Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 198 z 421)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 196 197 198 199 200 ... 421 »»»

RSS

Příspěvky [3,941 až 3,960 z 8,415]

(upravil madeindoma 11. 11. 2013 20:21)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ač mám Lva 406 1.8 LPG, musím celkem často splchovat hořkou slinu výkonu celkem o ničem. 85kW na 1.5t těžký auto je celkem slabota. Na rovinkách jakžtakž ale jak příjdou nějaké kopce tak je to těžký kámen úrazu, to závidím naftě. Celkem mě štve na tom to že i když jedu po rovince a mám tam nejvyšší kvalt a jedu tak abych ani nezrychloval ani nezpomaloval ukazuje palubní PC přes 8L sice plynu ale i tak. Trochu svižnější jízda a hned ukazuje 15L jen to mrkne. Člověk si v té chvílí říká na co mi je kultivovanější chod, nebo výrazně nižší emise či lepší přechody motoru anebo plynulý zátah? K hovnu! Když mi natrhne prdel kdejaká jedničková oktávka s tím nejslabším turbodieslem. Nejde mi o nějaké ježdění na hraně v drtivé většine případů jezdím do 110, ale když člověk potřebuje někde předjet nebo má naloženejší auto je to hóóódně poznat sad, škoda že mi nedovezl alespoň 2.0L když pro to byl sad

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já už bych nic jinýho než chrochta nechtěl.
Jak si jednou zvykneš, tak už jinak nemůžeš...a ten zvuk 5ti válce, když zabere turbo... smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak něják, turbo je turbo to žádná atmosféra nenahradí.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

no ta 3 litrová omega taky pěkně táhla.. ale když za Lagi zapřáhnu 1,6 tunovej vlek s dieselagregátem, tak turbochrocht je nenahraditelný.

(upravil little 11. 11. 2013 21:41)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

maeindoma: Jestli ti nathne prdel kdejaká jedničková Oktávka tak je asi někde něco špatně. S autem který máš jsem nějakou dobu jezdil a jede hodně slušně když na to šlápneš. Já třeba trhám kdejakou Oktávku na kusy, teda kromě eRSa. Holt 150 koní na jednu tunu...

Jo když vozíš těžký věci tak pak ten turbosazomet má smysl. Nějak si nedokážu třeba Ford Transit představit s třílitrovým V6kou. Tam bych to ani nechtěl. Si představ dodávku jak to točíš na 7 tisíc otáček, i když už sem viděl předělanýho VW Transportera s motorem z Porsche a jelo jim to fakt slušně. smile

Basstl: Asi jinej, Alfistickerj oddíl co. Jo kolega si to GTAčko taky nemůže vynachválit Nejdřív mu odešla Oplácká převodovka a teď prská že jsou tam drahý víceprvkový ramena. No znáš to kdo chce kam.,.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jak říkají motorkáři-objem ničím nenahradíš...Jednu dobu jsem tahal 2t.vlek za vládní limuzínou Tatra 613 a nebylo to vůbec špatné co se ježdění týká.
Horší to bylo se spotřebou,asi 14l LPG,no a pojistka taky žádná sláva-3.5l motor.Jinak to mělo i slušný zvuk 8hrnků vzduchem chlazených.
Jo to byly časy.Dneska už taky chrochtám v TDI.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

little napsal:

maeindoma: Jestli ti nathne prdel kdejaká jedničková Oktávka tak je asi někde něco špatně. S autem který máš jsem nějakou dobu jezdil a jede hodně slušně když na to šlápneš. Já třeba trhám kdejakou Oktávku na kusy, teda kromě eRSa. Holt 150 koní na jednu tunu.

Basstl: Asi jinej, Alfistickerj oddíl co. Jo kolega si to GTAčko taky nemůže vynachválit Nejdřív mu odešla Oplácká převodovka a teď prská že jsou tam drahý víceprvkový ramena. No znáš to kdo chce kam.,.

To jako myslíš vážně, že s 1,8 benzínem 85kW roztrháš na kusy Octávku 1,9TDI? big_smile
Leda by jí řídil důchodce, nebo ženská s dítětem vzadu...

A dej pokoj s Alfou, není nad starý poctivý Volvo V70. wink

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

jó tatrováckej zvuk ničím nenahradíš... tomu rozumím...

(upravil madeindoma 11. 11. 2013 22:38)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já jsem to psal v tom smyslu že mě natrhne prdel ta nejslabší oktáva v TDI což je myslím nějakých 66 kW pokud se nemýlím. Dám příklad, od šéfa dcera má opla astru H tuším ročník 2004 s motorizací 1.3 CDTI (66kW) a ta by mi natrhla prdel 2x a to je jen asi o 200 kg lehčí tak kde jsme? Když naložím do auta 3 lidi tak mám pocit že vezmu mrtvýho nosorožce sad

P.S: člověk by si řekl alespoň no dobře on má 66kW já mám 85kW tak kdyby to bylo aslepoň vyrovnaný ale prd, 66kW dá víc než 85kW jdeme přepisovat fyziku big_smile

Litrový výkon u benzínových motoru je stále směšný sad

(upravil little 11. 11. 2013 22:42)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak pak je asi něco špatně. Už se starou 1.4kou co měla 75 koní a byla o pár kilo lehčí jsem s odřenejma ušima tu starou Oktávku ALH se 66kW dával. Jak píšu, něco jsem taky s 1.8 najezdil a vím co to dokáže a co ne. Místní osazenstvo asi myslí že TDI je nějaká modla. Většina lidí už z tohohle omylu vyrostla.

Basstl: Nemyslím, vím, vyzkoušeno.

S tím litrovým výkonem nevím nevím. Mrkni se pořádně.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jak říkám, leda by to řídil důchodce, nebo baba, která dodržuje rychlost.
Nevěřím tomu, že ujedeš TDI, s řidičem, kterej bude mít podobný choutky...
Jezdím hodně a s různejma autama. Většina z nich mají TDI různejch výkonů, objemů i stáří a každý z nich když budu chtít, tak ujede benzínu 1,8. wink

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Když budu chtít, tak předjedu TDI Octu. Je to spíš o dobrým ovládání auta. Mám 1.6 8V 55kW beznín. big_smile Kdyby ovšem TDIčkař začal joo závodit, tak mám problééém.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ono taky záleží, kde to bude. V obci, nebo na okresce se dá s malým lehkým ovladatelným benzínem závodit. Tomu věřím.
Holandsko a zpět (1600km) s tím ale za 12 hodin nezvládneš. big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To ne, se stávajícím bych si na to netrouf. A to ho mám rád. smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No já začal s dízlem až s nástupem komonrajlu. tzn klasický mechanický stříkačky s rotačním čerpadlem jsem minul.
drzuhak nemám s lagi ambice závodit.
Je to velký pracant a dříč, zhusta používaný k vlečení něčeho velkého a těžkého. a s atmosdérickým benálem bych byl v tu chvíli v každým kopci nahranej, chyběl by krouťák. Nehledě k tomu, že Rendlík v době, co jsem šel do Lagi dával automat jen k dízlu...
Teď si párkrát za čas pučím od kolegy benzína a občas mi zdechne při rozjezdu - jsem moc prudkej a nezvyk malého krouťáku dělá svý - astra 1.2 nebo co to tam má za malorážku.
prostě mi se s naftou jezdí líp, vyhovuje mi.
a občas jedu patnástitunkou a tam je taky turbochrocht. jen to má o 2 válce a pár litrů navíc.
Přeplňování má holt svý pozitiva i negativa a na ten záběr od nízkejch otáček jsem si rychle zvykl.
poslední benzínový náklaďák co si pamatuju byl ROBUR z NDR, pseudododávku Barkas ignoruju.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já chrochtám v 1.9 atmosféře od VW a nestěžuju si lol Jezdím do 90, do práce jezdím denně 7km tam a zpátky za 5,5 litrů ropy bůhví odkud za 22kč/l.
V 4x4 mám taky atmosféru 3.3l R6 a nic jinýho mi tam nesmí, snad krom 3.3TD smile Benzín je v těchhle autech úúúúplně marný. Trocha vody a už to nejede, protože se dostala voda na svíčky, děs běs. Nehledě na to že tohle starý auto při správné volbě a poměru paliva jezdí pod 60h/1km.

Pokud bych si měl ale vybrat mezi auty s rokem výroby nad 2000 (spotřební zboží). Vybral bych si nějaké s atmosférickým benzínem cca 1.8-2.0. Bude to v případě ojetého vozu o dost lepší volba než nějaká komonrejlová řechtačka nebo nedej bože 2.0 TDI od VW, neuvěříte kolik lidí potkáte na silnici (spíš u krajnice) s touhle motorizací v oktávkách a pasatech. Buď tenhle člověk dolévá vodu do chladiče, protože má prasklou hlavičku a papá mu to víc vody než nafty, nebo s telefonem u ucha a shání odtah, protože se mu po 150 tisících vysypalo ložisko v převodovce (manuál).
O majitelích sebevražedných motorů 1.2 Hoď To Pryč si myslím také své.
Stejně jako o francouzských a italských dieselových autech. Které sice mohou být spolehlivé (jen některé), ale když na tom má člověk něco udělat, tak si musí nejprve vykloubit všechny klouby a zpřelámat ruce natřikrát aby se někam dostal.

Edit: Samozřejmě tu benzínovou motorizaci co bych si pořídil myslím LPG, jinak to ztrácí význam.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Krouťák mám 125Nm při 2800 ot./min. Pohotovostní hmotnost 975 kg. Po městě to točím max. do 3000 ot./min. a brzda fakt nejsem, spíš naopak. smile Při městským provozu to žere hodně, tj. 7,8 l/100km. Mimo kolem 6,5. Je to už stařík, ale není to špatný svezení. Mimo město je to poměrně líný, ale není problém držet 160 po dálnici (až na spotřebu). big_smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tady je jedno video když už jsme u těch žabožroutů:
http://www.youtube.com/watch?v=guj01J8GwgA

To je pro Basstla, psát snad umíš tak si najdi další.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Basstl: Kdo nezkusil řadový pětiválec, neuvěří. Že smile
Své auto jsem hledal, až jsem našel. A6 Avant,r.v.96, R5 2,5 TDi, 103kW, 6-7L kombinovaná s věčně těžkou nohou. Mraky místa, 1800kg na kouli a oproti Oktávkám i Passatům je to kus poctivýho auta co se na silnici nechová jak žebřiňák.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já leju to tráboše s motorem z fichtla zbytky z friťáku a taky si nestěžuju lol

Příspěvky [3,941 až 3,960 z 8,415]

  Stránky: ««« 1 ... 196 197 198 199 200 ... 421 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£