(upravil Kocour 1. 9. 2013 19:00)

Téma: Notebook nestartuje - cim to???

Ahoj,

potreboval bych pomoc s mym NB ASUS PRO5DI.Pri startu se objevi logo Win7, zmizi ale pak se nic nedeje. Zkousel jsem bootovat z CD, to taky nejde, zkousi to ale vysledek je zase jen cerna obrazovka. Takze preinstalovani nehrozi. Zkusil jsem RAMky, vzdy jednu vyhodit popr prohodit sloty, ale vysledek vzdy stejny. Diskem to hadam nebude kdyz nejde nabootovat ani z dvd. NB jiz drive sem tam vyhodil blue screen.
Napada vas co jeste vyzkouset nebo cim by to mohlo byt?

Diky

Edit: tak jsem vyndal disk a vyzkousel na druhem pocitaci. Jede v poradku.

ruzne DIY repro

Web

Re: Notebook nestartuje - cim to???

Nezkoumám, o jaký NB jde, anii zda jste se pokoušel připojit externí displej, je-li to v možnostech NB :
1/ V BIOSu nebo v nastavení grafické karty zkontrolovat displeje, zda není přepnuto natvrdo jen na vnější displej nebo na displej číslo 2 apod. U některých NB na to bývá (bývala?) i přímo funční klávesa.
2/ Popř. F8 --> Nouzový režim v omez. gr. módu -- > návrat k některému ze starších bodů obnovení, mají-li Win 7 tyto užitečnosti (evolučně jsem je s Vistami přeskočil), popř. není-li nastaven nějaký nesmyslný grafický režim.
3/ Potíže grafické karty - nevhodný ovladač, pochroumaný hw, zhoršené její chlazení, nebo chlazení MB, apod. Tzn. např. návrat ke staršímu funkčnímu ovladači nebo naopak nejnovějšímu. Mně osobně se v minulosti nejednou málem nevyplatilo důvěřovat redmondským, a tak preferuji ovladače výrobce hw, nikoli OS. Ale jiní mohou mít zkušenost opačnou.

Re: Notebook nestartuje - cim to???

Minuly tyzden som mal ten isty problem. Po vytiahnuti SD karty zo slotu sa win nabootoval...

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

Re: Notebook nestartuje - cim to???

U techto NB jsem cetl o problemech s nekvalitnim pajenim grafickeho cipu na MB, tam se ale pri startu neukazala ani carka.
Zkusim jeste poodpojovat co pujde jestli se to nejak projevi.
A jeste treba Ubuntu z USB.

ruzne DIY repro

Web

Re: Notebook nestartuje - cim to???

jestli máš nějaký live CD, tak je zkus a pro sichr vyndej disk, pokud to najede, řešil bych to reinstalem systému,
pokud nenajede live, tak bych to viděl na grafiku, jestli se na tom hrály hry, nebo při běhu byl položenej na peřině, nebo koberci, tak bych se přikláněl k tý grafice.

Web

Re: Notebook nestartuje - cim to???

Kamarád mi říkal že si někteří lidi svoje MB z NB nechávaj dopéct v troubě kvůli studeňákům často na GK smile

Re: Notebook nestartuje - cim to???

Po měsíci to máš zase v háji...pokud to chceš kvalitně, musíš s tím na reball.

Re: Notebook nestartuje - cim to???

Mate zkusenosti s nejakou brnenskou firmou schopnou udelat reball? Popr i nebrnenskou.

ruzne DIY repro

Web