Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 48 z 72)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

  Stránky: ««« 1 ... 46 47 48 49 50 ... 72 »»»

RSS

Příspěvky [941 až 960 z 1,421]

Re: Reprobedny pro megalomany

Ouha, to je smůla Jirko s tím reprákem. Já to řešil 2x jak píše Crashpc, jednou se to povedlo super, podruhý tak na 90%. Jak jsi dopadl? No jestli máš prcka, tak před tu bednu něco dát musíš, jinak tě klepne. Mě kluk zničil kdysi reprák totálně, lžičkou. Nejjednodušší je obrátit je ke stěně. Není to sice pěkný, ale jednoduchý a na dlouhá léta účinný.

Re: Reprobedny pro megalomany

Dělám na tom. Zkoušel jsem to vysavačem, ale nešlo to, je to moc tvrdý.
Teď to střídavě vlhčím a vysávám, už to vypadá líp, ale 100% to nebude.

Re: Reprobedny pro megalomany

Obyč vysavač může být slabý. Já to dělal servisním, ten má cuc jak prase, důležitý jsou taky nástavce s různým průměrem. Ale i tak je to na tvrdým peklo. Polypropylen jsem udělal na jeden ráz.

(upravil mechanik 3. 10. 2013 12:37)

Re: Reprobedny pro megalomany

Je tu ešte jedna možnosť, vybrať tú neštastne riešenú sietku, teda ten plech s dierkami a vyrovnať to cez otvor v magnete. Tiež tým výrazne klesne rôzne fučanie samotného reproduktoru preto že vzduch bude volnejšie prúdiť. To bude dobre počutelné pri 50hz. No stále to bude oproti dobre urobeným hifi reproduktorom velmi hlučné.
Môje 10PS26 volne vo vzduchu pri vyšších výchylkách zneli okrem iného... trochu ako fén na vlasy smile ked som to vybral bolo to tak o 1/3 alebo dokonca 1/2 lepšie. No PA reproduktory majú dosť malú medzeru medzi cievkou a magnetickým systémom asi by tam potom bolo rozumné dať normálnu sietku ktorá by bol prievzdušnejšia než plech s dierkami a zároveň by aj lepšie chránila.

Re: Reprobedny pro megalomany

mechanik napsal:

Je tu ešte jedna možnosť, vybrať tú neštastne riešenú sietku, teda ten plech s dierkami a vyrovnať to cez otvor v magnete.

Jak jsi tu mřížku vyndal?

Re: Reprobedny pro megalomany

Prevliecť medený drôtik tak aby si mal mriežku za čo chytiť. Potom zobrať niečo idealne nekovové čo sa tam dá vopchať a zatlačiť mriežku asi tak 3-4mm do vnútra potom sa uvolní. Je tam len zasunutá. Potom je to horšie. Sietka má asi tak o 4mm väčší priemer než je otvor v magnete... Je tam zapustená z opačnej strany. Takže je potrebné ju nejako ohnúť ako vrchnák od piva a prevliecť von. Ja som tam voplchal také tie tenké kombinačky...
No musíš si dať pozor aby sa tam nedostala žiadna kovová pilina tiež aby nejakou náhodou pri demontáži nevznikla. Je dobré tam potom niečo dať, sietku s cedníkov na čaj a podobne. Možno ešte lepší bude molitan ako používa audio technology.

Re: Reprobedny pro megalomany

Jen aby se to nepletlo kráčí o REGÁLOVKY.
Tak pokusný zvukovod je na světě.
http://s9.postimg.cc/mo6dfmx0f/0010.gif
Ještě sem tam něco málo doladit.

Re: Reprobedny pro megalomany

Super smile

Re: Reprobedny pro megalomany

Takhle to dopadlo.
Nejspíš ještě oba basáky lehce přestříkám černou matnou.
http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/35_p1100339.jpg

Re: Reprobedny pro megalomany

Dobrýý. Ten foťák to ještě zdůrazňuje, ale v reálu to musí být OK, ne?

Re: Reprobedny pro megalomany

Jo, je to ok. Když se na to nesoustředím, tak nic nepoznám. smile

Re: Reprobedny pro megalomany

Mě to tedy dopadlo o kus lépe. Asi bych to nestříkal, popřípadě udělal šablonu jen na vrchlík.
mechanik: Jo, drtivá většina B&C je hodně hlučná z magnetu, ale v ozvučnici se ty tlaky trošku napraví, něco zatlumí budka, a pak je to pod hranicí slyšitelnosti, dokud nejedeš čistej sinus pod plnym, a to ještě pak člověk neví, zda to nedělá závěs, bassreflex, nebo ještě něco jiného.

Re: Reprobedny pro megalomany

Tak už hraju... banana
http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/35_p1100342.jpg
http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/35_p1100343.jpg
http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/35_p1100344.jpg

Re: Reprobedny pro megalomany

A? První dojem ten bývá ten správný!

(upravil Basstl 4. 10. 2013 8:21)

Re: Reprobedny pro megalomany

RpM-1 hrajou podle mne líp, než menší RpM-2.
Včera se tu zastavil kámoš (jeho jsou ty menší RpM-2) a i když hrála jenom jedna bedna, tak hned řek, že to je ještě lepší. Bas je úplně jinej. Jde níž, je rychlejší, bez doznívání a dunění. Jiný je i střední pásmo. Bedny jsou celkově citlivější. Já jsem spokojenej. smile
Už se těším, až si to dneska poslechnu pořádně nahlas. smile

Re: Reprobedny pro megalomany

Jirko dobrý, ten rámeček přes ty repráky se poved

reta :když koukám na ten  WG - nemám tuchu, jak se nůže chovat slepenec z fošen třešně, nestačilo by dát např. 50% MFD a 50% masív ? Stejně je tam nakonec vraženej "moílitan"

Web

Re: Reprobedny pro megalomany

První dojem, je to škatule. Hodnotnější bylo porovnat 2ky se subem, ta jinost středního pásma mi nějak nesedí.

Re: Reprobedny pro megalomany

antonio napsal:

ta jinost středního pásma mi nějak nesedí.

Jinej měnič, jiná vexle. RpM-2 jsou 2,5 pásma, tudíž měnič hraje i basy.
U RpM-1 hraje jenom sředy. Proč by to nemohlo bejt jiný?
Není to nijak dramatický, ale slyšet to je.

(upravil MaBat 4. 10. 2013 8:55)

Re: Reprobedny pro megalomany

Do dvoupásma, které staví reta, bych tu pěnu snad ani nedával. Jednak je škoda zakrývat tu třešeň a pak nebude se to předpokládám poslouchat natolik nahlas, aby to bylo výraznějším přínosem. Aspoň taková je výchozí premisa. Jinak dva kousky pěny tu myslím mám, kdyby o ně reta vyloženě stál.


Nepouštěl bych se tu do žádných hlubších rozborů s technickou tématikou wink

Je to jiná bedna, s jinou výhybkou, vyvíjená "z čistý vody" zcela nezávisle. Osobně bych se trochu divil, kdyby hrála výrazněji jinak (trochu jinak hrát jistě bude), ale ani nebylo cílem, aby to hrálo stejně. Mně spíš moc nesedí "Jde níž, je rychlejší, bez doznívání a dunění.", ale to jsou věci, které se těžko porovnávají. Bedny by měly stát na stejném místě, pokud jde o posuzování chování na basech. Jen přepínat tak, jak jsou na té fotce, se to IMO nedá dost dobře hodnotit.

Re: Reprobedny pro megalomany

Nechci nic rozebírat, jen jsem vyjmenoval největší rozdíly, který můžou bejt příčinou toho, že to hraje "trochu" jinak. wink
Možná si jenom obhajuju to, že musím zrekonstruovat barák, aby se mi to do vešlo obýváku. big_smile
Toho dřevěnýho nátrubku bych se nebál, ale dřevo musí to bejt dokonale vysušený, aby to už nepracovalo.
Jestli se to povede, tak budu závidět. smile

Příspěvky [941 až 960 z 1,421]

  Stránky: ««« 1 ... 46 47 48 49 50 ... 72 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£