Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Rainbow DL-C6.3 vs Hertz esk 163 a nebo nejaky kvalitni dvoupasma ?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Rainbow DL-C6.3 vs Hertz esk 163 a nebo nejaky kvalitni dvoupasma ?

mam strasny dylema hmm

mam predstavu jak ma vypadat laminatova zastavba a takovi ty serepeticky okolo big_smile

jen nevim jaky repra poridit hmm prodejci me poradi to co chtej prodat.

uz z toho mam hlavu jak patraci balon big_smile

potrebuju radu a vase zkusenosti s asuto hifi a nejaky doporuceni prosim smile

diky Tomas

Re: Rainbow DL-C6.3 vs Hertz esk 163 a nebo nejaky kvalitni dvoupasma ?

Zkus to tady: http://www.autohificlub.cz/  tam jsou ty blázni wink...

Re: Rainbow DL-C6.3 vs Hertz esk 163 a nebo nejaky kvalitni dvoupasma ?

prave tam ti blazni mi radej kazdej neco jinyho, a prave z nich mam misto hlavy patraci balo big_smile

Re: Rainbow DL-C6.3 vs Hertz esk 163 a nebo nejaky kvalitni dvoupasma ?

No, já osobně bych asi šel do těch Hertzů,mají lepší citlivost.Jakým zesilovačem to chceš krmit?

Re: Rainbow DL-C6.3 vs Hertz esk 163 a nebo nejaky kvalitni dvoupasma ?

no zesik zatim neresim nemam na nej vystupy, ty dva co mam vzadu za radiem mam na subaci ... takze jedine poridit prevodnik z vysokyho na nizko napetovy signal a pak teprv zesik.

jinak mam Alpinu IDA-X300 ....

Re: Rainbow DL-C6.3 vs Hertz esk 163 a nebo nejaky kvalitni dvoupasma ?

tak sem sehnal zesik smile ale potreboval bych doporucit 4kanalovej prevodnik z klasickyho vyvodu na cinche.

ja nasel tento, ale je to aspon trochu kvalitni ?

Re: Rainbow DL-C6.3 vs Hertz esk 163 a nebo nejaky kvalitni dvoupasma ?

Môže to znieť divne, ale tie reproduktory Hertz nemajú vyššiu citlivosť ako tie Rainbow. A ja osobne by som išiel práve do Rainbow, trojpásmo by som s 16cm stredobasom asi neriešil.

A k HI-Level signálu ... vždy tam budeš mať navyše skreslenie zosilňovača, takže seriózne kvalitný výstup po prevode HI-LO mať nebudeš. Ten konkrétny prevodník vyzerá dobre, ale bodaj by aj nie za tú cenu

Re: Rainbow DL-C6.3 vs Hertz esk 163 a nebo nejaky kvalitni dvoupasma ?

tak abych si to teda ujasnil.

tripasma ano, ale s vetsim bas.menicem ?
jinak je lepsi doupasmo kdyz mam v kufru woofer ?

jinak ty same serie se delaji i v dvoupasmu, takze me se jedna se jen rozhodnout jestli dvoupasmo nebo tri smile

Re: Rainbow DL-C6.3 vs Hertz esk 163 a nebo nejaky kvalitni dvoupasma ?

Asi tak, keby som riešil trojpásmo, tak jedine s 20cm basákom. Alebo potom v nejakých vyšších cenových kategóriách. A keďže máš subwoofer, 20cm basák riešiť nemusíš. Takže ja osobne by som išiel napríklad do tých Rainbow v dvojpásme (ale nie je to jediná dobrá voľba, pozrel by som sa napríklad aj po Focal či Morel a ešte určite bude pár menej známych značiek čo by stáli za zváženie)

Re: Rainbow DL-C6.3 vs Hertz esk 163 a nebo nejaky kvalitni dvoupasma ?

takze ted uz je to rozhodly smile diky smile

vis jeste o nejakych mene znamych ? ja se v tech znackach vubec nevyznam sad kazdej prodejce tam predhazuje jen ty nejprodavanejsi a ty mene zname mi nedoporuci ...

Re: Rainbow DL-C6.3 vs Hertz esk 163 a nebo nejaky kvalitni dvoupasma ?

uDimension boli dobre hodnotene, z tych menej znamych znaciek. Vyslovene nekupovat Fusion a podobne srajdy.
Ja som kupoval od ruky drahsie repra - aj to je cesta. To preto, ze nic za peniaze, ktore som do toho chcel investovat nemalo dobry zvuk.
Hertz ESK 165 som vsak doma mal a nebolo to zle, basak mal mozno mierne slabsi zvuk ako Monacor SP6/100, a trochu maksie basy.
Rainbow vsak mavaju lepsie hodnotenia, boli mi odporucane SLC alebo SAX serie, trochu drahsie ako tieto Hertz.
Morel Tempo mi napodiv nehrali, pricom patria medzi oblubene, ale zvukom su onicom, uz lepsie boli tie Hertz.

3pasmo by som do auta riesil jedine v pripade drahsej instalacie a pri poriadnom piplani sa a dokladnom nastavovani, inak to nema zmysel (pricom staci aj 16cm stredobas).
Sub nenahradi 3pasmo, ale pomoze spodkom, mne napr. staci 6" smile

Re: Rainbow DL-C6.3 vs Hertz esk 163 a nebo nejaky kvalitni dvoupasma ?

mel bych dotaz, nasel jsem nejaky reproduktory, ale nemam vubec predstavu o jejich funkcnosti. mate nekdo zkusenost ?


Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Rainbow DL-C6.3 vs Hertz esk 163 a nebo nejaky kvalitni dvoupasma ?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£