Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » zdroj 0-50V

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: zdroj 0-50V

Zdravím všechny!!
Nemá tady někdo,prosím, schéma na regulovatelný zdroj 0-50V,0-3A?? Všudem sem našel jenom do 30 V. Díky moc!!!!
M.

Re: zdroj 0-50V

... zkus kouknout na tuto stránku ... na překlad moc nekoukej ...
http://cs.edaboard.com/topic-4455192.0.html

Re: zdroj 0-50V

Ahoj!
Vypadá to velmi lákavě! Je to odzkoušené? smile
Díky!!

Re: zdroj 0-50V

... já to nestavěl ...

Re: zdroj 0-50V

Profi dělá Delfa elektronika třeba ES075-2 0-75V 0-2A dodává elso.sk

(upravil mir.ku 14. 9. 2010 23:55)

Re: zdroj 0-50V

Delta

... nebo taky ...

http://www.elektroautomatik.de/products/kategorien.html
http://www.elektroautomatik.de/fileadmi … s3000b.pdf

Re: zdroj 0-50V

Ahoj!
Jasně, to jsou profi stroje, což až tak nepotřebuju. Potřeboval bych v jedné krabici 2 x 0-50V/0-2(nebo 3) A, potom k tomu +-5V, +-12V, +-15V. Což se běžně nedělá, proto si ho musím postavit. Proto sháním nějekej ten jednoduchej plánek.
Díky za postřehy.

Re: zdroj 0-50V

Mám telekomácký spínaný zdroje 48V myslím 3A, možná by šly zregulovat od nuly. Je to taková slovenská post RVHP výroba.

Web

(upravil sinclair 2. 8. 2013 12:15)

Re: zdroj 0-50V

Dám do svého kumbálu poměrně jednoduchý, ale velmi dobrý zdroj s regulací napětí 0-50V a proudu 0-3A. Stačí postavit dva, zapojit je do série, použít tandemové potenciometry s trochu slušným souběhem a je z toho docela slušný lab. zdroj pro většinu aplikací. Už jsem to dvakrát stavěl a vždy bez potíží.
Samozřejmě se vyplatí takový zdroj doplnit dvěma voltmetry a dvěma ampérmetry, měřáky velikosti asi MP80 se dnes dají koupit už za nějakých 40-50Kč.

Web

Re: zdroj 0-50V

Tak to tam dej Leoši... smile

Web

Re: zdroj 0-50V

Tak jak, bude teda návod na ten zdroj? smile

(upravil remmidemmi 28. 8. 2013 18:29)

Re: zdroj 0-50V

také by mne to zajímalo, ne že bych to chtěl stavět, jeden zdroj právě dokončuju dám sem fotky a naměřené výsledky, ale zajímalo by mne, zda je to "klasika" typu tafo -> usměrňovač -> regulační tranzistor -> výstup nebo něco lepšího. A jestli to je kllasika, tak teda jak při výstupním napětí třeba 3,3V a proudu 3A uchladí tu ztrátu (50-3,3) x 3 = 140 Watt. Tak uvidíme.

Re: zdroj 0-50V

Tiez som myslel na tu ztratu. Na mojom zdroji 1-32V/4A som musel riesit chladenie dost dlho a aj tak sa to dost prehrieva, ked napr. nabijam 1,5V NIMH clanok. Staci 300mA a po hodinke sa spusta 70°C termostat a zapina sa druhy stupen ventilatora...

Chcelo by to nejake skokove napätie, nieco ako pri H-ckovych zosilnovacoch smile Neriesil niekto nieco podobne?

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

(upravil reeb 28. 8. 2013 20:05)

Re: zdroj 0-50V

Přepínat 2 sekce sekundáru trafa podle potřebného výst napětí např. jak v KAZ2

http://paja-trb.cz/ostatni/zdroj_kaz2.pdf

Stačí zvětšit napětí trafa a bude to 50V zdroj..schéma je kopie nějakého továrního zdroje, šlape parádně, výhodou je proudové omezení už od mA

Web

Re: zdroj 0-50V

Já mám zatím dvojitý G400, každý na konci paralelně 4xKD503 smile. Až do cca. 5A. Chladič velký a na něm trvale zapnutý 120mm ventilátor na 10V, není skoro slyšet. Když beru 5V 5A je to síla, chladič vlažný, ale trandy topí shora na pouzdrech jako blázen, neměl jsem moc dlouho odvahu to takto testovat. Přepínání primáru trafa nemám jelikož má jen jedno vynutí na zdroj. U toho G400 byli kritizovány několikanásobně větší napěťové špičky při zapnutí, a "překmit" při záběru proudového omezení..
Jak je na tom z tohoto hlediska ten KAZ, posoudí to někdo? Otec kdysi stavěl nějaký zdroj dle AR s MAA723 (což má i ten KAZ), no krom neustálých problémů s kmitáním se minimálně při zapnutí chová stejně. Špička vyššího napětí, už me to jednou i něco odpálilo...

Re: zdroj 0-50V

Na ten prekmit nekdo upozornil uz u prvniho zdroje KAZ, odstraneni jednoho C to vyresilo. Toto uz je odladene a nic nekmita (pri dodrzeni urcitych pravidel je 723 OK)

Web

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » zdroj 0-50V

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£