Téma: Sháním obvod TT6061A

Zdravím všechny, sháním tento obvod a chci se zeptat, jestli byste ho náhodou někdo neměl na prodej. Slouží v lampičce k regulaci svitu dotykem. Nebo jestli by nebyl odkaz na prodejce v ČR, já ho nemůžu najít. Předem dík za případnou odpověď, Dan.

Re: Sháním obvod TT6061A

V evropě asi nikde, ale z číny od 36 korun vč. poštovného.

Re: Sháním obvod TT6061A

No, tak od tamtud jsem nikdy neobjednával, ani nevim jak na to.

(upravil Hazys 6. 11. 2013 20:26)

Re: Sháním obvod TT6061A

No.. to není tak lehký, já ti to klidně objednám, ale upoorňuji: Za stávající situace s poštou v číně (HK Post), může šváb přijít za dva týdny, nebo taky za dva měsíce. (a nebo taky vůbec..., viz zde) Je to o držku, ale šváb bys dostal. Přišlo by to ke mně (místo doručení z bezp. dvodů měnit nelze), musel bych ti to přeposlat v obálce. To je jedna možnost

Druhá možnost: Zřiď si účet na paypal.com, a následně se zaregistruj na ebay.com. Je to vcelku snadný, ale alespoň základní znalosti ANJ nutné, a aspoň drobné čtení "právních keců" vcelku vhodné. Zabezpečení proti podvodům je sice slušné, leč číňan velmi vynálezavá svině, navíc v současné době velmi hojně zneužívající nestandardní situace s čínskou poštou.  Zřízení účtů paypal/ebay není úplně chvilková zálěžitost, nejvíc zdržuje ověření identity (test přeposlání peněz mezi účty), protože u zkurvených evropských bank chodí výpis s potřebnými údaji kilometr za penězi. Ale pak budeš mít cestu k zahraničním objednávkách dokořán..

Re: Sháním obvod TT6061A

Pokud bys byl ochotný se toho zhostit, tak bych sáhl po první variantě, jestli je to cesta, jak se k tomu dostat. 14 dní nedo 2 měsíce, to je jedno pokud to bude. Můžem se domluvit.

(upravil Hazys 6. 11. 2013 21:00)

Re: Sháním obvod TT6061A

Tak já jeden kus objednám, až/jestli to dorazí, dám vědět.. přinejhorším si ho nechám, mám tu dvě lampičky, ve kterých je, měl bych náhradní smile

//EDIT: Estimated delivery: Between Thursday, Nov. 21 and Thursday, Dec. 12 -Takže na silvestra třeba bude dáreček.

Re: Sháním obvod TT6061A

Tak fajn, díky moc. Určitě si ho vezmu, tak se mi ozvi až dorazí. Budu čekat.

Re: Sháním obvod TT6061A

Tak mám tu dva ty švábíky, 22CZK kus.

Re: Sháním obvod TT6061A

Pro Hazys:

Věc: TT6061A

Zdá se že se dotykem ovládané svítidla rozšířila do Česka. Kamarád mně donesl jednu  na opravu a synovi jsem ji musel kvůli tomu švábu dát jen šňůrový vypínač. Pokud by jsi zprostředkoval opět nákup, zaplatím obratem i za všechny náklady , počkám na zásilku. Mezi tím jen v  tišťáku ovladače to  provizorně proklemuji.

Re: Sháním obvod TT6061A

Dušane, na ebay je mají celkem běžně. Pokud nemáš možnost si je tam objednat, napiš mi buď do zpráv, nebo sem, mohu je pro tebe oobjednat, ale počítej s dodáním za měsíc a poštovné po ČR navíc. Cena za kus se pohybuje kolem 35,- Kč + 50,- dop. dopis v ČR.

Web

(upravil dusanschellong 22. 9. 2017 15:36)

Re: Sháním obvod TT6061A

IO TT6061A

Opět k tématu použití stáhl jsem si jakýsi "návod" v angličtině. Je tam popsáno zapojení s externími součástkami vč. zajímavě popsané citlivosti tohoto IO. Stáhl a přeložil jsem si to. Zmíním jen část ve které je řeč o té citlivosti a moje pochyby.
(1)Podle některých reakcí na použití tohoto obvodu je citlivost na PIN4 opravdu velká a může způsobit až zničení IO. V podstatě impuls dotykem je veden přes sériový RC obvod. Zvětšování délky přívodního vodiče nemění jen činitel velikosti R, ale přidává  samozřejmě i veličinu L indukčnost. Takže nakonec RLC obvod. Lze diskutovat o tom, že L už tam je, i v samotném původním zapojení, ale co všechno hodnotu RLC ovlivňuje a tím i výslednou Impedanci X?   
Svítidlo, které mám tady v opravě má délku tohoto vodiče cca jeden metr. Samozřejmě je tento vodič    společně veden s přívodem pro žárovku. Síťové napětí a frekvence 50 Hz nemá na tento vodič žádný vliv? To je otázka ? Žádné stínění proti indukci, nic tam není. To je otázka k diskuzi!

Nakonec jen poznámka ze staženého textu:Note. The IC had been procured by the author from SM Semiconductors, Santacruz (W), Mumbai.

Re: Sháním obvod TT6061A

Nekde jsem cetl, ze v urcitych pripadech je vhodne citlivost omezit paralelnim odporem ke vstupu, zkusim to dohledat

Web