Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » jaký výkon zesilovače?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 27]

Téma: jaký výkon zesilovače?

jaký potřebuju zhruba výkon zesilovače k ozvučení volného prosteru (venkovního prostoru) v rozsahu 30x30 metrů? Jedná se o doprovod k promítání filmů.

Re: jaký výkon zesilovače?

jaké repro?

Re: jaký výkon zesilovače?

To záleží na účinnosti beden (dB/W) a to, co to má doprovázet - mluvené slovo, hudba, děj film, hudební film?
A samozřejmě typ posluchačů.
I tak to bude jen odhad.
Se současnou znalostí problému se pohybuješ mezi 100 - 2 * 4000 W wink.

Re: jaký výkon zesilovače?

přesně tak musíš začít od beden (citlivost, směrovost) a výkon ti "vypadne" jako výsledek
Když budeš mít 90dB/1m/W bednu bude 4kW málo, když budeš mít 105dB/1m/1W bednu bude 1kW už docela slušnej kravál na Metal a podobný žánry... a budeš řešit problém ochrany sluchu...

Re: jaký výkon zesilovače?

Venkovní prostory jsou celkem svinstvo smile 30x30m už je docela plocha, ale jelikož je to na filmy a né na řekněme trvalý kravál o určité hladině akustického tlaku tak bych to viděl od 500W výš. Když půjdeš nahoru nic tím rozhodně nezkazíš smile Dolů to může být problém smile

Re: jaký výkon zesilovače?

Pokud by reprobedny měly citlivost cca 100 dB/1m/1W, tak k dosažení hlasitosti cca 110 dB ve vzdálenosti 30 m by byl potřeba výkon cca 300 W + nějaká rezerva.

Re: jaký výkon zesilovače?

Tady s šustibudkama nevystačíš, 2+1 jako minimum, ale spíše plnohodnotný aparát tak 3kW.

Re: jaký výkon zesilovače?

Také to vidím na 1-3kW při dostatečné citlivosti. 96-100db/w/m.

(upravil madeindoma 29. 8. 2013 19:25)

Re: jaký výkon zesilovače?

Tak něják, kamarád je občasný DJ a jen tak hrál na vesnické pařbě na hřišti a kilowatový vrchy + 2x 700W šneček a na to že jel na plno tak nicmoc big_smile, óóó kéž by narůstal SPL s příkonem lineárně a né logaritmicky to by se hrálo hned jinak což? big_smile big_smile

(upravil Dalča 30. 8. 2013 10:26)

Re: jaký výkon zesilovače?

logasritmus je nejhorší funkce, páč drahota je lineární.... daplatíš dvojnásobek a ono to udělá pár decibel... nespravedlnost světu vládne...

no minulej víkend jsem spolupáchal Metalový festík v Bělotíně...
8x Geo S8 + 2x RS15 na straně a master jsem nedal dál jak -15dB.
Hrálo se na 35 metrů, bedny od sebe 9m. Zsíky o ničem nevěděly...  smile

jánáč podle papírů tam bylo 6kW v středovejškách a 4,8kW v basech na straně. nominální citlivost beden papírová 99dB/1m/1W, basů 105dB/1m/1W 
a podle uší kravál jak sviňa (já metal moc nemusím...)

Re: jaký výkon zesilovače?

Dalča: Pokud jde o basovky, a dáš je k sobě, tak je to fér a úměrné smile

(upravil Dalča 31. 8. 2013 17:28)

Re: jaký výkon zesilovače?

BAsovky kalsicky na sebe v omni, kardioidu nemělo cenu vymejšlet.. dal jsem na zesíku +3dB na basy, páč metálisti remcali že to je málo "hutný" a pak byli spokojený. jinak výstupní EQ rovně, na pultu jsem to s koroucením nepřeháněl.
První kapela katastrofa, druhá už hrála ale borec co měl v hrsti mikrofon měl do zpěváka taky daleko, třetí byla dobrá, 4. byli Porta Inferi - dobrý po všech stránkách a zavřel to KERN - klasika zvukovka za chvíli hotová, profíci se nezapřou.

Poučení pro zvukaře: chce to rezervu výkonu v bednách, aby se to nemuselo tak tavit...
a chce to špunty do uší....
Hučalo mi v hlavěš eště v neděli v poledne.
Všici tvrdili, že na Nexo se metal hrát nedá..... dá, když je jich dost!!
akorát nám odešli 2 odposlechy.... no poslední špíl sezóny, odvedly kus práce, čest jejich památce.

Re: jaký výkon zesilovače?

Pánové, nezlobte se na mě, ale co to má za smysl, místo hudby dělat zdraví ohrožující randál, kde už člověk potřebuje špunty do uší??? To mě prostě mozek nebere. Co z toho, když člověka bolí uši, za chvíli hlava, a nic z toho nemá?
Jednou jsem zavážel chlast na nějakou takovou akci, a zrovna měli zkoušky. Po 5 minutách jsem musel odejít ven se šílenou bolestí hlavy, a pořadatelům jsem oznámil, ať si to vyloží a nanosí dovnitř sami, že nemíním přijít o sluch. Nedokážu si představit, že by tam někdo mohl vydržet celou akci. Snad jen hluchej.

Web

Re: jaký výkon zesilovače?

Nooo, co na to říct koho chleba jíš toho píseň zesiluj...
Měl jsem s sebou debilometr a nešel jsem přes 100dBA, ale ty trioly na kopáku téměř v kuse od 4 do 1 v noci jsou na mne mor. Něja mi tahle muzika nejde pod fousy, proto to hučení v hlávce...
Horší mor už je snad jen Dechovka a Eva a Vašek.
Když byl festival dechovek, tak jsem tam navez apec, oživil, utek a vrátil se až na demolici a odvoz smile

Re: jaký výkon zesilovače?

Metal nám nevoní, dechovka nám nevoní, že by housle?

Re: jaký výkon zesilovače?

Zase je rozdiel metal a metal, že jo:)

Re: jaký výkon zesilovače?

Dalča :  a Ty se zvučením živíš a nebo to máš jako koníčka ?

Re: jaký výkon zesilovače?

Já se zvukařinou bavil za komárů. Veškerá aparatura dělaná vlastní rukou. Dneska bych to už nedělal, protože dnes na to stačí cvičená opice, která se naučí všechny poťáky vyhnat nadoraz. Z dnešních "hlukařů" mám panickou hrůzu. To, že na tom dnešní rádo-by kapely trvají je mi jasný. To, že neumí hrát, zanikne s nadměrným hlukem, protože v takových hladinách hluku už ucho není schopný odlišit jednotlivý zvuky.

Web

Re: jaký výkon zesilovače?

Joiner Net: ani jedno, mám bráchu, kterej se tím živí a tvořím mu helfra. Kdysy jsem spoluvlastnil firmu která se tím živila (festival Hradologie atp.)

George: je to úchylný, ale má rád klasický rock n roll, něco z popíku a hlavně klasiku, symfonickou, komorní a hodně operu, Wagner, Puccini, Verdi...

Re: jaký výkon zesilovače?

Já taky miluju klasiku, ale i dobrý metal wink

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Příspěvky [1 až 20 z 27]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » jaký výkon zesilovače?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£