Téma: qwertz, qwerty

Ahoj, od doby kdy jsem nucen v továrně používat u různých zařízení anglické klávesnice, zapouzdřené v gumě, aby byly odolné všemu možnému, mám problém abych na naší počeštělé variantě správně psal Z/Y.
Poslední dobou se vše zhoršuje, máte s tím někdo potíž? Nebo už jsem vychlastanej?

Re: qwertz, qwerty

Asi jsem taky vychlastanej, i když nepiju smile)
Trpím stejným problémem

Re: qwertz, qwerty

Jediný lék je nastavit si všude anglické rozložení qwerty smile

Re: qwertz, qwerty

Já mám na všech svých PC nastavené rozložení klávesnice české (QWERTY). Tím jsem si to vyřešil, ale zase když přijde k domácímu PC manželka, hledá Z a Y ona.

Re: qwertz, qwerty

QWERTZ / QWERTY je legrace proti situaci, kdy v hotelu na mistnim PC musite neco napsat treba na francouzske nebo spanelske klavesnici big_smile to pak teprve hledate pismenka a modlite se, aby byla naistalovana i anglicka klavesnice ....

Web

Re: qwertz, qwerty

JÁ píšu jedniím prstem a koukám na to,tak mi to nevadí:-)

Re: qwertz, qwerty

pzwak: souhlas smile uz se mi to taky stalo smile

Re: qwertz, qwerty

klekl mi notebook, našel jsem levnej ve výprodejích... jede super,m ale ta finská klávesnice je masakr!!!¨

takový A s kroužkem fakt potřebuju mnohokrát denně.. zkusím sehnat nějakou satrou a přeházet čudlíky. přelepky, ci jsem tam dal jsou hnusný...

Re: qwertz, qwerty

smile vida, finskou jsem jeste nevidel smile Ale norska nebo obycejna nemecka taky pobavi smile

Web

Re: qwertz, qwerty

Tohle je teprve prdel pánové smile https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/99/Devanagari_INSCRIPT_Keyboard.JPG

http://aramedia.com/kbarabicblack.jpg

a teď si tu klávesnici představte bez latinky, jenom ty hieroglyfy.

(upravil pzwak 13. 8. 2013 7:57)

Re: qwertz, qwerty

rozsypaný čaj? big_smile pro jeden projekt jsem musel posílat SMS z PC v arabštině, taky docela hezké, tam do toho vstupuje už i psaní z prava do leva, kombinované s normálním, pokud se píše číslo big_smile

Web

Re: qwertz, qwerty

No, já toto neřeším, po vojně jsem si udělal státnici z psaní na stroji, když náhodou na to narazím u někoho, tak docela dovedu  "rychle přeřadit", občas píšu něco v ruštině a taky to docela jde, jen si to zafixovat rychle v krátké době. Asi to nejspíše souvisí i s tím, že jsem klávesák (klavír, varhany, syntezátory)

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: qwertz, qwerty

Kdysi jsem měl v bývalé firmě notebook (Compaq) z japonska a ta klávesnice byla podobná sranda. Později jsem vyfasoval IBM a ten byl naštěstí z Německa (opět jiná klávesnice) takže to nebyla taková hrůza. smile

Web

Re: qwertz, qwerty

rf   asi máš pravdu, já jsem taky klávesák, mám taky státnici na psaní na stroji, a nemám s tím problémy. Ale upřímně řečeno, na arabský a podobný bych taky psát nechtěl.

Re: qwertz, qwerty

rf: takove jako ty obdivuju, ja se naucil psat s bidou nekolika prsty a po slepu mi to nejde vubec. A to me to zivi, jako programator musim do klavesnice busit 8 hodin denne smile

Web

Re: qwertz, qwerty

Odbočím. Myslíte, že když blbě píšu na klávesnici - rozumějte pomalu, tak bych taky byl třeba na tom podobně, kdybych se chtěl naučit na kytaru? Doma byla španělka, ale to už je let, ani nevím kde skončila, tak na ni jsem brnkal. Ale nic moc, to zdůrazním! A taky už mi není dvacet, prsty mi už taky tak nefungujou.

Re: qwertz, qwerty

Hraní na kytaru a psaní na stroji (potažmo PC klávesnici) je trošku rozdíl. Když si osvojíte základy psaní na stroji a trénujete tak budete psát pochopitelně rychleji. Věk s tím nemá co dělat.

Web

(upravil tek 13. 8. 2013 22:01)

Re: qwertz, qwerty

Hraní na kytaru a psaní na stroji je sice rozdíl, ale ne až zase takový. Obojí chce především trénování (kytara pak samozřejmě hudební sluch). To že někdo píše pomalu nebo doslova  "datluje", je jen otázka správného nácviku a trénování. Pokud jsi nedostal správné základy, nenaučíš se pořádně (tedy rychle) psát.  I když ani to nemusí být vždy pravda, výjimky potvrzují pravidlo. Já například před časem viděl jednoho staršího doktora psát dvěma prsty, ale to jsem zíral jako vejr, protože i já se státnicí v psaní bych měl co dělat, abych mu stačil. Takže je to prostě o snaze a cviku. Opakováním do zblbnutí se člověk učí.

Re: qwertz, qwerty

Django Reinhardt taky hrál jen dvěma prsty a jak!