Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Muzika ♬ » Google Play - vaše zkušenosti a poznatky

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Google Play - vaše zkušenosti a poznatky

Prosba: předem prosím, abyste do tohoto vlákna nepsali příspěvky na téma: MP3 nestojí za nic a kdo ho poslouchá je ...  Pokud má někdo tuto potřebu, tak na to prosím založit jiné vlákno, to si tady může přece založit každý.

Toto vlákno jsem založil pro ty, kteří jsou ochotni MP3 poslouchat výměnou za jiné výhody.
Dalším důvodem je to, že v současné době probíhá promo akce Google Play, která ale končí už 15.11.2013 viz http://play.google.com/intl/ALL_cz/about/music/ . Po tom datumu bude asi možno zkušební poslech objednat také, ale následné platby budou trochu vyšší. Podrobnosti jsem už zapomněl. Ujišťuji všechny, že dealer nejsem!

Já jsem se rozhoupal k objednání na bezplatnou zkušební dobu 1 měsíc až včera dopoledne. Válčil jsem s tím asi 2 hodiny a přitom jsem už byl na  Google registrovaný (poštovní účet, webové stránky a další). Pomohlo mě také přečtení článků http://technet.idnes.cz/google-music-hu … ternet_pka  a  http://www.zive.cz/clanky/hudebni-googl … fault.aspx .

Nejprve jsem zkoušel, zda nejde něco, třeba omezeného, objednat bez zadání údajů o platební kartě. Nic jsem nenašel, bez toho nejde jít dál. Tak jsem tam zadal pomocnou kartu s omezeným celkovým limitem, kterou používám k veškerému placení. Nainstaloval jsem i doporučovanou aplikaci Správce hudby. To všechno šlo bez výraznějších problémů.

Když jsem Play konečně spustil, tak jsem trochu bloudil jak si vybrat hudbu. Ve standardní knihovně hudby Windows7 nic nemám a proto to nic nenabídlo. Pak mě napadlo do vyhledávacího řádku nahoře napsat Rolling Stones a OK. To bylo ono, stačilo kliknout na Zapnout rádio a už se to valilo....

Play má tolik funkcí, že i po dvou dnech se v tom občas zamotám a taky se mě podařilo spustit dvě "rádia" (jak to nazývají) přes sebe. Na to je jednoduchá pomoc - zavřít prohlížeč. Vše jede 320 kbps a nahrávky nejsou nijak upravovány (komprese dynamiky, přidávání hloubek a výšek...) jako to dělají česká komerční rádia a včetně internetových.

Zkusil jsem i objednat hudbu, bylo to bez problému a uložil jsem si to jako normální MP3/320 kbps. Ceny jsou opravdu nízké, například skladbu od Joe Satrianiho - S.M.F , která se měl líbi (viz příspěvek  https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 40#p284040 ) lze zakoupit za 10,- Kč. Zatím jsem koupil jen jednu skladbu, počkám jestli náhodou ČSAS nebude ke každému nákupu přirážet nějaké poplatky a když, tak jaké.

Dnes (2. den) mě Google Play nabídlo rádio "Zkusím štěstí", které to samo sestavilo na základě toho, co jsem včera poslouchal a jak jsem dával palce nahoru či dolu. Poslouchal jsem to docela dlouho, skoro nic jsem nepřeskakoval a žasnu, jak se strefili do mého vkusu.

Samozřejmě to není CD, také FLAC by byl lepší. Ale kvalita streamu je už tak dobrá, že už se víc projevuje vliv nahrávacího studia a masteringu originálu. A fantastické je, že už nemusím poslouchat ten kolovrátek našich rádií nebo donekonečna poslouchat svoje adresáře hudby. Když se něco opakuje, stačí dát palec dolů a nabídne mi to příště něco jiného. Možná jsem až moc nadšený ale po dlouhé době není poslech "rádia" nudný.

Budu rád, když napíšete svoje zkušenosti a poznatky, zejména pokud jste už něco také kupovali.

Web

(upravil redyuri 12. 11. 2013 23:14)

Re: Google Play - vaše zkušenosti a poznatky

pred vyše mesiacom som si to zapol, samnozrejme treba k tomu kartu, bez nej to nejde ani prvý mesiac zadarmo. už som v platenom režime.
kvalita skladieb....čo som skúšal nahrávať z google play, nepodarilo sa mi u vybraných skladieb zmerať alebo počuť rozdiel voči originál CD (money for nothing napríklad..)
všetko tam asi v dákej lossles kvalite nie je, a nie celkom chápem, odkiaľ berie google obsah, najmä jeho výber, kdejaké známe veci tam neboli(metallica) a vcelku neznáme veci som tam našiel. plus obsah sa časom mení, vidím to na playlistoch, kde niektoré skladby po čase nejdú prehrať. každopádne rádiá to má super. 
cena za kupovanie mimoriadne luxusne názka, naviac to po nákupe neobmedzene ostáva aj na serveri guuglu v rámci library.
zatiaľ ostávam.

jo a aktivoval som to keď som bol v ČR...keď som bol doma v SR tak to komplet ide, aj mesačné platby, ale nefungujujú nové nákupy... snáď časom

Web

(upravil cestmir 12. 11. 2013 23:16)

Re: Google Play - vaše zkušenosti a poznatky

Súhlasím s tým, že MP3 vyrobená niektorou aktuálnou verziou LAME pri rozumnom nastavení (VBR V0..V1, prípadne CBR320) je pri všetkých nedostatkoch použiteľný kompromis, znesúci slepé porovnanie s akýmkoľvek iným lossy formátom (ATRAC3, OGG). Na sústredený posluch doma radšej streamujem PCM z lossless zdroja, skôr ale z emocionálnych dôvodov, než že by mi slušná MP3 trhala uši.

Pokiaľ ale ide o nákup, vždy dávam prednosť FLACu (bandcamp.com, supraphonline.cz, indies.eu), aj za cenu mierne vyšších nákladov. Výhod je veľa - od samotnej možnosti posluchu lossless verzie, cez možnosť accurip kontroly (CUETools) až po možnosť voľby vlastnej lossless/lossy konverzie podľa preferencií...

Re: Google Play - vaše zkušenosti a poznatky

odkiaľ berieš že to ide cez mp3?
ja som občas pri tých dátových tokoch nemal pocit, že tam ide mp3, ale že mi tam ide flac alebo pobodné :X overím cez víkend, pustím na pár hodín len rádio a uvidíme to ako tak presne.

Web

Re: Google Play - vaše zkušenosti a poznatky

Děkuji Cestmirovi za odkazy na FLAC soubory . Cenový rozdíl je nevýznamný ale nabídka je daleko menší (pokud něco nedělám špatně), spíš pro specializovaného posluchače. Může se to ale někdy hodit.

Web

(upravil SvoP 17. 11. 2013 20:57)

Re: Google Play - vaše zkušenosti a poznatky

První špatné zprávy: dnes večer se poslech zasekává a není to mým připojením, vše ostatní jede normálně. Píše to něco na téma: skladbu se nepodařilo přehrát. Stávalo se občas i v minulých dnech, ale dnes večer je to tak často, že mě to rozčílilo, Play jsem vypnul, zapnul tuner a poslouchám kolovrátky rádií. Kdyby se to opakovalo často, tak si placenou verzi Play neobjednám. Stává se to někomu taky?

Web

Re: Google Play - vaše zkušenosti a poznatky

Radši si tu muziku stáhni z netu a zadáčo, než abys byl testovací ovce Gůglu. Uložto je toho plný, stejnak tak Rapidshare apod. Proč platit za něco, co můžu mít zadarmo...

Re: Google Play - vaše zkušenosti a poznatky

Aby se ti takový názor jednou nevymstil ve tvojí práci např. roll

Re: Google Play - vaše zkušenosti a poznatky

Tiež sa ťahaniu nevyhýbam, na druhej strane ale nemám problém podporiť tvorcov, ktorých veci ma hlbšie oslovia/obohatia. Napr. tým, že si od nich album kúpim, hoci ho už mám stiahnutý... Podľa možnosti čo najpriamejšou cestou, bez sprostredkovateľských marží. Vedel by som si takto predstaviť napr. model s dobrovoľným prispievaním.

Re: Google Play - vaše zkušenosti a poznatky

kurva little zalez smile
zo starsich playlistov mi niektrore skladby nejdu prehra,t dopatral som sa, ze tie skladby uz proste nie su v ponuke google play. netyka sa to nakupenych

Web

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Google Play - vaše zkušenosti a poznatky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£