vyjadrovania aj fotiek je jasný, raz tu bol spínaný zdroj pod autorom Jan16 a potom pod Hazys-om(na DPS uvedený autor Jan16). Mne je to jedno, väčšina jeho príspevkov má pre mňa hodnotu.

Re: Pozor na levné mikrofony!

sinclair napsal:

Zase...Vašku, není Ti po tom prd, co dělám či nedělám?

A proč tak divně "napůl diakriticky" píšeš, že se tak blbě ptám? Telefon s neúplnou českou diakritikou? Vždyť jsi vždycky psal vzorně! Co se s Tebou děje?

A co je Ti do toho co delám já, natož aby jsi me ješte nejak nesmyslne úkoloval ?
Než nejaký sracky s TDA2005, tak to tady radši nejakým hnojem nezapleveluji.
A nejaké znaky me tu proste nejdou, ani pres ALT kódy, musím je krást z jiného textu a na to se v komunikaci s Tebou tak akorát vyseru.

Najdi me jedinej mikrofon, kterej má uvádené SNR kolem 100dB
http://www.elektroakustika.cz/eshop/ind … path=18_45
nebo jsou všichni výrobci blbci a uvádejí neco jiného, než inženýr Leoš Malaník ?

Re: Pozor na levné mikrofony!

Myslím, že ne. Hazys tu předkládá docela povedený realizace, jan16 nikdy nic tak dobře udělanýho nepředkládal

(upravil sinclair 16. 12. 2013 22:42)

Re: Pozor na levné mikrofony!

Vašku, poslední dobou Tě nepoznávám. Vůbec. To není ten príma chlap, co se mnou seděl na zahrádce u pivka....

EasyPC zes si nehraje na žádný highend, také to ale není žádná sračka, je to výborně hrající HiFi zesilovač 2x25W třeba k PC či na chatu a za pár korun.
Pokud máš lepší, komplexnější a levnější řešení, dej ho prosím sem.

Web

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Teorie & praxe » Pozor na levné mikrofony!

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£