Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Magnat Classic 360 Rapbull

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Magnat Classic 360 Rapbull

Zdravím.
Dostal se ke mně zesilovač Magnat Classic 360 Rapbull, tak jsem si řekl, že ho vyzkouším. Zapojil jsem ho jako ostatně deset dalších zesilovačů - napájení přes pojistku na baterii, odtok na kostru, REMOTE na 12V z miniISO z autorádia (starší Blaupunkt Saint Tropez RCM 168, nechtělo se mi ho vyhazovat - z konektoru jdou zároveň i 4 RCA samice). Dvě třípásma od Magnatu na 3. a 4. kanál, woofer od BullAudio na můstek 1. a 2. kanálu. Ale nehraje to. po zasunutí RCAček se rozsvítí červená kontrolka PROTECT, ale zelená POWER ne. A nehraje to. Z rádia signál jde, to jsem zkoušel na normálním 230V zesilovači v garáži. Ale zesilovač nic. Zkoušel jsem drátek od 12V do REM, kabel od REM na 'remote antenna' na napájecí koncovce autorádia a nic. Nejde mi do hlavy, že červená kontrolka svítí a zelená ne. Čekal bych, že kdyby byl zesilovač spálený, tak nesvítí ani jedna. Ale nejsem profesionál, spíše je to hobby smile Nenapadá vás někoho, v čem by mohl být problém? Vyhazovat se mi ho nechce, říkal jsem si, že překvapím synovce a namontuju mu to i s rádiem a reproduktory do trojkového golfa, zkazilo by mi to radost. Děkuji.

Re: Magnat Classic 360 Rapbull

chlape on bude asi zesilovač spálený - teda nevím ale já jak jsem svůj odvařil tak mi taky svítila červená protect a jinak nic ...

Re: Magnat Classic 360 Rapbull

Taky jsem si říkal, ale pak mě udivilo, že pojistky na zesilovači i pojistka na napájecím kabelu jsou v pořádku. Jak říkam, s elektřinou nemám nic společného. Na kolik by vyšla oprava? Jestli to má tedy cenu. Jak znám opravy televizí, tak je občas lepší koupit novou a ještě na tom ušetřím. Každopádně je to škoda, bylo mi řečeno, že pro nenáročného posluchače je to ideální řešení jak finančně, tak hudebně. Každopádně díky!

Re: Magnat Classic 360 Rapbull

Tak změna... Napájení jsem navedl na 12V drátek vedoucí z rádia. A rozsvítila se i zelená kontrolka a konečně to začalo hrát. Ale, heh, pouze pár vteřin. Pak zvuk i kontrolka začali kolísat a zesilovač se nejspíš vypnul, nesvítila ani jedna kontrolka. A rádio hrálo dál. Nechápu.

Re: Magnat Classic 360 Rapbull

Každopádně protect svítí vždy, když je nějaký problém. To nesvítí jen tak. Každopádně první prověř zda na remotu a + máš opravdu 12V, když je zaplý rádio. Pokud jo a nemáš to nekde ve zkratu, ten zesík je špatnej. Možná máš ale někde jen příšernou kostru. Kostru nepodceňovat!

Web

Re: Magnat Classic 360 Rapbull

tak tak. taky mi to dělalo na stejným zesu, když sem měl nahovno upevněnou kostru !

Web

Re: Magnat Classic 360 Rapbull

Ten zesilovač je vadný a je třeba jej opravit.

Web

Re: Magnat Classic 360 Rapbull

No, pánové, díky za rady. Je mi trapně, byla to opravdu ta kostra. Už to šlape jak na E55. Ještě jednou vřelé díky!

Re: Magnat Classic 360 Rapbull

Zkontroluj si napájecí kabely k zesiku a potom kabely k reproduktorum jestli nejsou seklý na kostru vozu nebo spojený. Dá se to změřit pokud máš čím.
Zkus odpojit ten subwoofer. jakou má ten subwoofer impedanci? na 2 Ohmech by ti v můstku na 1 a 2 kanálu nemusel být zesik stabilní. A pak taky pokud to vše bude fungovat po odpojení subu tak je to jasný, ale pak může mít subwoofer taky v háji kmitačku a muže mít těch pár závitu spojených a ma tím pádem menší impedanci než by měl mít. A pokud to nebude fungovat tak máš asi v háji zesilovač. Upřímnou soustrast pokud to tak bude.

Re: Magnat Classic 360 Rapbull

Babu28: schválně si přečti příspěvek #8

Re: Magnat Classic 360 Rapbull

Sem rád, že ti to k něčemu bylo.-), ale pokud jde o tu kostru a celkově napájení. Nezapoměn, že bys měl mít přívodní kabel cca 10mm2 (pokud máš jen tenhle zesík v kufru a táhneš to od motoru) a stejně tlustou i kostru. Pokud kostru netáhneš od baterky, ale chytaš se někde v kufru, doporučuju pod šroub na pásy a nezamomen to poradne na plech obrousit, at ta kostra je skutečně ok.

Web

Re: Magnat Classic 360 Rapbull

Doufám, že nevadí když využiji tento thread.
Mám dáma ne zrovna kvalitní zesík  McFun něco 800. Je pouze na záskok, než seženu něco lepšího...
A teď k problému. Zesilovač jsem zapojil, zhruba nastavil trimry a jel to testnout někam z dosahu sousedů. Sotva jsem opustil město, basy nikde. Zapojený jsem to měl do můstku dva kanály. Svítí kontrolní diody power - zelená i protect - červená současně. Při připojení přímo na aku, bez zátěže, signálu z rádia, pořád.
Nějaké nápady na co mrknout než to zahodím?

Re: Magnat Classic 360 Rapbull

Ak si neprekročil minimálnu povolenú impedanciu, zrejme 4ohmy , a zosilňovač bol nový tak ho choď reklamovať ..v iných prípadoch ho zrecykluj big_smile

Re: Magnat Classic 360 Rapbull

Tak myslím, že má osud zcela jasný... big_smile

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Magnat Classic 360 Rapbull

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£