Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 187 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 185 186 187 188 189 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [3,721 až 3,740 z 8,421]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Presne tak Digiting. Fotka je presna taka, ako to citi autor. Pokial sa teda nejedna o produktovu fotografiu alebo fotku hotelovej miestnosti atd... I ked aj modelingova fotografia ma svoje pravidla...

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

(upravil voltik 2. 9. 2013 13:20)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Canon EOD 500D (šlupkový tělo) + Canon 70-200mm f/4L USM
RAW + doostření.

P.S. Navečer budou fotky z festivalu Valník > www.valnik.cz Ze Slanýho !



kure05: Já bych na tohle trpělivost neměl . Ale líbí ! smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Voltik: Tak slupkovy telo to zas neni (sam mam 550D) a ono to sice je hodne o technice, ale jeste vic je to o rukach a hlave. Spousta lidi ma tendenci si porizovat superdrahe obektivy a tela, protoze bez toho to prece nekresli/nefoti/etc... a pak foti fotky totalne o nicem. Radsi chytrou nebo emotivni fotku z kompaktu, nez (100+1)x technicky dokonala nuda, kam mam pocit casto u ceskych fotografu ta honba za nejlepsi technikou vede. Ta fotka nema byt demonstraci obektivu prece, nebo ne?

Ale to je jen takovy obecny povzdech, fotky tu vsichni delate pekne, jen tak dal a hlavne at Vas to bavi chlapi! wink

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já si pořídil pěknýho drobečka http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS … _OC/4.html
pekelně dlouho jsem nic nehrál, tak už se těším smile teď ještě musím nainstalovat škaredý wokna smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jak jsem slíbil...

Festival Valník 2013 Made in Gambrinus No.14

http://volta.rajce.idnes.cz/Festival_Va … nus_No.14/


http://img22.imageshack.us/img22/6048/66hr.jpg

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak já si udělal radost druhým noťasem do rodiny.Bude to takový můj dělník,do té doby než ho kluk zabaví na pohádky:-)Je to Lenovo ThinkPad T-400

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Thinkpad je verny kamarat smile Ja som do mojej T61 dal 3GB ram, Pentium T7500 a 640GB WD blue.


P.S. dnes som si doprial do PC SSD Crucial M500 120GB... uz dlho predlho som chcel vymenit klasicky disk za SSD, no teraz su ceny tych diskov relativne znesitelne tak za cenu 90E nebolo co vahat a hned som kupoval. Je to nastupca velmi uspesneho modelu m4 a ma to pamete od Micronu ktory robi priemyselne disky, tak predpokladam ze nesklame

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Doufám,že mi to IBM chvíli vydrží:-)Máš solidní techniku,tak ať ti slouží!

(upravil right13 3. 9. 2013 17:07)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

o tom ci je T400vka IBM alebo Lenovo by sa dalo polemizovat, Lenovo kupilo IBM v 2005, posledny model od IBM bol T43p, zvysok vyrabalo lenovo... viac toho neviem co sa dialo po odkupeni, ci IBM divizia stale navrhovala thinkpady pod znackou lenovo alebo lenovo IBM odpisalo a robili si vsetko sami.... to netusim. Tak ci tak su to vyborne stroje, na moju T61 nedam dopustit...

Pocul som ze HP PROBOOK su este super stroje, ale HP nedoverujem a nemam chut to pokusne zistovat kupou... Od DELL neviem ktora rada je konkurencie schopna Thinkpadu, mozno tak starsie Latitude, ale tie maju blbe chladenie a ta ich quadro grafika sa dobrovolne sama odpajkuje z dosky




P.S. prave som skusil skusmo narvat toho Crucial M500 do mojej T61...nova instalacia windowsu zo vsetkymi serepetickami trvala asi 10minut, vypnutie a restart su sekundove zalezitosti, komp sa sprava ako keby bezal na heraku, reakcie su okamzite, na nic netreba cakat, kliknem na program a je otvoreny... riadny boost

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

righte,ty nevíš co s penězma,nebo jak? smile Ten Crucial,to je taky pěkná hračka.
S tím IBM/LENOVO máš asi pravdu.Tolik do toho nevidím.Já chtěl spíš jen trochu zamachrovat,ale až čas ukáže jestli je vůbec s čím:-)Přece jen je to z druhé ruky.
Ještě jsem si v poslední době udělal radost čtvrtým ARA390 a prdnul jsem je do poctivých skříní JBL4719.K vidění na slováči.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

co vám budu povídat...
od rodinné známé, která se chtěla elpíček zbavit kus za 10Kč smile

http://img404.imageshack.us/img404/5254/kmgj.jpg

http://img545.imageshack.us/img545/7402/upl3.jpg

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dnes ma potešil balík od europeaudio, o to väčšie sklamanie nastalo po vybalení druhého kusu. Poškodený záves a prepadnutá membrána. Buď sa pri doprave, alebo skôr vo výrobe pri balení, uvolnil distančný plastový kolík z otvoru pre skrutku a tlačil na záves membrány. Muselo to byť dlhodobejšie, keď aj membrána prepadnutá, pre porovnanie vadný a dobrý kus: peerless.
https://lh3.googleusercontent.com/-ClPLFAmaB7E/UiY7V_JEgMI/AAAAAAAAD6E/3bxLvVHPKFM/w1053-h658-no/IMG_0518.JPG

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Thinkpady jsou to kvalitnější co se na trhu dá sehnat. Sám mám R61 vytuněnou na CPU o taktu 2,53GHz a 160GB SSD a rychlostně si nemůžu stěžovat. Oproti jinejm notebookům  má perfektně udělaný chlazení. Za běhu je book skoro celej studenej a nevadí mu ani válení v peřinách, což by velice jinejch booku podstatně rozhodilo a upekli se. Jediný na co jsem si za těch několik roků nezvykl je touchpad. Pro mě je dost necitlivej a dělá si co chce. Dřív když jsem měl ještě HP Compaq nx6125, tak to byla lahůdka co se týče touchpadu. Další co mě trošku zklamalo, jsou praskliny vnějšího plastovýho skeletu na spodku notebooku. On tam je pod tím ještě hořčíkovej rám a výztuhy, ale i tak. Do budoucna až budu kupovat další book, tak to bude opět Thikpad řady T. S HP booka mám takový smíšený zkušenosti. Většinou to mělo problémy s chlazením, či něco jinýho. Mám doma několik booků řady Probook 2540p a musím u nich instalovat soft co trošku oroštuje ventilátor aby se to uchladilo, ale co se týče výkonu, tak to je bomba. Šasi je kompletně hořčíkový. Toť asi moje poznatky . . .

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Keď som si vyberal notebook, požadoval som 15" a numerickú klávesnicu. Bohužial, Thinkpady ju nemajú takže som ich musel vyradiť:/ Nakoniec som skončil pri Acer 8573TG, požadoval som dobrú výdrž baterky a dobrý grafický výkon, výdrž po 2 rokoch sa stále drží na 3,5h pri pozeraní filmov.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Buď rád že po tolika letech vůbec funguje . . . wink

(upravil right13 4. 9. 2013 9:01)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

staffy, thinkpady ale nie su na hranie ale pracu smile ked si pozres vykonovo trosicku zaostavaju za modelmi IdeaPad alebo bookmi v obdobnej cene. Vynahradzujú si to vsetkym ostatnym, telom,konstrukciou, spolahlivostou.... na hranie mam stolny PC, u thinkpadu sa nebojim ze ked mi  ho niekto omylom zhodi zo stola v skole alebo s nim tresnem v taske niekde v MHD ze sa mu nieco stane. Veko displeja je horcikove a vnutornosti su kryte horcikovym ramom a displej drzia titanove panty

Inac co ma prekvapilo, tento thinkpad ma najkvalitnejsi zvuk aky som pocul u notebookov, moze mi to niekto potvrdit ? spoluziaci co maju v skole cinske plastaky od aceru a toshiby ten zvuk je priserny a pripomina mobil.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To se ty ACERy tak pokazily? Mám 5let starého veterána (NTB) s nejlevnější možnou konfigurací, co tehda byla - 1,7celeron, 120GBHDD, 1GB ram a jede pořád. Proběhlo jen jedno čištění kompresorem, upgrade ram na 3GB a koupě externí DVD rom, která odešla ke konci záruky. Baterka stále cca 1hodina.

(upravil The_P 5. 9. 2013 15:55)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kdepak, jen nekteri proste na IBM nedaji tak dopustit ze maji klamny pocit, ze nic jineho nejde absolutne pouzivat, natoz dlouhodobe. Bud meli sami spatne zkusenosti (a hlavne prvni Acery byly neco naprosto neuveritelneho snad ze vsech hledisek), nebo si jednoduse zvykli ze s tim thinkpadem muzou triskat jak chtej coz samozrejme levne plastove sasi Aceru/Asusu nenese zrovna dobre. Na druhou stranu kdo vi, co si s Acerem/Asusem koupil, obycejne nema az tak problem i s dlouhodobejsim pouzivanim.

Jako vzdy, ani ty thinkpady nejsou 'na vsechny pripady', ale to se holt obcas tezko vysvetluje.

right13: Mam stejnou zkusenost, hlavne vuci novejsim strojum. Stare IBM/Compaqy a i ty Lenova nektere maji zvuk z repracku v tele urcite lepsi, coz taky souvisi s modou delat repra vepredu zespodu napriklad. Co se ale analog. vystupu tyce, zase mam zkusenost ze takovy shitovy netbook jako ao751h od Aceru ma daleko cistsi a kvalitnejsi vystup, jak vetsina Tckovych thinkpadu, tam bylo ruseni relativne dost co si pamatuju.

(upravil right13 5. 9. 2013 18:37)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

tak disk už fičí v PC, síce len na SATA II ale natweakoval som to podla odporučení-aké služby povypínať, zapol AHCI a nakonfiguroval ho v registroch a tu je výsledok. Musím povedať že je to v PC neuveritelný boost. Reštart trva okolo 40sekund, načitanie plochy a aplikacii je takmer okamžite, softy sa spušťajú ihneď a nerozmýšlajú 10 minút čo robiť... len pre zaujímavosť, acces time som nameral 0,2ms podľa hdtune...






https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/565038_3482838126383_1455824391_n.jpg



čo sa výstupu na sluchadla týka, podtvrdzujem, ten zvuk je značne zaruseny, ani to nepoužívam, len integrované repraky... takisto je trosku hlucnejsi menic pre CPU ked bezi z baterie, dost piska a "pitchuje". Ked som ale skusal merat loopback X-Fi USB zvukaren tak vysledky boli takmer totozne s PC...

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak to jsi na SSD ještě nezažil linux, to je teprve rychlost. Naběhne okamžitě, po přihlášení mžikem naběhnou všechny apliakce a s xface je to to nejrychlejší, s čím jsem se setkal. Když musím na win, abych si zahrál, tak je to naprosto za trest...

Příspěvky [3,721 až 3,740 z 8,421]

  Stránky: ««« 1 ... 185 186 187 188 189 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£