Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » návrh bedny pro kicker cvr122

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

(upravil tomikzlesa 9. 12. 2013 14:02)

Téma: návrh bedny pro kicker cvr122

Ahoj,
rád bych vás poprosil zda by někdo nebyl ochotnej a znalej věci a nenavrhl by bednu pro tento sub
dále bych se rád zeptal
- jak je lepší mít uzavřenou ozvučnici umístěnou v kufru auta
- pro poslech v autě, převážně taneční hudby (různé odnože trancu) je lepší mít uzavřenou bednu či bassreflex ?

http://www.sonicelectronix.com/item_218 … VR122.html

předem díky za odpovědi

(upravil mr.garisson 11. 12. 2013 14:12)

Re: návrh bedny pro kicker cvr122

Zkus prosím zadat nějaké TS parametry, třeba se s tím návrhem pohneme alespoň do fáze velikosti ozvučnice pro obě varianty (br i uzavřená). Hledat to za Tebe asi nikdo nebude. wink

Edit: tak teda sem mrknul na ty zadané výrobcem...mají dost smělé představy. big_smile Večer to hodím do SW a dám sem výsledek.

(upravil tomikzlesa 11. 12. 2013 14:35)

Re: návrh bedny pro kicker cvr122

Ahoj,
TS parametry jsou ? já si našel několik online calculatorů, ale přijde mi že polovina udajů co tam musím vyplnit jsou k ničemu, navíc každej chce zadat počet L ozvučnice, ale ty já chci právě vypočítat (pokud je to možné). Proč myslíš smělé představy ? rád bych se vyvaroval toho zda ta či ona značka jsou kvalitní, myslím že to je subjektivní smile

Hledat není třeba, jen nakoupnout smile zkusil jsem udělat uzavřenou i bassreflex, obě hrají dobře, ale vím že sub dokáže hrát ještě líp. Pokud něco zkusíš v sw, moc díky

jo ty údaje na té stránce se dost liší od udajů uváděných přímo výrobcem

http://www.kicker.com/Product_Manuals/93/104

(upravil mr.garisson 11. 12. 2013 15:16)

Re: návrh bedny pro kicker cvr122

Tak k tomu dodám pouze to, že ty parametry si vycucali z prstu. big_smile

No tak rovnou můžeš začít laborovat. Typuju tak 80-100L uzavřená, protože parametry pro BR to má docela mizerné parametry i ty jejich vysněné. Nechtěl bych Tě zklamat, ale tyhle čínské odlitky polypropylenu nebudou nikdy nic extra.

Jestli Ti můžu poradit, tak se vyprdni na tento reprák a mrkni na nějaké hotové konstrukce tady na webu. Jsou to odzkoušené a kritice podrobené projekty a odpadá Ti starost s nějakým laděním ozvučnice. Práci si dáš tak jako tak už s hotovým projektem a koneckonců příště už můžeš postavit čistě něco svého.

Tuc tuc bedna do auta není nijak náročná, pokud to má být 12" dá se určitě vybrat něco lepšího.

edit:
Po úvaze koukám, že to nedává moc smyslupplné hodnoty... hoď to do ozvučnice, jak to doporučují, přímo na stránkách. S tím reprákem to nebude takový rozdíl, litr sem litr tam.

Recommended Enclosure Specifications
Recommended Enclosure TypePorted / Vented
Sealed
Minimum Sealed Box Volume1.0 cubic feet
Maximum Sealed Box Volume4.6 cubic feet
Minimum Ported Box Volume1.75 cubic feet
Maximum Ported Box Volume2.25 cubic feet
Top-Mount Depth6-1/4"
Cutout Diameter11"
Shallow Mount InstallationNo

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » návrh bedny pro kicker cvr122

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£