(upravil dbmax 14. 4. 2012 16:01)

Re: Repráky Monacor

Akurát som poriešil monacorácke výšky DTM-104/4, tak sa podelím o skúsenosti s nimi, výška je vzhľadom totožná s niektorými modelmi arv-104, myslím, že monacor ich tiež vyrába ako náhradu za bývalú teslu, mám ju v 3pásme s delením 5kHz/12db, zvukovo príjemná, bál som sa šušlania, pretože som bol niekedy až alergický na textilné výšky, nuž ale v tej cene 8.70,eur- za kus som milo prekvapený a spokojný. Oproti tonsiláckym gtc výškam sa mi javí omnoho lepšia a práve pri tonsiláckych teraz neviem presný typ asi gtc 11/100 som mal pocit rozmaznanosti a nekonkrétnosti.

Web

Re: Repráky Monacor

Monacor SP8/4. Hrají naprosto skvěle, hlavně přesně, dá se říct na nulách. Doporučuju je použít jako středy!!

Re: Repráky Monacor

lol

Web

(upravil ondra Ch 26. 5. 2013 15:49)

Re: Repráky Monacor

Mám čerstvou zkušenost s All4music, objednával jsem 2xDT300  a WG300 a bylo to bez problémů repráky jsem měl do 10 dnů doma....

Web

Re: Repráky Monacor

Jen malej povzdech, např.:
http://www.monacor.co.uk/products/speak … nr/105440/
http://faitalpro.com/products/LF_Loudsp … =201040110 big_smile

To jsou fakt rebranžisti, něco mají od Celestionu atd. smile zajímalo by mě, kdo jim dělá MRD drivery smile

Re: Repráky Monacor

zorg : co se divíš?  třeba takový XEROX má ve svých tiskárnách nádobky na odpadní toner. Ten úplně stejný kus plastu s nějakým číslem stojí 400 Kč a s nějakým úplně jiným 1200 Kč Jeden válec - pravda tady s různým chipem - pasuje do 5 tiskáren, cena taky až trojnásobná, samotný chip seženeš za 4EUR. Půl týdne fabrika chrlí tiskárny XEROX, druhou půlku SAMSUNG nebo OKI.

Web

Re: Repráky Monacor

V lete som montoval CRB-165SET do Octavie I
Galéria
Bola potrebná úprava koša a dverí, ale tie basy čo ten stredobas dáva...
Inak pri takomto umiestnení tam trochu chýbajú stredy, inak mi to ale hralo veľmi pekne (kým to nehralo z autorádia). Výhybka je v tejto cenovej relácii spracovaná nadpriemerne, žiadne elektrolyty a má možnosť nastaviť si zatlmenie výškača.
Subwoofer k nim bežný počúvač nepotrebuje, od 40Hz už ťahajú celkom slušne - len to samozrejme chce zosilňovač.

Za tú cenu je to skvelá voľba.

Re: Repráky Monacor

Zdravím.
Ve střednědobém časovém horizontu (tj. v průběhu roku 2014) mám v plánu si postavit svoje první "regálovky".
Zatím co jsem se tak díval, jsou mým favoritem:
Monacor SP-150 + DT-105
Dělení bych viděl kolem 3kHz a ozvučnici cca 10-15l.
Je možnost někoho z Vás zkušených poprosit o simulaci v nějakém programu?
Mám na mysli simulaci kde je nej tyto měniče dělit a zda je zmiňovaný objem vůbec použitelný.

Jde mi o to, že potřebuji menší regálky, pro spíše nenáročný poslech, převážně filmů na PC/NTB, youtube, příležitostně Flac audio/mp trosky ...

S výš položeným spodním kmitočtem sp-150ky pro menší objem počítám....

Re: Repráky Monacor

o reprakoch monacor si toho moc nepovedal, takze zle zvolene vlakno. aby si mohol nieco simulovat potrebujes namerane data. na na data vyrobcu sa prilis spoliehat neda.
salej nebud lenivy a daj do gugla Monacor sp 150 a vyhoditi aj toto
http://www.autocostruire.it/modules.php … amp;sid=78
a mas to odmerane hotove, takze spravit to ide... ako to bude hrat neviem

Re: Repráky Monacor

All4music.cz můžu taky doporučit.
Příjemný ceny a dodání přesně 10tý den od objednání.
Vše bez problémů zabaleno.
V mém případě 2x DT-99 + 2x SPP-110.
Spokojenost

Re: Repráky Monacor

Dva měsíce to trvalo, než jsem vyreklamovat SAM-300D (mám nový kus), horší komunikace s A4M, super s panem Škorcem ze slovenského monacoru.

(upravil dbmax 21. 3. 2014 19:45)

Re: Repráky Monacor

To mi ani nehovor antonio, pred pár dňami som objednával sam-300d, už som ho zaplatil cez paypall, čo sa na ňom dodrbalo ?

Web

Re: Repráky Monacor

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 14#p288714

Vyvaruj se toho a budeš mít klid.

Re: Repráky Monacor

Vyskusal som dalsich par reproduktorov, DT-25N o ktorom by som sa zbytocne vyjadroval, stredak MSH-115HQ a basak SPH-220HQ. Basak je super, skvela kvalita spracovania, velmi dobre parametre (trosku ine ako udava vyrobca, mozno sa ale dalsim rozohranim znova trochu zmenili), charka velmi podobna tej co udava monacor. Len ta lakovana vrstva by mohla trochu lepsie drzat na membrane, respektive membrana by mohla jednotlive vrstvy lepsie drzat pokope, po odlepeni plasteliny po merani sa mi odlepila aj ta lakovana vrstva, co spravilo bublinky na dvoch miestach. Takze na toto treba davat pozor.
Stredak ma rovnake spracovanie, len membrana ma trochu vacsiu integritu, preco som ho ale vybral teraz sam neviem, jeho citlivost je nizka a charka nie prave idealna, zodpoveda ale tej co udava monacor. Zvukovo velmi fajn, k tomu basaku by sa ale viac hodil SPH-145HQ. Este dobre ze som potreboval pridat nejake dB na basoch...

Re: Repráky Monacor

Idem robit dvojpasma, tak som objednal SPH-165KEP, u ktorych ma ale prekvapil velky rozdiel v parametroch oproti tomu co udava vyrobca, fs ktoru som nameral na repre z krabice bola 50Hz, po dni rozohravania som sa dostal na 45Hz, co je stale hodne velky rozdiel oproti tomu co pise Monacor. Ma niekto podobne skusenosti, resp. ma ich niekto zmerane aj poriadne rozohrane (popr. 13cm verziu)?
Ja som ich bral hlavne preto lebo vyzerali ze zahraju ako-tak odspodu aj v mensej bedni (12l)

Re: Repráky Monacor

Málokedy mi sedia TS-ká u reprákov Monacor. Ale u niektorých (SPH-250TC) stalo, že reprák sa časom naozaj rozohral a prametre spĺňal...ba dokonca prekračoval smerom k lepším číslam. Podotýkam, že sspomínaný SPH-250TC bol umiestnený ako subwoofer v aute, kde sa za pol roka rozohral viac, než dosť.

Re: Repráky Monacor

Mám dva SP-8/150PRO. Mám chuť koupit další dva, a hrát si s dvoupásmamama složenýma z 2x8" v nějaké zajímavé (V-slot, KF364 styl, nebo něco úplně jiného) konfiguraci. Má to cenu, nebo by potřebný driver s hornou byl tak velký a drahý, že dobrý 12" bude lepší, levnější a menší řešení?

Re: Repráky Monacor

Ahoj,

měřil jste někdo Monacor SPH-8M na harm. zkreslení? Nikde nic zatím nenacházím, tak kdyby náhodou...

Díky.

Jura

Web

Re: Repráky Monacor

Neměřil, ale udělali to v KT nebo jinde na webu a vypadá to, že to nikde nerezonuje a THD je standardní.