Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 22 z 28)

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

  Stránky: ««« 1 ... 20 21 22 23 24 ... 28 »»»

RSS

Příspěvky [421 až 440 z 543]

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

To co Tě sere na android marketu bohužel v podmínkách obsahuje 99% aplikací. Některý záměrně, jiný pro krytí kdyby nějákou chybou šáhli na ty data, aby to nebylo právně postižitelný. Navíc hodně vývojářů aplikací to kopíruje od sebe navzájem, takže to že aplikace může mít přístup do tel. seznamu, sms atp. je uplně normální klauzule podmínek.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Máte někdo v provozu něco dlouhodoběji s elektronkama ECC99 ?

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Sendy na mém malém zesilovači jede i ecc99. Mám jí již několik let a občas s ní něco prozkouším. Takže za ty leta zkušebně desítky hodin max pár stovek hodin. Pa max vytěžovaný jen na čtvrtinu. Mám jen jednu a zatím je jak nová. Proč?

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Právě že jsem měl v ruce zesilovač, kde ta ECC99 je v provozu při Ua 140V a Ia asi 25mA, majitel jich má několik s najetými 200-400 hodinami. Stěžuje si na zvláštní chování, po cca dvou až pěti hodinách provozu začíná zvuk slábnout (asi tak -3dB) a zkreslovat. Tak to vždycky vyřeší vypnutím, vytažením elky, strčením druhé a zase 3 hodiny hraje...

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

tak to musi bejt peknej vopruz...co tam vrazit 6N6P?ty mam vyzkouseny i v dlouhodobym provozu,zvukove se mi libi,jsou levny a spolehlivy.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Tolik jsem tu ecc99 dlouhodobě nevytěžoval. Zatím drží. 6N6P má trochu jinak žhavení. Předrátovat to snad půjde a i ta hraje na mém malém zesilovači spolehlivě.

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Původně tam byly 6n6, s tím problémy prý nebyly.

Web

(upravil kudlibabka 26. 8. 2013 10:25)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

tak po case jsem zase trochu polaboroval se svym referencnim sluchatkacem...koncovky zustaly 6P15P se zapojenym hazenmod,vystupaky pajc Sowther od bobobroda,budic 6N6P v SRPP nebo E88CC Philips ve stejnem zapojeni...hra to lahudkove....s AKG701
jeste jsem po cca 2 hodinach poslouchani vymenil E88CC za E188CC SQ Philips a zvukove se to zlepsilo,hlavni rozdil je v prijemnejsim podani sykavek,ale E188CC jsou hodne drahy...dneska jeste vyzkousim verzi s E182CC Valvo a s jejich americkou obdobou 5687,E182CC jsou taky drahy jako prase,ale 5687 jsou obcas k sehnani za slusny peniz...
tak dotestovano...zvukove nejlepsi se mym usim jevi E182CC,lepsi nez E188CC...tesne za E182CC je 5687 mam verze Tungsol z roku 1957 a Philips Jan z sedesatych let...pokud nekdo shanite spickovou dvojitou triodu 5687 doporucuju...
tak jsem jeste do jednoho budiciho modulu pro tenhle sluchatkac zkusil dat rusky 6N2P,kterejch mam plnou krabici a temer vubec je nepouzivam...E182CC jsou sice lepsi,ale i tak 6N2P hrajou fakt super!on betaron vic pro na ne hraje...navic za tech 1,5USD kus....to nema chybu
Jeste jsem dneska pozmenil zapojeni budice,tedy E182CC,ted je zapojena jako anodovy sledovac,jevi se mi to zvukove mirne lepsi nez SRPP.Ani budice ani koncovky nemaji katodove kondenzatory,prijde mi to tak zvukove lepsi.
Dneska jsem jeste peclive porovnaval zvuk 5687 Tungsol z roku 1957 a Philips Jan ze sedesatych let,Tungsol mi prijdou lepsi.
Jeste doplnuju jak vypada sestava na ktery testuju:
posloucham z HD,asynchronni USB transport s CM6631,SPDIF vystup,DAC s AK4396 a CS8416,zdroj pro analogovou cast AK sigma11,vystup z chipu primo na mrizku budici lampy.Zdroj pro anody usmerneni lampou AZ1 Telefunken meshplate,svitek 4uF,tlumivka 40H/50mA,svitek 10uF,tlumivka 40H pro kazdy kanal a svitek 16uF v oleji,vazebni kondenzatory Mundorf Silver in oil 0,1uF/1200V,konec s 6P15P,pin 3 a 6 propojeny kondem 0,1uF(hazenmod),zvlastni zdroj pro koncovky usmerneni kremikem,svitek 35uF,tlumivka 10H/100mA,svitek 50uF,vystupaky uz zminovany pajc sowther od bobobroda...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Mam dalsi verzi lampovyho sluchatkovyho zesilovace s vystupnimi transformatory.Tentokrat spud s Telefunken EC8010,usmernovacka ve zdroji EZ80,kondy papir v oleji a MP v olejovy lazni,tlumivky 40H.Katodovy odpory Kiwame,na vstupu potenciometr Alps 20K.Jenodusejc uz to nejde.Hra to nadherne.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

A když si ještě dáš k poslechu tresčí játra v oleji, není nic dokonalejšího.... smile

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Kaviar je lepsi, vysky su neskutocne tongue

Kudlibabka: ake mas vystupaky?

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Kaviár zrní... smile

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

pajc Sowther od bobobroda

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

každej má jiný vkus. no a co se tresčích jater tak raděj ten kaviár. Udělali ste mi úplně mlsno v hubě.... Budu muset zakoupit nějakou tu rybku a vyrobit řádnou véču.

(upravil kudlibabka 5. 9. 2013 8:35)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

ja si dam k veceri zrni a zeleninu z vlastni produkce...
zacalo mi strasit v levym sluchatku,lehky zvoneni nebo jako cinkani mincema smile asi je v prdeli menic...to zas bude ranec...:-

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

cena noveho menice je 970kc+postovny,nic moc ale cekal jsem to horsi...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Mám dnes poněkud tupější výraz v obličeji, proseděl jsem skoro celou noc se sluchátky na palici. A to z jednoho prostého důvodu .... včera večer jsem slavnostně poprvé zapnul svůj první lampový zesilovač pro sluchátka. Postavil jsem ho až na pár drobných úprav v podstatě podle Betaronova návrhu (6N2P-EV + 2x6P15P-EV), čímž mu veřejně děkuji.
   Nejprve jsem to zapnul bez osazených lamp a změřil, jestli všechna napětí alespoň přibližně odpovídají. Poté jsem ho zapnul znovu, tentokrát s lampami ale bez sluchátek. Né že bych očekával nějakou explozi, ale sicher ist sicher. Lampy se rozsvítily, tak jsem znovu všechno změřil. Ua na pentodách cca 285V žhavení 6,35V, nikde žádný kouř, tak jsem to nechal ještě chvíli svítit. Potom jsem to vypnul a znovu zapnul, tentokrát už se sluchátky. Ve sluchátkách až podezřelé ticho. Žádný šum, ani brum, tak jsem k tomu připojil DAC a spusti první muziku. No a ...... na první drcnutí to hraje jako fík.

   A teď musím použít citace .......

Betaron napsal:

Nemohu si pomoct, ty flaškáče mají oproti ostatním sluchátkovým zesilovačům něco navrch

Něco navrch??? .... Možná bych měl trochu tlumit své prvotní nadšení, ale já bych řekl, že takhle žádnej tranzistor nezahraje. Určitě ne akustickou muziku. CD od Ray Conniff Singers "Broadway in Rhythm" hraje přez ty lampy prostě fenomenálně. Americkej bluegrass jsem takhle ještě neslyšel. Nebudete tomu věřit, ale kytara zní jako kytara. Těžko popsat proč je to lepší. Ta muzika je taková eňo-něňo. Člověk ihned přestane pitvat odlišnosti od jiných zesilovačů, jenom sedí a poslouchá. Ten zvuk je prostě příjemnej, návykovej.
   Toť moje první zkušenost s lampami. Jsem rád že se to hned naporvé obešlo bez úrazu nebo požáru. No a tady je pár fotek.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Moc hezký, tohle by se dalo i závidět.. big_smile

Jaký k tomu máš sluchátka?

Web

(upravil kudlibabka 23. 10. 2013 12:03)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

jo je to moc pekny...zkus jeste u te 6P15P propijit mezi sebou pin 3 a 9 kondenzatorem 0,1uF...uvidis ze se vto jeste zlepsi...na moje sluchatka je takovyhle zesilovac slaby,mam proto verzi s vystupnimi trafy a dost podobny zapojeni...flasky proste hrajou....-)
ted jsem si vsimnul,ze tam ty proppojeny piny uz mas...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Krásná práce!!! Závidím přejícně a bezpodmínečně.

Příspěvky [421 až 440 z 543]

  Stránky: ««« 1 ... 20 21 22 23 24 ... 28 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£