Re: Reprobedny pro megalomany

Tak snad to budeš mít jen lepené, případě sešroubované něčím jen "tlakem" mezi horní a spodní stranou... Neprošroubovávat nadvakrát nějak mezi sebou...

Re: Reprobedny pro megalomany

reta : pěkný, to se ale po tom Visatonu očekavalo:-). Kolika % úspor matroše jsi dosáhnul těmi otevřenými žebry - předpokládám, že jsi je skládal "proti sobě" těmi bočnicemi.

Web

(upravil reta 19. 11. 2013 22:55)

Re: Reprobedny pro megalomany

Tak jak myslíš jsem je neskládal. Zprocovával jsem kousky dřevotřísek. Ušetřit by se dalo asi 20%. Nenašel jsem odvahu tu podkovu udělat ze dvou kusů. To by se dalo naskládat skoro ze 100% výtěžností.

Re: Reprobedny pro megalomany

Já jsem se vždycky u takového designu bál, že po slepení všech to nebude rovné, tu dáš lepidla víc, tam míň, zvlášť když je to metrový sloup. Ale nepracoval jsem s tím fyzicky, tak možná plácám...

(upravil reta 19. 11. 2013 21:42)

Re: Reprobedny pro megalomany

Takhle s tou nerovností to je pravda. Ale zase to není tak horké. Pro ten visaton to na cca 110 cm dělalo asi 2 mm tmelení.

REGÁLOVKY:
Jde o prototyp z nedokonale vysušeného dřeva.
http://s23.postimg.cc/xu8hfxibf/0021.gif

edit:
Jó je to třešeň.

Re: Reprobedny pro megalomany

Vyzerá to na čerešňu.

Re: Reprobedny pro megalomany

Tohle ucpat "molitanem" by byla fakt velká škoda. Mně se to sice do interieru hodit nebude, ale líbí se mi to.. Někde s nábytkem z masívu to bude dost dobře ladit.

Web

Re: Reprobedny pro megalomany

Dva nachystané (dostatečně megalomanské) projekty na zimu/jaro smile

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_14.png

Nalevo je CBT v podlahové variantě - více k tomu např. tady

Re: Reprobedny pro megalomany

V CBT použiješ oválné širokopásma?

Web

(upravil MaBat 24. 11. 2013 13:47)

Re: Reprobedny pro megalomany

Jo smile
Ale bude to samozřejmě dvoupásmo. Ovšem dělení až na hranici modálního pásma, spíš pod ní. Basák bude jeden, na zemi.
DSP samozřejmostí, "shading" přirozeně pasivně, v rámci jednoho kanálu.

Ty bedny využívají zrcadlový odraz od podlahy coby pozitivní věc (jako součást funkce), což se mi hrozně líbí. A směrem nahoru to vyzařuje minimálně.
Horizontálně je to se svou širokou vyzařovací charakteristikou pravý opak velkých beden se zvukovody (při rozměru přímovyzařujících membrán cca 4cm to bude nahoře navíc trochu směrovat), tak jsem na přímé srovnání velmi zvědav.


- Dostal jsi mail ohledně 15"OSWG? Můžeš si pro ně někoho poslat, mám je všechny doma...

(upravil BlackRider 24. 11. 2013 16:54)

Re: Reprobedny pro megalomany

Nevím, zda to sem patří, ale dnes jsem se celkem nudil tak jsem vymodeloval přesný (v rámci mých amatérských možností) model L15ky. smile
http://s22.postimg.cc/u4xr0ccox/RCFL15_P400.jpg

Ozvučnice už mám "taknějak" vymyšlený v hlavě, teď už zbývá to vymodelovat.

Marceli sorry, na mail jsem se díval až teď, psal jsem Ti odpověď. wink

Web

(upravil reta 24. 11. 2013 17:27)

Re: Reprobedny pro megalomany

Pěknýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý.
Ty vlnky na membráně jsi modeloval nebo jsou jen malovaný?

Re: Reprobedny pro megalomany

BlackRider: Pekne. Pod cim a ako dlho trvalo to namodelovat? Zislo by sa mi vediet kreslit strojarinu 2D a 3D. Viem to na papier, mam strojarinu, ale CAD mi ide iba elektro. 2D som kreslil iba pod QCad-om pod Linuxom (po novom Libre CAD), ale ide mi to veeelmi pomaly.

Re: Reprobedny pro megalomany

Marceli, proč CBT na doma? Jen zkusit? Čet jsem něco od Keela, ale že by mě to nadchlo.. Pochopil bych to do nějakého sálu/dlouhého hlediště, když dával ukázku té jeho zahnuté šílenosti...

(upravil MaBat 24. 11. 2013 18:48)

Re: Reprobedny pro megalomany

Jo, vyzkoušet si zas něco novýho, trochu si pohrát. Ptát se "proč tohle na doma" by ses mohl stejně i u Geddesových beden. Má to objektivně předpoklady hrát dobře. Nic, co by se doma nevyužilo - a nemáš moc jak jinak si prakticky vyzkoušet absenci odrazů od stropu a podlahy a slyšet, co to reálně poslechově dělá nebo nedělá. Základ je ovšem v dobrých horizontálních směrovkách, v čemž si u těch existujících exemplářů CBT nejsem tak úplně jistej...

Vertikálně tohle funguje opravdu skoro jako zázrak, aspoň na první pohled (kdyby to nebylo zahnuté, nefungovalo by to). Ideální by bylo udělat to jako dvě velká (i široká) plata v rozích, jako fyzickou čtvrtinu virtuálního sférického/eliptického zdroje. Pak by to nemělo chybu. Ale bylo by to obrovský a počet měničů by "o něco" vzrostl...

(upravil BlackRider 24. 11. 2013 22:07)

Re: Reprobedny pro megalomany

Díky.
V Solidu 12 mi to zabralo nějaký 3,5 hoďiny. Je to celé poskládané jako sestava z jednotlivých komponent. smile S tím programem zatím moc neumím, respektive nedokážu ho využít na 100%. Ale nějaký základy mám ještě ze školy.

Reta> Jo, modelované, byla sranda to tam vytvořit. big_smile Detail viz řez:
http://s12.postimg.cc/d1i0wshq5/detail_ez.jpg

Edit: Vycházel jsem z výkresové dokumentace, co je v pédéefu - datasheetu + detaily odměřené přímo na kuse.

Web

(upravil mechanik 24. 11. 2013 23:16)

Re: Reprobedny pro megalomany

BlackRider, 3,5 hodiny? to je super smile ja som bol rád ked som asi za rovnaký čas mal v autocade predzosilovač, čo bola len škatula s niekolkých hliníkových do seba zapadajúci plechov s otvorami na šrouby a relativne jednoduchým predným panelom s pár gombíkmi smile a to som ani nezvládol povrchovku big_smile ale naučil som sa v tom prakticky sám...

Re: Reprobedny pro megalomany

Drob a Drobek big_smile

http://thumbnails108.imagebam.com/29098/272eb4290973985.jpg

Romane, ozvu se že bych ti ho hodil, o víkendu už jsem to nestíhal. Nebo zavolej až pojedeš domu, třeba už budu. (výplň zvukovodu mám ještě v autě)

(upravil MaBat 28. 11. 2013 18:58)

Re: Reprobedny pro megalomany

Poor man's CBT - dnes dorazily širokopásma. Jsou to tyhle smile
Vzal jsem jich 34 kousků, do beden půjde asi 2x14, to se ještě uvidí. Po zběžném otestování vypadají v pohodě, chára je v normě a přes DSP se snadno srovná takřka do rovna. Citlivost ještě přesně neznám, podle T-S to orientačně vychází na 85-86dB/2.83V@m.

Zatím mám změřených 34 impedancí a v hlavě algoritmus na optimální seskupení co nejpodobnějších dvojic, které se tam budou vyskytovat zapojené v serii.

AES Convention Paper 6594
AES Convention paper 5863

(upravil BlackRider 28. 11. 2013 19:24)

Re: Reprobedny pro megalomany

Nevím, jestli se mám tlouct do hlavy, ale když se dívám na cenu Tvých oválů, tak mi přijdou tyhle poněkud dražší. big_smile Před delší dobou jsem kupoval 8 ks. Moc velký iluze si o nich nedělám, sic se mi zdá mechanické provedení o něco lepší než u těch z BS Acoustic a mají neodymové magnety... Jenže jsou 7x dražší.. big_smile Impedančky jsem měřil a bylo to všechno dost podobný, ale nemám bohužel uložený screeny. Kusy jsem pároval na Frez a hodnotu impedance v rezonanci.

Web