Téma: Vychcánkové, šejdíři a podvodníci na fóru

Napadá mě udělat takovou varovnou databázi lidí, kterým je zatěžko dodržovat sliby, platit za zboží apod.

Karlos, Kronos: Karel Frydrych, Ostrava (myslím známá firma)
Thunderstrike: Jaroslav Hanzlík, Praha (od května mi nezaplatil pětikilo za modul zesilovače, už radši ani nezvedá telefon a nereaguje na maily)

Další nick a jméno možná přibyde začátkem roku, pokud mi do Vánoc nedorazí balíček z jednoho krásného moravského lázeňského města.

Podělte se o své zkušenosti.

Web

Re: Vychcánkové, šejdíři a podvodníci na fóru

No já doufám, že to tu bude co nejprázdnější:-)

Web

(upravil Paull25 5. 3. 2012 21:47)

Re: Vychcánkové, šejdíři a podvodníci na fóru

Uživ jméno na AW: béda007

Tak vyřešeno ke spokojenosti nás obou ! Asi to holt opravdu zamrvila ČP ! Došli peníze za staré i nové poštovné a i za kondíky dnes odesláno !

Re: Vychcánkové, šejdíři a podvodníci na fóru

po nepríjemnej skúsenosti v tunajšom bazáre by som chcel upozorniť na uživateľa pod nickom:
voltik
10.1.2012 sme sa dohodli na predaji zosilňovača tesla
14.1.2012 po dohode som poslal peniaze vopred na účet, aby som potvrdil svoj záujem. boli zaúčtované a ani sa nevrátili, takže dorazili v poriadku.
4.4.2012 prekvapivo sa nič nedeje...

už som tu pár vecí nakúpil, väčšinou s platbou vopred na účet, no bolo to iba od "známejších" uživateľov, aby som sa nepopálil. až doteraz. asi dvakrát, možno trikrát som dostal odpoveď s nejakou výhovorkou a teraz už ignoruje akúkoľvek komunikáciu z mojej strany napriek tomu, že tu na fóre je stále aktívny. bol som myslím dostatočne trpezlivý a chápem nedostatok času, no takmer tri mesiace je dosť dlhá doba na to aby sa nedal nájsť čas aspoň na vrátenie peňazí.
dajte si naňho pri nákupoch pozor, aby ste nedopadli ako ja. ani peniaze, ani zosilňovač. takže pozor pri nákupe od voltik-a!

Re: Vychcánkové, šejdíři a podvodníci na fóru

warezo:
bylo by kua aspoň trochu slušný napsat, že si zesilovač nakonec obdržel !

Web

Re: Vychcánkové, šejdíři a podvodníci na fóru

Svět se zbláznil: Věřitel je napomínán, že se o dlužníkovi nevyjadřuje pochvalně, když po několika měsících došlo k laskavému plnění ze strany dlužníka!

Re: Vychcánkové, šejdíři a podvodníci na fóru

Už je to tak, svět se v kravskou <> obrací sad

Re: Vychcánkové, šejdíři a podvodníci na fóru

Ahoj. Chcem varovať ostatných členov pred užívateľom - nick: murphy256
Je to Petr Kout z Dolních Kralovic. Pol roka mám u neho objednané merače a on pol roka moje peniaze. Doteraz som nič nedostal. Asi 3x sa mi podarilo s ním telef. spojiť. Len samé výhovorky. Buď čaká na displeje, potom zas na procesory atď. Na maily neodpovedá, na telefón nereaguje. Hlavne, že má na http://www.vzdalenydohled.cz/osazovani.htm bombastickú reklamu na esr merače!!!
Táto nepríjemná skúsenosť ma stála 64€. sad

(upravil Thomas 8. 1. 2014 21:19)

Re: Vychcánkové, šejdíři a podvodníci na fóru

Mám na seznamu nějakého M..... ......  - na Repromanii pod nickem ...... a na zdejším fóru tuším jako ......... nebo tak nějak. To že si zásilku nepřevzal, bych ještě pochopil. To že jsem přišel o 120 korun vem čert, ale to že není schopný se alespoň omluvit mě teda fakt nasralo.

A velice mě mrzí, že si kvůli takovým lidem už ani ti slušní mezi sebou věřit nemůžou, protože se prostě přes internet nepoznají a ztrácejí důvěru v člověka.

Práci čest a světu mír!


EDIT   Tak se vše po cca půl roce vysvětlilo. Jména a nicky jsem vymazal aby to dotyčným nekazilo reputaci.


A také se velmi omlouvám a stahuji " podezření " na S.....a. Dnes se mi ozval s omluvou a vysvětlením!
Jsem rád, že jsem se zmýlil i když okolnosti nejsou bohužel tak veselé.
Tom

(upravil Anti 18. 10. 2017 14:57)

Re: Vychcánkové, šejdíři a podvodníci na fóru

Edit:Náhodou jsem narazil na svůj starší příspěvek.Nakonec vyřešeno...

Re: Vychcánkové, šejdíři a podvodníci na fóru

Taky smutný. Nicméně to má být hlavně varování pro ostatní.

Zeptal bych se možná .... pravděpodobně Antonia - nedalo by se v rámci Bazaru zauvažovat nad nějakou známkou či hlavičkou k nicku? Něco jako PROVĚŘENÝ nebo tak něco.? Nebo styl Aukra - Hodnocení o prodeji/nákupu.
Myslím si, že by to častokrát pomohlo. Sice za to nikdo nemůže ručit, ale aspoň by se minimalizovalo riziko podvodů.
Nebo natvrdo - č. občanky, rodné číslo atd. Kdo má čisté svědomí, nemusí se bát.

Re: Vychcánkové, šejdíři a podvodníci na fóru

S číslem občanky souhlasím, a rovnou ji můžete ofotit ať neni problém si udělat přesnou kopii s jinou fotku a naklusat k Providentu pro prachy nebo do Oukeje pro televizku. Chápu že jsi nasrán ale tohle mě přijde pěkně pitomej nápad.

Naproti tomu s označením "Prověřený nick" taky souhlasím, ale ono se dá něco poznat už jen podle počtu příspěvků nebo doby po kterou je tady ten či onen uživatel zaregistrován.

Re: Vychcánkové, šejdíři a podvodníci na fóru

Samozřejmě jsem to nemyslel tak, aby to bylo všem na očích a možné kopírovat smile No pravda, trošku jsem to nedomyslel.
A ano, něco se dá poznat podle těchto indícií. Taky na to koukám. Ale rozhodně by něco takového alespoň trošičku pomohlo a každý by si to pak dvakrát rozmyslel a nebo naopak se nebál obchodovat.
Byl to prostě jen nápad smile

Re: Vychcánkové, šejdíři a podvodníci na fóru

No, ale k čemu by byla nějaká databáze s rč, respektive jak by se dle tohoto čísla ověřilo zda je dotyčný ok? Stejně tak přes photoshop si udělám bez výraznějších problémů občanku. Já to dělám trochu jinak, dle možností s dotyčným pokecám, sleduji jeho příspěvky na fóru a pokud aspoň trochu pravidelněji přispívá a nemele totální kraviny tak nemám strach s ním obchodovat. Zatím je vše ok a nikomu jsem nenaletěl, ale taky můžu mít jen štěstí.

Ono není špatné projít si i hloupý exif na fotkách. Nějaká paní prodávala pěkný poválečný porcelán, fotky jsem stáhl a zjistil jsem že každé foto je z jiného foťáku. Když jsem se na toto po telefonu paní zeptal tak mi ihned zavěsila. Pak jsem asi za tři týdny uviděl negativní komentář o tom jak někdo zaplatil předem a prd mu došlo.

"Prověřený nick" už by mohl být ok.

(upravil voltik 17. 12. 2013 18:29)

Re: Vychcánkové, šejdíři a podvodníci na fóru

Upozorňuji na uživatele Jirka ME

Od 12.2. 2013 mi dluží 2 trafa do TW140, která měl předem zaplacená. Vymlouval se na chřipku, na peníze, na cestu okolo Kladna, která se nakonec nekonala a podobně.



-----------------------------------------


Edit:

Po "haló" tady na diskuzi jsem se trafíček TW140ky dočkal 17. prosince 2013

Web

(upravil rabora 7. 1. 2014 14:29)

Re: Vychcánkové, šejdíři a podvodníci na fóru

Dějte si pozor na uživatele: Misacek, poslal jsem mu peníze za jednu DPS.
Bohužel nic mi nepřišlo, stále se vymlouval a sliboval a teď už ani neodpovídá.

Re: Vychcánkové, šejdíři a podvodníci na fóru

Dělám to nerad,ale varuji před uživatelem lukiss. 9.11. jsem mu zaplatil 2150kč za krabici 3U Modushop s chladičem a dodnes mi nic nedošlo.Pořád jenom neustálé výmluvy a pořád se nic neděje.Klidně tady vyvěsím naši komunikaci přes soukromé zprávy,jestli tím neporuším nějaká pravidla.

(upravil xmarek 14. 12. 2014 7:12)

Re: Vychcánkové, šejdíři a podvodníci na fóru

....

Web

(upravil Hazys 28. 11. 2014 21:46)

Re: Vychcánkové, šejdíři a podvodníci na fóru

Je vidět žes moc žádností na policii ještě nedával. POkud vim, podání trestního oznámení stojí pětikilo. Či se snad mýlím? smile

//nic není zadarmo, ani ochrana vlastní prdele v této zemi smile

Re: Vychcánkové, šejdíři a podvodníci na fóru

Hazys napsal:

Je vidět žes moc žádností na policii ještě nedával. POkud vim, podání trestního oznámení stojí pětikilo. Či se snad mýlím? smile

//nic není zadarmo, ani ochrana vlastní prdele v této zemi smile

A ty asi také ne. Nic se neplatí.
http://www.mvcr.cz/clanek/faq-podani-to … ameni.aspx
http://www.policie.cz/clanek/postup-pri … ameni.aspx

Web