Téma: Úhly - řezání

Ahoj všem, koupil jsem pokosnici, ale je to bída, navíc mám pocit že používáním bude mít tendenci ubývat, prostě pilový list bude poškozovat zářezy v ní. Jak doma řežete na pokos? Tohle jsem koupil jenom kvůli rámečku na desku s turistickými známkami, ale napadlo mne vyrobit rámečky na repro, krycí.
Napadlo mne tohle    http://www.mamtechnika.cz/colti14650-ru … osova-pila   ale kamarád říkal že přesnost není valná, máte ji někdo? Díky.

(upravil zdenek00 13. 11. 2013 14:52)

Re: Úhly - řezání

Přesně tu samou mám doma, koupil jsem ji před pár lety ve slevě. Používám ji poměrně často na běžné kostrukční řezání dřeva i některých plastů a stále dobře drží ostří. Na nábytkové díly ale moc vhodná není, pokud se pak ještě nebudou tmelit. Opravdu hladký a čistý řez jako vysokootáčkový kotouč samozřejmě neudělá. Přece jenom pilový list má nějakou vůli a dále při pomalém ručním řezání se vyštipují vlákna dřeva, jsou to jenom desetinky milimetru, ale je to vidět. Jinak úhlovou přesnost (alespoň ta moje) má dobrou, při řezech na 45° má rohový spoj opravdu přesně pravý úhel. Pokud se bude hotový výrobek lakovat a ne mořit, dají se spoje trochu přetmelit a přebrousit (jedná se opravdu jen o desetiny milimetru) a pak není problém.

Ještě drobnost - pokud potřebuji co nejkvalitnější řez, dám si na oba boky tenkou překližku, stáhnu a i s ní to řežu. Trvá to sice dýl, ale řez je čistější.

Re: Úhly - řezání

Jako Zdenek. Také jsem jí koupil ve slevě a také jí používám poměrně často. Mohu potvrdit co zde psal Zdeněk. Motorovka to sice není, ale nelituji. Veškeré dřevo jde přes ní. Řez je relativně dobrý, pro náročnější použití jej ještě přejedu na čelní brusce. Za ty prachy dobrá věc. Ono udělat třeba rovný řez jen v ruce je nemožné, tady to jde úplně v pohodě. Na pilu netlačit, lehce pohybovat, řez je pak OK.

Re: Úhly - řezání

No, tak to jste mne docela nahlodali, koupím ji, díky. Dělám se dřevem hodně, a i opravdu třeba kravinky. Díky za tip.

Re: Úhly - řezání

... mám ji také, ale rozhodně není použitelná na opravdu přesné řezy ... velká vůle ve vodítkách ...

sorry, ale nejsem z těch, kteří něco chválí jen proto, že si nechtějí přiznat, že koupí udělali chybu

(upravil zdenek00 15. 11. 2013 10:38)

Re: Úhly - řezání

No, vypadá to, že u těchto levných výrobků asijské provenience se někdy koupě zadaří a někdy ne. Já u té své mám ve vodítkách vůli minimální a za tu cenu (kupoval jsem ji za cca 450) jsem maximálně spokojený, určitě bych si ji koupil znovu. Zeť má elektrickou, taky jakousi čínu a i když by asi měla být lepší, tak na ni nadává - při řezání se někdy rozkmitá celá konstrukce a výsledek pak tomu odpovídá.
Na naprosto přesné a čisté řezy pro profesionální výsledky by cena zařízení byla asi někde úplně jinde.
Ono taky když si člověk koupí za 1000 el. pilu, za 500 pokosku a za 900 el. hoblík, tak si asi doma nebude chtít vyrábět nábytek, že ne....

Re: Úhly - řezání

No, já jsem jí koupil ještě levněji, za 299,- v Penny, v nějaký akci, a nemohu říci, že bych udělal nějakou chybu. Ve vodítkách minimální vůle a řezy opravdu ucházející. Ale jak jsem psal, s motorovkou se to srovnat nedá. Cena ovšem také ne.