Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Jaké reproduktory?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: Jaké reproduktory?

Zdravím, je zde mezi profíky někdo ochotný poradit začátečníkovi? Chystám se nahradit reproduktory z výroby ve Fabii něčím lepším. Pořídil jsem autorádio Sony MEX-BT2700 a moje první myšlenka byla, že i repro bych pořídil Sony. Jenže známý mě od toho zrazoval, že v oblasti autorepro není Sony zrovna výhra. A doporučoval buď Kicx nebo Magnat. Rád bych proto znal názor někoho, kdo se v téhle oblasti pohybuje a dovede posoudit objektivně.
Jakožto člověk nepříliš majetný bych se rád držel při zemi, řekněme kolem 1000 Kč. Je mi jasné, že žádný zázrak v téhle kategorii očekávat nemůžu, ale nechci prostě střelit úplně vedle. Díky!

Re: Jaké reproduktory?

Ak vymeníš reproduktory z fábie za iné v hodnote 1000kč tak to si absolútne nepomôžeš. Myslím si že práve naopak.

(upravil rudo7117 8. 11. 2013 23:35)

Re: Jaké reproduktory?

Lacos: Súhlasím. Aj jasom počul od viacerých ľudí čo menili pôvodné repro za iné a po výmene boli sklamaný. Dokonca tvrdili, že to pred výmenou hralo lepšie. Skús si dvere najprv poriadne vytlmiť. Potlačí sa tým dunenie a rezonovanie dverí. Ja som to tiež urobil v svojej fabke. Potreboval som to súrne vytlmiť nemal som čím. Potom ma napadlo kúpiť  "akustickú pásku pod sádrokartónové profily" stojí to pár eur. Je samolepiaca, dobre sa tvaruje. Myslím za 4€ som polepil dvoje dvere 3 vrstvy naprieč a ešte mi ostalo. V prípade poruchy dverí to nebude problém odstrániť.
Rozdiel zvuku pred tlmením a potom bol podstatný. /k lepšiemu/ Ja som so zvukom spokojný. Dokonca to aj má basy.
Počul som presne to isté rádio čo mám hrať v citrone picasso a tam to ani zdaľeka tak nehralo. TVM-ka by som nezatracoval.
Keď niečo lepšie, tak komponenty s výhybkou. To ale bude stáť podstatne viac.

Re: Jaké reproduktory?

Za 1tis kč si dej raději někde slušnou večeři.
Komponentní repro třeba Kicx, MTX apod.
Základ je ty dveře vytlumit/uzavřít a použít materiál, který má smysl a je na to určený. Nejlépe butylkaučuk s pevnou hliníkovou folií jako Dynamat, B2 Audio, Silent Coat ad. Tzn že základní komponentní repro (a MDF kroužky) + tlumení = cca 4tis kč.

Web

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Jaké reproduktory?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£