Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Zapnuti subwoferu v YAMAHA RX-V363

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

Téma: Zapnuti subwoferu v YAMAHA RX-V363

Zdravim.Potrebuji poradit mam aktivni Subw.jvc ktery jsem dle schematu pripojil k recievru a zda se mi,ze neco zere vykon.Kdyz byl Wofer pripojen k origo JVC prehravaci dunel uplne jinak.Predem dekuji za jakoukoli odpoved

Re: Zapnuti subwoferu v YAMAHA RX-V363

Na takto popísaný problém ti z princípu nikto neodpovie.

Re: Zapnuti subwoferu v YAMAHA RX-V363

No jo a jak ho mam popsat???

Re: Zapnuti subwoferu v YAMAHA RX-V363

mám auto, se starým motorem jelo jak prase, po předělaní motoru jede míň co mám dělat? roll
nepíšeš co máš za repro, jaký byl ten origo jvc. zajimalo by mě jak si přišel na žraní výkonu.

Re: Zapnuti subwoferu v YAMAHA RX-V363

přišel? Není Deniska slečna? smile

Re: Zapnuti subwoferu v YAMAHA RX-V363

Podľa prvého príspevku nie je.
deniska: hlavne by si mohol napísať čo znamená "žere výkon" a ako inak ten sub teraz "duní".

Re: Zapnuti subwoferu v YAMAHA RX-V363

Deniska je prihlasovaci jmeno dcery,taky tu driv neco hledala.subwofer je JVC  THA10R. ktery ma specialni privodni kabel.Takze jsem odstrihl koncovku a napajel draty podle schematu ktery jsem nasel na netu,a,napajeni ktery puvodne bylo z dvd jsem nahradil klasickym adapterem na 12V.Kdyz subw zapnu tak nejak divne huci coz by asi nemel a pokud ho pripojim na vystup zesilavace YAMAHA RX-V363 na vystup pro subw tak neco hraje,ale neni to ono.Proste to nehraje tak jako driv.Kdyz jsem ho zapnul s origo prehravacem JVC tak jsem presvedcen ze hral jinak.

(upravil madeindoma 29. 10. 2013 7:58)

Re: Zapnuti subwoferu v YAMAHA RX-V363

no jak tak koukám do návodu je tento sub řešen jako klasické čínské hi-fi smetí čili aktivní sub spolu s 5-ti kanálovým zesem na satelity. Signálový kabel mezi tím subem a "recieverem" je přes minidin. Ten subwoofer podle manuálu je snad na 220V ne? tak na co bys dával 12V? Co jsi použil za adaptér? 12V od číňana za 200kč? Mnoho takovýchto DK setů si rozumí jen když jsou spolu, ale když mu nahradíš reciever něčím jiným má problém s nízkou úrovní signálu kterou musíš nahnat zase předzesilovačem. Případ mého otce: koupil si Pioneer VSX-922k a postavil jsem mu k tomu sub a zesilovač SPV100 a světe div se ono to hrálo strašně slabě, až poté co jsem mu dodělal ještě předzesilovač to začlo výborně hrát smile

Takže: hoď sem fotku toho co jsi spáchal a hlavně nám vyfoť ten adaptér co jsi k tomu připojil big_smile

Re: Zapnuti subwoferu v YAMAHA RX-V363

IMHO není špatnš nafázovéno?

Re: Zapnuti subwoferu v YAMAHA RX-V363

Co sem pleteš fázi, ta s tím nemá vůbec nic společného. 
Deniska: V nastavení přidej hlasitost na výstupu pro subwoofer (u otce jsme s tím laborovali asi hodinu než jsme přišli na to při jakém nastavení prostorových efektů ten subwoofer hraje)

Re: Zapnuti subwoferu v YAMAHA RX-V363

Nejde mi sem vlozit fotka chlapi

Re: Zapnuti subwoferu v YAMAHA RX-V363

A co my s tím? Se to nauč. Nahraj sem: tinypic.com a odkaz "direct link for web layouts" zkopíruješ sem do tagu img.

Re: Zapnuti subwoferu v YAMAHA RX-V363

http://tinypic.com/view.php?pic=34yscxk … nEfmxAinu0

tohle mi pujcil svagr tak jsem to zkusil propojit a jede to.Jen to porad huci.


Nevedel by nekdo kde tuhle vecicku sehnat?Na netu jsem ji nikde nenasel

Re: Zapnuti subwoferu v YAMAHA RX-V363

"direct link for web layouts" znamená zkopírovat tenhle odkaz, aby se okolo nezobrazoval ten bordel a né jinej.

Z té fotky bohužel příliš není patrné, o co se jedná. Vidím jen krabičku a osm drátů. Kam si to zapojil, nebo nebyla by fotka, kde je aspoň vidět co na tom je napsáno? Vidím sotva dvě ikony repráků  a výrobce JAMO.

Re: Zapnuti subwoferu v YAMAHA RX-V363

Co je to za dráty, odkud vedou a kam pokračujou?

No řekl bych že je to tohle schéma: http://www.uploadarchief.net/files/download/jvc%20sub%20aansluiting.jpg

Těch 12V slouží k uvedení do STAND-BY.

http://www.uploadarchief.net/files/download/sub%20ingangs%20print.jpg

Být tebou tak to jenom přemostím tady v tom schématu a máš to bez brumu.

Re: Zapnuti subwoferu v YAMAHA RX-V363

Na te krabicce nic jinyho napsanyho neni.Jsou tam jen dva vstupy na ktery se maji napojit draty od zesilovace a dva vystupy na repraky a uprostred vystup na subw a napis jamo.

Re: Zapnuti subwoferu v YAMAHA RX-V363

deniska napsal:

PM: ok to by slo.A jinak to mam nechat napojeny tak jak to mam?Mam to napojeny podle toho horniho schematu a 12V mam snad taky dobre

Neznám přesně zapojení ale žádných 12V bys po propojení do toho přivádět neměl. Nepoužíváš náhodou jen subwoofer na doplnění spodního pásma? Nebo používáš i satelity? Pořád mi není známo naco tam máš ten bazmek od Jamo?

(upravil deniska 4. 11. 2013 16:51)

Re: Zapnuti subwoferu v YAMAHA RX-V363

Zdravím. Musím říct, že jsem strašně rád za rady, který mě dáváte, a hlavně jsem rád za rady, co mi dáváš ty - madeindoma. Já tomu nerozumím zas tak dobře jako ty a tak se chci zeptat,, jestli když propojím na desce plošňáků ten drátek, co píšeš, tak nebude potřeba těch 12V. Je to ovládací napětí, kterým se sepnou zesilovače v subbasu jak na basák, tak na satelity. Posílá to tam receiver, tak to teď honím tím malým zdrojem. Jinak se nic nerozjede. Nebo to mám chápat tak, že by se tam někde vevnitř vzalo to napětí na sepnutí a tou propojkou by se tam přivedlo? To by se to pak celý zapínalo jako strčením do zásuvky?

A krabička od JAMA - jak jsem od kámoše zjistil, je jenom pasivní výhybka, která z obou kanálů sebere kus signálu a mrskne to na CINCH. Je to připojený na reprákovej výstup zesilovače. Prý jsou v tom kondenzátory a nějaký odpory.

Tak tolik asi moje neštěstí. vyznáte se v tom?

(upravil madeindoma 4. 11. 2013 18:45)

Re: Zapnuti subwoferu v YAMAHA RX-V363

Hele ani já nejsem vševědoucí. Být tebou propojím ty konektory na té desce. Ono ten zesilovač pořád vysí viceméně v nějakém powerdown režimu a po přivedení 12V se přepne do stand-by. Realizaci bych viděl nějakým TDA 7293 nebo něčím podobným. Pokud bys používal jen subwoofer asi bych odpojil přívod napájení k zesilovačům na satelity, ale to je jen takový kosmetický návrh smile To JAMO zahoĎ je to k hovnu. Hele být tebou zajdu do nejbližšího elektrošopu, kde prodávaj odpory a podobný kraviny a chtěl CINCH konektor do panelu a koax kablík na audio. Zezadu bych převrtal díru a namontoval ho tam. Potom spojil podle schématu dvěma dráty (koax kablík) viz. nahoře subwooferovou větev a ten nový reciever pak propoj CINCH kabelem z subwooferového výstupu který máš na zadní straně a máš to. A musí to jet.

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Zapnuti subwoferu v YAMAHA RX-V363

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£