Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Chrčení v repro (Kytar. aparátu)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

(upravil Frank 9. 9. 2013 22:19)

Téma: Chrčení v repro (Kytar. aparátu)

Neni to moc hifi, ale v kytarovym repráky mi chrčí a já nevim co s tim... zní to skoro jako když se lehce dotknete kraje membrány... ale dělá mi to na 6 boxech se dvěma různejma lampovejma palicema Marshall... Snad to neni kytarou proboha big_smile Neznáte náhodou ten zvuk a nemužete mě poradit? smile

https://soundcloud.com/frantrax/pro-to-tak-ch

Re: Chrčení v repro (Kytar. aparátu)

Když vrazíš kytaru - čistej kanál - do mixu a pusíš si to na sluchátka tak je to tam taky?
Typoval bych že jo...
podle mne je to chrčení závislý na amplitudě, jak tón doznívá najednou ustane.
Pokud je to i v čistým kanálu ve sluchátkách, něco ti rezonuje (nebo je volný) na kytaře - snímač, mechanika kolem páky atp.

Re: Chrčení v repro (Kytar. aparátu)

No, jdu to zkoušet. Kamarád zvukař řiká, že jsem prase, a že to mám hodně vyhulený big_smile Ale já to potřebuju mít vyhulený smile Zkoušel jsem idruhou kytaru a dělá to taky... Jdu měnit nějaký lampy smile

Re: Chrčení v repro (Kytar. aparátu)

neměň nějaký lampy, vyměň tu první v čistým kanále nebo spíš ji nastav správněš prac. bod, myslím že ta bude první na ráně, když to tak hulíš.
Co tam je osazený za flašku?

Re: Chrčení v repro (Kytar. aparátu)

A nemáš vakl v síťovém rozvodu? Který se vlivem detonací z beden chvěje?

(upravil Frank 9. 9. 2013 12:44)

Re: Chrčení v repro (Kytar. aparátu)

microlan: Vakl snad ne, když mi to dělalo i s hlavou v jiný místnosti než byla bedna smile

Dalča: Jsou to všecko ECC83

Jsem teď měnil bezhlavě flašky, jenže já mám navíc jen dlouhý ECC803 a dělalo to pořád, i když jsem vyměnil pouze tu první, i když jsem vyměnil skoro všecky.

Zkoušel jsem i emulated line out, co je před koncákem, a zdá se, že v tom je nějakej bordel taky, tak to teda asi ukazuje na preamp. Ještě to z toho emul výstupu nahraju a prostuduju to, ale jsem z toho smutnej, já chci hrát a né to řešit...


Tuna je schéma... http://www.drtube.com/schematics/marsha … 20iss7.pdf

(upravil microlan 9. 9. 2013 13:23)

Re: Chrčení v repro (Kytar. aparátu)

Ale píšeš, že to dělá i jinou hlavou, že by byla v obou stejná závada?

// a máš připojený šlapky?

// nebo je chyba mezi stojanem na noty a strunama smile

(upravil Frank 9. 9. 2013 13:27)

Re: Chrčení v repro (Kytar. aparátu)

třeba to neni závada, ale vlastnost Maršálu big_smile A nebo jsem uplně blbej... Budu ještě zkoušet všechno možný...

Dělalo to i s kytarou přímo do palice. Jinak tam mám jen kvákadlo.

Jdu teda zkusit: Kytaru přímo do zvukovky, výstup FX send, Emulated Line Out...

Re: Chrčení v repro (Kytar. aparátu)

zkus kytaru přímo do mixu nebo zvukovky, pak ti "křápou" už snímače nebo mechanika okolo kobyly.
zkus osadit vstup a korekce tímhle: 5751 - je to trioda zvláštní jakosti, kompatibl s ECC83. pokud nebude změna, tak musíš:
1) změnit styl hry  a nesolit to tak
2) změnit nastavení pracovního bohu toho stupně, co ti kreslí a nemá. (buď vstupní flaška nebo ta hned za korekcema.

(upravil Frank 9. 9. 2013 16:18)

Re: Chrčení v repro (Kytar. aparátu)

Takže asi tak. Měl pravdu ten, kdo řikal, že to moc solim... smile
https://soundcloud.com/frantrax/fxout1

1) Ale já to změnit nehodlám a když mám čistej kanál, tak chci, aby mi to prostě kreslilo smile Ale ne takhle hnusně, jen koncem.

Z toho co jsem teď slyšel z toho FX Send výstupu mi plyne, že ten předzes na čistej zvuk prostě nesmí kreslit, protože pokud kreslí, tak to je jen humus a nic z toho. Ale chtěl bych, aby to teda mělo větší možný zesílení na vybuení koncovejch lamp... A pochopitelně tak, aby zmizelo to chrčení smile
Jestli mi ta úprava zvedna gain nebo volume zkreslenejch kanálů je mi fuk, stáhnout to můžu vždycky, točítek tam je dost smile

Ta palice se strašně debilně rozdělává, než vyndám plošák, je to na půl hodiny, chtěl bych to nejdřív radši probrat a pak do toho hrábnout na jistotu.

Trochu jsem to ještě zkusil - zdá se mi, že chrčení přestane při subjektivně stejný hlasitosti, když stahuju poťák na kytaře, nebo gain na zesíku. Zdá se, že první lampa je čistá, gain je až za ní a když mám kytaru na plno a stáhlej gain na 4/10, tak do toho můžu řezat jak chci a je to čistý jak fender big_smile

2) To asi bude potřeba, jen vymyslet jak a co. Pokud souhlasíš, že ten můj test dokázal, že V1A nekreslí, bude to muset být ve V2B, protože hned za ní je výstup do FX... Ale jak to donutit hrát víc nahlas a nekreslit? Stáhnout gain V2B? Ale jak na to, když je tam ten kouzelnej konďour? smile A zároveň tou flaškou leze i zkreslenej kanál, je to nějaké složité...

EDIT: Může pomoct zvětšení R98 - Před mřížkou V2B? To by mohlo sundat zkreslení před druhou flašou, teď ho jen pak nahnat jinde smile

Re: Chrčení v repro (Kytar. aparátu)

Asi chceš měnit úrovňové schema toho zesilovače, to není jen tak. Každopádně generátor a osciloskop a odměřit kolik který stupeň přenese bez zkreslení a podle toho by se možná něco dalo. Ale jen takhle ze schematu asi ne.

(upravil Frank 9. 9. 2013 22:20)

Re: Chrčení v repro (Kytar. aparátu)

To smrdí prací, fuj smile Asi si vyrobím dřevěný podstavec, abych mohl měřit na chassi flaškama dolů...

Ty úrovně budou jistě závislý na typu flašky, to bude na věčnost...

Ať žije bastlení! Zatim díky pánové za pomoc!

EDIT: A vyhodim z toho tu bláznivou desku plnou operáků, co dělá nesmyslnej emulovanej výstup a předělám paralelní efektovou smyčku na seriovou. Jen domyslet, jak zachovat funkci reverbu...

EDIT 2: A asi nevyhodim big_smile

Re: Chrčení v repro (Kytar. aparátu)

Zkus bloknout vstup budiče reverbu.

A nebo si kup rovnou něco čistokrevného, ne DSL, TSL a zkrátka nic podobně vymršeného smile.

Web

(upravil Frank 10. 9. 2013 0:32)

Re: Chrčení v repro (Kytar. aparátu)

Mužeš být prosím konkrétnější? Jsem trochu natvrdlejší smile

tady http://www.drtube.com/schematics/marsha … 20iss7.pdf v sekci E2 dělič 470k/470k, z toho to jde kamsi na konektor a pak to dojede sem http://www.drtube.com/schematics/marsha … 20iss3.pdf sekce A3 na R1 - 10k, ochranné zenerky... Co a jak blokovat? smile

Jináč já už uvažoval o plexině, ale asi bych měl rád jeden takový pro mě univerzální aparát hlavně na živáky. Radši si domrším zvuk TSLkem, než nějakou krabičkou před plexinou smile Jednou bych plexi vlastnil rád, ale asi si ubastlím něco univerzálního, inspirovat se chci u matchless...

Re: Chrčení v repro (Kytar. aparátu)

Díváš se do špatné části schématu. Najdi driver reverbu, je to 1458 (U2) na zadní desce, a zkratuj odpor R38. Doporučuji se taky podívat skopem na R1 - vývod u zenerek, jestli to náhodou při tom pazvuku nekreslí v tomto bodu...

Web

(upravil Frank 10. 9. 2013 1:14)

Re: Chrčení v repro (Kytar. aparátu)

Dík, zkusím. I když s blokováním vstupu reverbu tomu nerozumím. Když stáhnu úrovně reverbu na nulu, tak by se z něj nic dál dostat snad nemělo smile Když bych blokoval vstup, tak snad ještě před efektovou smyčkou, né? Nebo to máš už odzkoušené? O reverb ale přijít nechci...

Pro nejjednodušší vyřazení těch operáků bych asi odpojil celou tu stupidní desku big_smile Nic by se stát nemělo, ne? úrovně reverbu a efektu stáhnu na nulu a do zvuku bude kecat jen ten spínací operák IC3, do kterýho nic nepoleze.

// bylo by to sranda, kdyby to hnusný limitační chrčení šlo vlastně od těch zenerek big_smile

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Chrčení v repro (Kytar. aparátu)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£