Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Autohifi » Meranie repraku + ladenie subwoofera

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 25 z 25]

Re: Meranie repraku + ladenie subwoofera

Hazys: tak to si mimo smile v tom "refréne" sa strieda 38, 32 a 23Hz (cca.). To v normálnej hudbe nedáš. Put on je takisto obľúbená vec u autohifistov, tam máš v tom najnižšom base nejakých 28Hz.

50l je samozrejme odsimulovaných, kľudne si to nahoď do nejakého programu a výsledok si môžeš pozrieť alebo aj pozmeniť sám (mne sa nechce). Ladenie bassreflexu je v takom prípade 37Hz, f(-3) samotnej bedne zhruba 35Hz.

Re: Meranie repraku + ladenie subwoofera

Teraz som bol zmerat ten od oka robeny subwoofer a ma 48,5 L a basreflex ma presne 105 x 250 a je zaobleny na oboch stranach, vo vnutri mam jeden maly vankus  hodeny. To znamena že to mam tak ako si pisal (nahoda), ale nezda sa mi to nejak, nehra to podla mojich predstav. Co by som mal urobit zmenit bednu alebo basreflex?

Re: Meranie repraku + ladenie subwoofera

Možno vybrať vankúš. Ale neviem aké sú tvoje predstavy.

Re: Meranie repraku + ladenie subwoofera

Dnes som skusal zmensit bednu o cca 5L a vybral som vankus. Graf mi ukazal že ked zmensim objem budem mat hlasnejsie 50-80hz cca a pri 40-30 to klesa prudsie. Presne tak to aj hra pri tých najnižších ako je v Put on (co mam testovaciu). Najnižsie basy co tam boli už tam zrazu niesu resp. su tichsie ale na druhej strane presne ako graf hovoril boli podstatne silnejsie tie vrchnejsie frekvencie 50-80hz.

Gro celeho mam hotove a už to nejako doladim podla sluchu casom. Este skusim niečo medzi tým asi a bude to.

Dakujem chalani, pohli ste mi.

Nakoniec ten cinsky reprak hra velmi slusne, povedal by som že pokial nebudem pocut lepsiu aparaturu, tak mi to bude stacit smile.

Re: Meranie repraku + ladenie subwoofera

Nasimulovat můžeš co chceš a v autě se to bude chovat zase jinak. Proto tlakaři používají Pandy. Kvalitní sedan vs kombi bude také dost rozdíl.

Web

Příspěvky [21 až 25 z 25]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Autohifi » Meranie repraku + ladenie subwoofera

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£