Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Teorie & praxe » KENWOOD ls170f - výměna reproduktorů

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

(upravil Alexrusso911 8. 10. 2013 19:48)

Téma: KENWOOD ls170f - výměna reproduktorů

Zdravím,
asi jako tisíce lidí předemnou,potřebuju poradit...
Vlastním sloupové reprobedny KENWOOD ls170f (http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j … IkviquUwsg)
,kde mi dosloužily středové repra a basové je budou brzy následovat.
Chci je nahradit nějakou ne moc drahou alternativou a tak jsem koupil:
Výšky-DEXON IRT 10/80/01,8
Středy-MONACOR MS125
Basy-DEXON IRB 16/60/01,8
No a můj problém je výhybka.Ta originální je absolutně k ničemu a myslím že se to za výhybku ani považovat nedá.Chci si postavit novou,ale vůbec nevím kde začít.Nemám moc zkušeností a ze všech těch vzorečků jsem docela v lese.
Rozměry beden jsou:V 760,Š 251,H 220mm.
Zesilovač mám ROTEL RA931 a ONKYO 9310.
Mohl byste mi někdo prosím srozumitelně vysvětlit,nebo pomoct spočítat hodnoty součástek a zapojení výhybky....


Dík..

(upravil Zorg 8. 10. 2013 21:38)

Re: KENWOOD ls170f - výměna reproduktorů

po tisícátý a prvý: není to vůbec jednoduchý, aby to za něco stálo bez měření a simulačního softu se neobejdeš, viz příslušná sekce.
rada nad zlato: nejdřív studuj než kupuj nebo postav ověřenej projekt. tahle kombinace repráků je přinejmenším zvláštní (zbytečnej střed). jestli už to máš, tak postav 2p jen z dexonů. pokud to chceš vzít fakt vážně, tak studuj, pak měř a tohle by byl ideální startovní projekt - "jednoduchá" malá dvoupásma, viz přímo na dexonu: http://www.dexon.cz/clanky/konstrukce-p … -01-8.html navíc to tu už někdo řešil: https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=16829

navíc jsi ve špatný sekci...

Re: KENWOOD ls170f - výměna reproduktorů

Přesně jak napsal Zorg. Ten IRB16 není basák, ale středobas, a IRT10 k němu frekvenčně pasuje jako dvoupásma, s dlením někde kolem 2.6kHz. Tudíž ten střed máš zbytečně. Jestli už to máš, tak ti nezbývá nic jinýho, než to prodat a koupit repráky vhodné pro trojpásmo, nebo použít IRB16 a IRT10, a ten původní střed v bedně nechat jako "špunt na díru" nezapojenej, jen na okrasu. Nebude to ale ono, je třeba, aby ten středobas a  výškáč byly blízko u sebe, takže by to byl takovej kompromis z nouze.

Web

(upravil Alexrusso911 9. 10. 2013 8:20)

Re: KENWOOD ls170f - výměna reproduktorů

A jakou sestavu reproduktorů byste mi doporučili na ten objem? Něco cenově dostupného, ale ať to trošku  hraje . V Dexonu mi řekli,že tím nemůžu nic pokazit. Chtěli mi k tomu prodat nějaký středy od nich asi za +/- 1000,- což si bylo trochu přes můj rozpočet, tak mi doporučil ten MONACOR. Když nechám ty výšky a středy a koupím jiný basy? Nebo mám vyměnit vše?

(upravil Zorg 9. 10. 2013 9:17)

Re: KENWOOD ls170f - výměna reproduktorů

nakonec třeba zjistíš, že ta ozvučnice stojí za prd, rezonuje nebo má jinej objem. u solidního projektu je vždycky předepsanej i přesnej rozměr čelní desky a rozmístění měničů.
bejt tebou, nechám z 18mm MDF udělat dle toho návodu na dexonu malý ozvučnice na 2p., něco takovýho mi dělal truhlář co kus to litr včetně zafrézování. Když to osadíš PŘESNĚ dle návodu, budeš ještě překvapenej, že to nebude hrát tak tragicky na tý 931. Možná líp než kdy hrály ty kenwoody... wink a jako bonus můžeš švihnout ty monacory na aukro, stejně si myslím že za moc nestojej...
až nabydeš vědomosti a začnou ti být výsledné regálovky malé, třeba si pak už líp vybereš nějakej dospělej projekt, tyhle pak můžeš použít třeba jako surroundy wink

Re: KENWOOD ls170f - výměna reproduktorů

Stručně: Kup jiné bedny. Bud povedené DIY z nějakého hififora s kvalitními repro nebo neco z inzerce. Tyto střel na aukru ap.

Jinak toto vlakno asi patři do jine sekce..

Web

(upravil Alexrusso911 15. 10. 2013 21:14)

Re: KENWOOD ls170f - výměna reproduktorů

Pánové, tak nakonec jsem to dal dohromady. Výhybky dle zapojení Dexonu, všechny součástky koupené taky tam. Musím říct ze mne to trošku zklamalo. Hlavně hloubky, veškeré žádné. Ty repro co tam byla před tím, basy měli. Výšky? Spíš to piští , než hraje. Když zapojím to IRT na tu originální výhybku, hraje to daleko lip....   Kdybych chtěl zvýraznit hloubky, jak na to?  Zkuste mi prosím poradit....

Re: KENWOOD ls170f - výměna reproduktorů

Co si dal dohromady? To malý 2P?

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Teorie & praxe » KENWOOD ls170f - výměna reproduktorů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£