(upravil cestmir 29. 7. 2013 10:58)

Re: Postavme si flaškostroj...

@Sendy: ak je heslo patrične ozdrojované (overiteľnosť cez spoľahlivé zdroje je popri NPoV a vylúčení vlastného výskumu jedna z 3 core policies Wikipédie), sú použiteľné minimálne tie zdroje

Re: Postavme si flaškostroj...

Jan Sokol napsal:

Na Wikipedii jsem začal, protože jsem u studentů zjistil, že je to jejich první (a někdy bohužel i poslední) informační zdroj. Nejde mi tedy o závody v počtu hesel jako spíš o doplňování "pahýlů", literatury a ovšem odstraňování chyb. Vcelku se mi W líbí a chtěl bych na ni mít víc času.

Sendy v zásadě máš pravdu, ale na diplomku zas tolik času není.

Re: Postavme si flaškostroj...

Pokud mohu někoho odsoudit, musím mít něco v ruce. S panem Federmannem jsem si jednou mailoval a žel jeho odpovědi byly podobné jako zde vyskytuvších se pánů diskutérů. A kupodivu k věci a z odlišného úhlu. Jeho webové stránky detailně neznám, jeho výrobky jsem nekontroloval. Raději bych se bavil o tom, co nás může obohatit. Nakonec i já bývám docela nesnesitelný, a to nic neumím. Měli jste zažít nesnesitelnost doc. Vavřína, Kalendovského a jiných, kteří ale něco dokázali.

Z pedagogického hlediska jsou závěrečné práce dvojího typu. Rešeržní a vývojové. Problém je mnoho prací pro jednoho vedoucího/hodnotitele. Pro techniky má smysl pouze vývojový typ  závěrečné práce. Něco navrhnout, postavit a prakticky ověřit. Aby to za něco stálo, vyžaduje to alespoň 2 roky, plnou peněženku a časový prostor vedoucího. A zde jsou odpovědi na mizernou úroveň závěrečných prací. A další je v tom, že výše peněz pro školy závisí na počtu žáků, každá lama je dnes dobrá.

V poslední době se na stránkách škol objevilo množství učebních textů, jejich úroveň bývá diskutabilní. Souhlasím, že je dobré v dnešní době informace ověřovat a díky za net, kde to jde.
K překladům. Dříve zahraniční odbornou literaturu překládali "dvorní" překladatelé, kteří současně zajišťovali správné odborné výrazy. Profesionální překladatelé (u velkých organizací) si vedli vlastní slovníky reagující na každý nový pojem.
V dnešní době každý tahá za jiný špagátek. Rozumná literatura (Normy ČSN EN) je dvojjazyčná, každý pojem lze ihned ověřit v originále. A to je pak jiné počteníčko (ale pěkně drahé).
A ke všemu do celé té bramboračky kecá zákon o ochraně duševního vlastnictví, nic se nesmí volně kopírovat.

Re: Postavme si flaškostroj...

http://oznamkujucitele.cz/ucitel/1422

Re: Postavme si flaškostroj...

10.9.2009
kdybych věděl kde bydlí šel bych mu nasrat před dveře

big_smile

Re: Postavme si flaškostroj...

Prestante zasierat regulerne vlakno zase antifedovskou kampanou.

Re: Postavme si flaškostroj...

Prosím moderátory, aby to tady promazali a když tak přesunuli do nějakého vlákna v koši. Je to vlákno o něčem jiném, než o trollovi z Rožnova.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

prave jsem dokoncil monobloky s EL34 a 6N1P jako budicem,pouzil jsem co dum dal...jak se vam libi?
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hph … 5576_n.jpg

Re: Postavme si flaškostroj...

Hezké, pěkně placaté.

Usměrňuje 6Z31, nebo EZ80? Při tomhle rozlišení to nějak nepoznám...

Odkud jsi vykuchal výstupáky?

A otázka nejdůležitější – jak to hraje?

Web

(upravil kudlibabka 19. 9. 2013 15:32)

Re: Postavme si flaškostroj...

EZ80,vystupaky jsou z televize Tesla,nevim z jaky,dostaly se ke me vykuchany...hra to velice slusne,ale rezerva je ve vystupakach...pokud tam zapojim neco lepsiho zmohutni spodek a trochu se zlepsi i podani prostoru...no ale tohle jsou vystupaky za par stovek a ty lepsi jsou za par tisic pripadne par desitek tisic... smile  tim ze je ve zdroji jen odpor cca 1K/25W a ne tlumivka trochu to brumi,pokud pripojim 10H/100mA tak to skoro nebruci ani s uchem na bedne...v tyhle podobe by to fajne hralo s nejakymi repraky ze staryho radia,treba v takovychto:
https://lh6.googleusercontent.com/-5w9P … C_2550.JPG
a jeste obrazek nekolika vystupaku z moji sbirky,vlevo vystupak pro EL34 SE sloupek 40x40,vystupak z televize Tesla,vystupak z rusky televize velmi kvalitni material zvukove spicka,vystupacek pro GM70:
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hph … 6786_n.jpg

Re: Postavme si flaškostroj...

Nepoznam ziadnu Tesla TV ktora by mala audio vystup s EL34. Ten vystupak je pre EL84 alebo 6L31 apod. Ak to neni audio vystupak, ale z rozkladu, tak to musi hrat hrozne, ziadne preklady, a naviac totalne nevyhovujuca impedancia primarna a tym padom aj sekundarna.

Re: Postavme si flaškostroj...

Ty vystupaky jsou pro EL84,ja tam ty EL34ky ženu na 38mA,na to ty vystupaky bohate staci...maji primar na 5K coz ze pro EL34 taky pouzitelny...

Re: Postavme si flaškostroj...

Jakou mají primární indukčnost ?

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

to fakt nevim....

Re: Postavme si flaškostroj...

9WN 676 04 ma 7H. Tipujem ze tieto maju tiez tak plus minus. Jedno take som mal, alebo mozno este stale mam niekde doma.

Kudlibabka, kolko W da takyto zosik? Uz ma to napadlo pouzit, ale je skoda nicit EL34 na 3-4W...

Re: Postavme si flaškostroj...

toto se mi podařilo najít k výstupáku 9WN676 04
Primární impedance 5600Ohm; Sekundární impedance 4 a 5 Ohm; Převod 38,4 - 33,4; Primární indukčnost 7H(katalogem uvedený výsledek měření - 8H); Stejnosměrný proud 35mA; freq. pásmo 100Hz - 10kHz; Jmenovitý výkon 3W; hmotnost cca 445g
ostatní z rodiny 9WN676 xx mají výstupní výkon taky 3W, až na: 9WN676 02 (5W) a 9WN676 07 (10W)

Re: Postavme si flaškostroj...

2zdenoeddie:teoreticky by ten zesilovac mohl dat 2 x 6W (podle mne prave v tomto pripade nejde o niceni EL34,musi pri tak malych proudech vydrzet hrat dlouho,navic pri uplatneni Hazenmodu hraje skutecne vyborne,srovnatelne s DHT)...mam ho jeste ve dvou provedenich,jeden pouzivam u OB na basy,tam mam vystupaky na velmi kvalitnim zeleze se sloupkem 40x40mm,dalsi verzi pouzivam v dilne pro sloupky s Tangband 4´´,tam vzhledem k jejich nizky citlivosti tech 5,5WPC staci tat tak .Vim ze ty vystupaky v prkynkovy verzi nejsou zrovna idealni...nechal jsem okolo dost mista pro pripadny upgrade...

Re: Postavme si flaškostroj...

Nevlastníte někdo navíječku? V navijárně si patrně netroufají navinout mi výstupáky dle mého návrhu, protože už mají měsíc sklus. Materiál dodám.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

kudlibabka napsal:

prave jsem dokoncil monobloky s EL34 a 6N1P jako budicem,pouzil jsem co dum dal...jak se vam libi?
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hph … 5576_n.jpg


Miro nepřipadá ti že ty výstupní svorky jsou až nebezpečně blízko tomu odpůrku s anodovým ? Kdyby jsi to otočil, dalo by se pak ev udělat účko od zadního panelu až po to L-ko co nese elky a výstupák a bylo by to o poznání bezpečnější....... smile

Re: Postavme si flaškostroj...

2DJ_Rix...mas naprostou pravdu,bylo by to bezpecnejsi...chtel jsem to udelat na vyzkouseni co nejjednodussi,ale ikdyz jsem pripojoval bedny pri vypnuty siti,pocit nic moc...musim to prehodit...dik za vecnou pripominku....vcera jsem tyhle monobloky porovnaval s tim tranzistorakem cos mi opravoval,pripojil jsem 4´´fullrange Tangband v transmission lines od Jarouse....tranzistorak na basech mohutnejsi (vzhledem k rozmerum vystupaku se nelze divit),na stredech a podani prostoru a lokalizaci nastroju a hlasu lampac jasne lepsi...oboje jsem budil stejnym predzesilovacem a DACem...