Téma: Záměna ARV 160 ZA ARV 165

Nazdárek.Nezkoušeli jste někdo vyměnit v reprobednách ARS 844 vyměnit ARV 160 za ARV 165?Mám tyhle bedny doma,ale původní majitel byl hovado a používal tyhle bedny někde na akcích a je spálenej výškáč.Druhej zatím jede a zdá se být podle měření odporu v pořádku.Sehnal sem ARV 165 a dal ho místo toho zničenýho,jen teď potřebuju poradit jak odladit vyhýbku aby to nedělalo neplechu.

Re: Záměna ARV 160 ZA ARV 165

Dobry den, som tu novy a tiez by som mal takuto istu otazku ohlade vymene vyskovych reproduktorou Tesla ARV 160 za ARV 165. Kupil som ARS 840 kde su spalene vyskace s impedanciou 1 ohm, a tak ma napadlo vymenit ich za arv 165 ktore maju rovnake parametre az na impedanciu. S takouto vymenou by som samozrejme vimenil odpor vo vyhybke vo vyskovej vetve z 12 ohm za 22 ohmovy, aby sedela imedancia so stredovou sekciou.
Moja otazka 1.: Zvysi sa tim hlasitost vyskoveho reproduktora alebo poklesne? Podla mojho nazoru asi poklesne a to o dost ale niesom si isty.
2. ak by sa to dalo vymenit nebolo by lepsie sa pohrat s vyhybkou aj na stredovej sekcii tak aby sa tie odpory upravili na ine hodnoty?  Kedze v s tredovej repro 15ohm + odpor 22ohm = 37 ohmov a vo vyskovej repro 15 ohm + odpor 12ohm = 27 ohm, a spolocne (27+37)/4 = 16 ohm.

Re: Záměna ARV 160 ZA ARV 165

Vymeniť sa to dá (mechanicky to sedí), ale optimum sa dosiahne až po zmeraní a navrhnutí výhybky. Pokiaľ bude výhybka pre ARV 165 upravená, tak som presvedčený o tom, že zvukovo to bude prakticky totožné s verziou s ARV 160 (membrána je rovnaká, len kmitaťka má iné parametre)

Re: Záměna ARV 160 ZA ARV 165

No výhybky budem repasovať spôsobom menenia kondenzátorov za Benic ako to robím s každými staršími reproduktormi. Už som asi pred dvoma mesiacmi repasoval rovnaké reproduktory ktoré ma otec a zvukovo to bolo počuť. Hlavne po repase basakou (riedidlo, regum, silikonovy olej), menil som len kondenzátory za nove. V tomto prípade chcem robiť to iste cievky chcem nechať povodne a kondenzátory pôjdu zase nove Benic, len tu asi dám jednu arv 165 do jednej bedne s ďalším 10 ohmovým odporom na výškovej sekcii, a do druhej dám na skúšku jeden arv 160. Inú možnosť prerábať výhybky nemám, teda len takú že sa hrať s tímy odpormi lebo cievky ostanú rovnaké.

Re: Záměna ARV 160 ZA ARV 165

Možná bych věděl jak na to. Mám tady 8ks funglovek ARV 160.

Re: Záměna ARV 160 ZA ARV 165

sanoch napsal:

Možná bych věděl jak na to. Mám tady 8ks funglovek ARV 160.

No mal by som zaujem o 2 ks, aka by bola cena za dva?

Re: Záměna ARV 160 ZA ARV 165

Chlapci, prosím ještě zvažuji jejich použití. Jen co se rozhodnu, dám vědět. Taky  s nini něco plánuju, ale ještě nejsem pevně rozhodnut. Zatím prodej ne.
Ale napiš SZ, abych nezapoměl.

Re: Záměna ARV 160 ZA ARV 165

Co se dá plánovat v dnešní době s ARV 160? Odhánění špačků z vinohradu?

Re: Záměna ARV 160 ZA ARV 165

Třeba.

Re: Záměna ARV 160 ZA ARV 165

novy projekt a ARV 160 sa podla mna uz v dnesnej dobe neoplati smile to uz skor dajaka kalota