Téma: Zabudovanie subwoofera do nosnej priečky.

Zdravím, mám taký problém, že nemám kde umiestniť subwoofer k domácemu kinu. Neriešil niekto zabudovanie reproduktoru do priečky? Išlo by o closed ozvučnicu cca 90litrov dorobenú s klasických stavebných materiálov do druhej miestnosti (garáž) dôkladne utesnená. Zo steny do posluchovej miestnosti by trčal len reproduktor. Netušíte aký to bude mať vplyv na zvuk a či to bude vôbec nejako hrať ?Teoreticky by priečky vzhľadom na mohutnosť mali menej rezonovať ako trebárs MDF. Ale prakticky netuším smile

Re: Zabudovanie subwoofera do nosnej priečky.

Podle teorie konstrukce reproduktorových skříní je úkolem skříně zamezit (v případě uzavřené ozvučnice) vyrovnávání tlaku mezi přední a zadní částí membrány reproduktoru. S tohoto hlediska je ideální nekonečná deska s otvorem do kterého se vzduchotěsně upevní reproduktor. Samotná reprobedna má být "mrtvá", nemá rezonovat. Reprobedna není hudební nástroj který hraje. S tohoto hlediska by tvoje ozvučnice měla být bez problémů.

Re: Zabudovanie subwoofera do nosnej priečky.

Pokud to budeš řezat pod 100Hz, neměl by být problém, dokud to bude pevné. Jen to nedělej Ytongem, ale cihlou, a pak právě pořádně utěsnit.

Re: Zabudovanie subwoofera do nosnej priečky.

ok dík, tehlu som aj mal na mysli, plnú samozrejme.

(upravil Milan 19. 10. 2013 22:24)

Re: Zabudovanie subwoofera do nosnej priečky.

Jako určitě to jde, ale osobně se mi zdá jednodušší do tý garáže dát normální mdf bednu a tu přidělat do zdi. Uplně nejjednodušší by se mi zdálo použít bandpass a z garáže do obýváku procpat jen nátrubek. Asi by se mi nechtělo dělat tak obrovskou díru do zdi pro umístění repráku. Měl sem stejný problém jako ty a SW sem vestavěl do sedačky.

Web

Re: Zabudovanie subwoofera do nosnej priečky.

ahoj...sw by nemohol byť súčasťou stolíka??..chcel som to takto robiť ale nakoniec z toho zišlo...

Re: Zabudovanie subwoofera do nosnej priečky.

Do stolíka sa nedá do sedačky sa nedá, dnes som bol kúpiť betonovú dlažbu hrubky 5cm a rozmeru 50x50cm tak sa teším na realizaciu. Váha (keby stál samostatne ) bude tak cca 130kg. Predok z MDF a trčať bude len striekana mdf s reproduktorom. Už sa na to teším ako to bude vyzerať a dúfam že aj hrať.

Re: Zabudovanie subwoofera do nosnej priečky.

To tím subwooferem rozmlátíš big_smile

(upravil esino 3. 11. 2013 12:48)

Re: Zabudovanie subwoofera do nosnej priečky.

Neporadíte ako vytlmiť nejnevýhodnejší tvar ozvučnice v tvare kocky pod 100Hz? Ťažko vyskladáte lepší tvar z rovnakých betonových dlažobných kociek smile Pomohly by ihlany na steny?

Re: Zabudovanie subwoofera do nosnej priečky.

napadlo mě, proč to dělat jednoduše když to jde složitě?. Co kdyby jsi vysekal díru do zdi, dal tam překlad, pěkně zaomítal a potom tam vsunul ozvučnici která by trčela do garáže. Měla např. kolem sebe rantlík cca 3cm ( prodloužená čelní strana) takto byto vypadalo super, možná ještě kolem za-akrylátovat a je to podle mě nejlepší. Možná ještě ze strany garáže nějak zaizolvat proti teplotě a hlůčnosti a je to super?

Re: Zabudovanie subwoofera do nosnej priečky.

Už tam viac menej hotove vratane diery v stene uz len to tam zasunut a prebrusiť dosadaciu plochu na mdf teraz skôr trápi to stojaté vlnenie a jeho utlmenie. Tak ako ihlany či je to blbosť?

Re: Zabudovanie subwoofera do nosnej priečky.

Pod 100Hz je to málo účinné. Největší účinnost má tlumení uprostřed bedny, a to ještě omezenou. Také nezapomeň, že stojaté vlnění je v basech víceméně nesmysl - půl vlny na 100Hz má skoro 1,7m, čtvrt vlny skoro 0,85.  Jedině, že bys to prostě chtěl mít vyšperkované.