Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 8 z 15)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8 9 10 ... 15 »»»

RSS

Příspěvky [141 až 160 z 291]

(upravil Zorg 18. 11. 2013 11:03)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Taky jsem o tom přemýšlel lol Já to mám dobrý, teď zatepluju strop, tak můžu použít půdu jako ozvučnici big_smile

EDIT: nějak se mi ty tvoje křivky nelíbí, hoď sem prosím křivku (stačí samostatně), která bude mít průběh cca. jako zelená křivka ze str. 9?

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Z Kappy s ekvalizací dostanu to samé jako z LAB 15 nebo BG, podle simulace. Jen je méně výkonná, to mi ale nevadí.

Jak se to s poměrem BL vs. Mms? Co vyjadřuje?

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

NNN: podle mě s kappou dřív narazíš na limit výchylky nebo příkonu, a ačkoli na PC je ekvalizace zadarmo, v přístroji už ne. Pak to cenově přestane být výhodné.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

NNNTomas: náhradní schema reproduktoru, třeba ti to dojde. T-S parametry taknějak určujou, do jaké ozvučnice bude nejlepší ten měnič strčit.
Jinak jestli máš strach z malého B/L, tak věř, že jde udělat se "silným" reprákem hůř znějící sub než se správně použitým "slabým" (kdyžtak dám příklad)

oprostit se od předsudků

tongue

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Subseniora mám, zakže ekvalizace mi neva. Jasný, BG i LAB snesou 600W, Kappa "jen" 150W.

A co vše tedy říká vztah BL vs. Mms? smile Ví někdo?

(upravil Zorg 18. 11. 2013 12:42)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Takže v ideálním případě rozdíl 6dB mínus tepelná komprese smile jakože celejch 600 asi na basech nepojme ani jeden z těch lepších, ale 350-500 by mohly.

A co chceš slyšet? Nějakou spásnou myšlenku, že Bl/mms má být přesně 0.9187? Mrkni třeba https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=15624 jsou tam vzorečky, tak si můžeš představit, co se stane, když nějaký parametr změníš. Samozřejmě ideálně si s tím hrát v něčem jako LSPcad a rovnou koukat na simulaci co se stane.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Dle simulace 600W zvládnou (samozřejmě dole subsonic), ale o to mi nejde...ani o SPL.

(upravil Zorg 18. 11. 2013 15:43)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Jak v které bedně a jak lazené. Beru to půl oktávy nad lazením, pod lazením je to přirozeně ještě horší (i s rozumným subsonicem). I B&C udává u 15BG100 cca. těch 350W v doporučené ozvučnici, což je skoro jak ta tvoje.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Aby jsme si rozuměli  - mluvím o LAB15 a BG. (Kappa zvládne cca 150-200W)

A co něco od 18sound? Nemají nějaký speciál na "hifi" sub na doma? smile

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Kappa nemá ani vetranie pod stredičkou, má Xmax len 4mm, ekvalizovať 6db je dosť. Radšej by som použil reproduktor ktorý je na to stavaný a zvládne to sám o sebe.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Kappa 15LF PRO má Xmax 6.7mm, navíc u eminence to znamená opravdu (Hvc-Hag)/2

(upravil mechanik 21. 11. 2013 22:00)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

kappa 15 PRO má v datasheete Xmax 3,2mm, p-p je samozrejme 2x vyššia. No Xmax je 0-p   https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 19#p236019

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Ale Kappa 15LF PRO má 6,7mm, a tu já mám...

Jaká by měla být max. rychlost proudění v nátrubku? Mě nyní vychází při 2x10cm rourách 20m/s... a s LABkou by to bylo přes 30m/s... větší/delší roury  bych tam asi nedostal...

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

aha, asi som vynechal to LF, ked oni tiež robia tolko verzií... big_smile

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Roura může být venku, má to i vyšší účinnost.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Xmax podle té formule (Hc-Hg)/2 předpokládá zachování stejného Bl, ono je to ale obecně s X poněkud složitější a víc řekne měření do 10% THD nebo ještě lépe grafy Bl(x) a Kms(x), které lze vidět třeba v americkém magazínu Voice Coil. Nevím jakým způsobem to vůbec měří, ale já se pokoušel na kombinaci Bl+Kms podívat způsobem níž - pustí se sinus a dlouhým časem vyfotí, pak se udělá fotka konusu v klidu, tyhle dvě fotky se pak prolnou (kratší čáry jsou polohy maxima a minima rozkmitu, delší čára je klidová pozice po sinusu). V extrémních případech to lze vidět i okem, např. u mého SPH-200TC (v closed boxu s fc 55Hz), při 20Hz leze cívka dovnitř, při 100Hz ven. Děs, ale hraje to, každopádně lze z toho dobře soudit, že v některých případech, nepoznatelných nijak předem z parametrů, je Xmax podle vzorce úplně k ničemu.

http://s19.postimg.cc/i5qm8sc1b/output_p_HF8_VL.jpg

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Asi zkusím LABku a uvidíme smile

Nátrubky ven trčet nemohou, tak snad jejich průměru budou stačit...

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

NTom: Osobně by mi vadilo, že to musím cpát do BR, krom toho Emi je u nás od jisté doby předražená. Koukals na dejtny? kam to vůbec chceš dát, snad ne "intuitivně" do rohu? cool

(upravil MaBat 29. 11. 2013 11:22)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

antonio, s jedním subem obecně žádnou parádu neuděláš, ať ho dáš kamkoliv. Že to někde může při nějakém umístění nějak vyjít (a co třeba považuješ za lepší výsledek), je věc konkrétních okolností. Nic, co by mělo obecnou platnost.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Chování v místnosti není nahodilé, obecná platnost je tady jako všude jinde, to se dá změřit a předem spolehlivě simulovat. Asi by bylo záhodno se vrátit zpět do tématu, kde jsme tohle řešili, a já myslel, že dořešili, min. s methmanem. Kde je jinde problém? nasměruj mě.

Příspěvky [141 až 160 z 291]

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8 9 10 ... 15 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£