Téma: ZECK PT5

Zdravím . Porovnával někdo prosím zvukově tento kousek s nějakým Crestem ? Nebo jak si stojí všeobecně ?

Děkuji za jakoukoliv reakci .

Re: ZECK PT5

Porovnával jsem PT9 s CA9, ale to Ti Honzo asi moc nepomůže. Tyhle dva jsou naprosto srovnatelné, to PTčko mělo subjektivně "údernější" spodek.
Obecně jsou PTčka výborné zesilovače, hlavně PT7 a PT9.

Web

Re: ZECK PT5

Díky za reakci . Mám ho rozjednán za cca. 5000,- ( dobrá cena ? ) , ale chci od prodejce předem alespoň vnitřní foto , zdali se v něm nikdo nerýpal .

Re: ZECK PT5

Z fota toho moc nepoznáš, koupil jsem Cresta CA18 a vypadalo to dle fotky že se v něm nikdo nerýpal, avšak s tím ještě bylo dost práce, některé závity v chladičích stržené, jeden snímač teploty levitoval nad chladičem atp. Celý zesilovač bylo třeba vyčistit podotahovat a opravit tyhle drobnosti. Nakonec jsem z něj ale udělal plnohodnotný zesilovač a za tu cenu co jsem ho koupil to je nádhera smile
Já myslím že za tu cenu by to nemuselo být vůbec špatné smile

Web

Re: ZECK PT5

CA18 /ta pravá od Crestů, ne ta čínská kopie z Vyškova/ je basový král, je to jeden z nejlepších zesilovačů, jaký jsem měl možnost poznat. Jen připomínám, že jsem ho neopravoval, běžel i s polovyschlými elyty, rozjetým diferákem v jednom kanálu a polozadřenou ventilací, měl jsem za úkol jen to všechno dát do pořádku. Cenu má originál i dnes hodně vysokou, samozřejmě použitý, páč řada CA se dávno nevyrábí. Ještě vyšší level byla řada Pro, ale na tu dosáhl do celého aparátu málokdo. Bery výborná volba.

Web

Re: ZECK PT5

I když už je to dost staré vlákno, dovolím si ho oživit smile
Mám teď na opravu Zeck PT5. Na první pohled zevnitř slušný zesilovač, součástky solidní převážně evropské (zcela jistě to není žádná čína). Škoda kondenzátorů Jamicon které obecně vůbec nemám rád, ale ty starší kousky jsou vesměs ok (toto je rok 2000). Hlavní závada byla síťová pojistka + nešťastné ploché kabely s jejich ještě horšími konektory. To je slabina většiny modernějších PA komponentů.
Obvodově je to zapojení kterému říkám "přerostlý operák", tedy NE5534 a za ním rozkmit SB+SE + klasický konec SC. Zaujal mě limiter s fotoodporovým optronem, to se vidí obvykle jen v hodně drahých krabičkách...

Celkově ten zesilovač hodnotím velmi dobře, pro mě minimálně o level lepší než současná čína jako QSC a podobně...