Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 10)

Audioweb.cz » Dílna » Kondenzátory

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 10 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 193]

(upravil jura80 12. 2. 2012 19:33)

Re: Kondenzátory

Tady šlo spíš, aspoň z mé strany, a myslím, že to tak mínil i zuki, o jiný pohled na věc. Prostě že ne vždycky má smysl na zboží klást vyšší nároky, když je nepotřebuju. Samozřejmě, nikdo asi nemá důvod nesouhlasit s tvrzením, že Hitano jsou relativně nekvalitní výrobky (a že jsou na světě určitě ještě horší). A že kondenzátory, co mají jako nový kapacitu 84uF budou asi horší než ty od výrobce, co je třeba vyrábí do plusu. Ale někde se můžou zavděčit (viz. ty konkrétní zkušenosti), a přitom vyjdou lacino (tady ale záleží na prodejci). Horší by bylo, kdyby tyhle kondenzátory vůbec nešlo použít- a ono tohle téma na mě po přečtení tak zapůsobilo, a proto jsem zareagoval. Tož, tak.

Web

Re: Kondenzátory

Juro80, Hitano je skutečný hnus, který už jako nový má parametry jako Jamicon po 30 letech.
Co se týče Samwhy, je to dobrá značka, ale je logicky potřeba dávat na určitá místa určité typy. Samozřejmě, že modré Samwhy řady SD do měničů monitorů nepatří, patří tam kondenzátory s nízkým ESR, určené pro takové aplikace. Dělají to tak proto, že např. modrá řada Samwhy je absolutně nejlevnější a ty zhruba dva roky v tom měniči vydrží a pak se děj vůle boží..
Low ESR kondenzátory jsou oproti obyčeným zhruba 2x dražší, u některých značek i více a o to tu  běží - na jednom monitoru by to třeba dělalo padesát centů, ale zkuste si představit miliónovou sérii monitorů a to už jsou pak jiné peníze.
Hitano, Jamicon, Yageo, Teapo, a podobné bych nikomu neradil používat ani na bastlení, jsou to vyhozené prachy do kanálu, parametry a spolehlivost takových imitací může nasekat bordel i v amatérské práci, natož tak při servisu nebo při výrobě přístroje, který má být dostatečně spolehlivý.

Web

Re: Kondenzátory

Lidi, prosím vás, poraďte mi, kde v ČR sehnat C slušné kvality. Potřeboval bych 10G/63V/105st. Bude to do DPA440. Na tomhle si chcu nechat záležet a opravdu nebudu šetřit na ničem ani Kč! Až to oživím, nechám na to někoho v oboru znalého kouknout s měřícíma přístrojema, abych měl jistotu že je vše OK - moje měřící přístroje totiž obsahují v sobě ještě elektronky sad, takže to už něco pamatuje no. Nechci Vám moc fušovat do řemesla big_smile!!

V Semicu mi nabídly Kendeil

10G/ 63 K05 35x40 &KN 8.0|
-40+105°C Rm=10mm 5000h/105°C|5.3A/100Hz/105°C

Cena 125Kč bez daně

Nebo v ECOMU mi nabídly Nippon EKMH630VSN103MA50T, cena: 213,40kč bez daně...

Mám na něco z toho kývnout? Jsou ty ceny dobré? Jde mi o to aby v jiném shopu stejné zboží neměli za nižší cenu, budu jich potřebovat cca 8Ks a každá desetikoruna na kuse je ve finále dost velký rozdíl..

Nebo tam mám koupit Tesla TE925, 6m8..

Děkuji všem předem za odpovědi!

(upravil dawsoo 17. 6. 2013 5:15)

Re: Kondenzátory

Takovýhle nic neříkající obecný srovnávání je zavádějící chlapi pokud není řečeno co je parametrem nějaké porovnávačky... je třeba vždy se dívat na to jakouže to řadu od jakého výrobce s jakou od jinýho porovnáváte (silně pochybuju že by si někdo dal tu práci a od všech značek měl k dispozici kondy více specializovaných srovnatelných řad) a za bé kritérium kvality je zde co? Životnost? Dlouhodbá Stálost Kapacity? El. Parametry v datašítu? A to nejdůležitější ..V jaké aplikaci a použití?

Něco jinýho je kond do spínanýho zdroje(ultralow ESR),nebo na digitál (široké pásmo provozu) kde je třeba co nejvyšší fr nebo na audio kde je třeba aby nebyla žádná převýšení a rezonanční vrcholy a malá změna kapacity s frekvencí a antimikrofoničnost (takže žádné z prvních dvou jmenovaných se na to v žádném případě nehodí)... Respektive ultralow esr kond do zesíku je napikaču... hraje to z prdele jak RG kabely big_smile a stejně tak audio grade do spínáku nebo do desky PC vydrží leda tak prd... a základní řada v miniaturizovaným provedení pohoří v obou případech. To jen tak na okraj...

Pokud se bavíme o audiu (což bych na audiowebu tak nějak předpokládal) tak je třeba rozlišit kondy v signálový cestě (tam patří bipoláry jako nejslabší volba v místech kde je třeba vysokých hodnot kapacit (nerozumim tomu proč tam všicí serou polarizovaný ko´dany),  a blokovací pro lineární napájecí zdroje s rozlišením low current a high ripple kde jsou vhodný pokaždý jiný modely a řady.



Velmi zajímavé a pikantní je porovnání Bipolárů: (Např v zesíkách v nízkoimpedanční části NFB)
Panasonic,Nichicon,United Chemicon apod jejich ne-audiograde základních řad , jsou např horší parametrově (tgD,Q,ESR) a i zvukem!!!!  než Hitano BIP z GESu big_smile který je za ty prachy naprostá pecka. To čumíte co? lulani!!!  big_smile A věřte nebo ne i ten nejhorší biplár je lepší než klasickej elyt skládanej nebo bypasnutej svitkem frájové ... kdo nevěří jeho věc...to jen k tomu že kategorický rozdělování značek koďanů je píčovina ,je třeba vždy hodnotit konkrétní specializovanou řadu na daný použití ...  Pokud chcete lepší Audio Bipoláry než vod šitana do signálovky, tak je nutno opravdu fest připlatit a nakupovat venku Audiograde spešl modely (nemyslím tim zoufalej farnell a RS ale normální kšefty ne zásilkovky)

Závěr:
každej si musí nejlépe vyzkoušet sám
tj:
1.změřit
2. dlouhodobě porovnávat
3. poslouchat...
Univerzální návody co ano a co ne jsou max dobrý jen k tomu aby lama koupila aspoň průměrnou věc a nevyhodila uplně prachy z vokna... Je to jako se vším např co koupit/stavět za zesilovač nebo jaký bedny... neexistuje nikdy jedna správná odpově´d smile

Není co dodávat...

Re: Kondenzátory

Diky za postřehy Dawso, je to míněno jen jako přehled co jo a co ne..

jaký je tvůj názor na hlavní filtráky do zesáku, 85°C vs.105°C ? Názory se dost různí

viz. třeba

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 41#p273141

Web

(upravil dawsoo 29. 6. 2013 12:31)

Re: Kondenzátory

reeb:
nebylo to myšleno samože na tebe Roberte, ale obecně ,že většina lidu tu huláká jen to co papouškuje po siclairovi,kterej dělal NADY nějakou dobu jako servisák nebo se dočetla jinde... Hlavní filtráky jsou kapitola sama pro sebe... přiznám se že sám v tom nemam jasno,protože se výsledky liší dle návrhu a topo zesilovače,každopádně nedoporučuji měnit je za průmyslové low ESR -high ripple typy bez náležitých úprav zdroje (ne z důvodu jak někdo psal že by to nedaly grecy nebo konce = větší pikovinu jsem nečetl jako argument) ale z důvodů naprosto jiných ... rozhodně lze ale vypozorovat zajímavost u audio speciálů ,že papírové parametry jako ESR a Ripple Current nemaj na nijak extra úrovni,ale maj dobré TgD a bude to patrně souviset se zamezením jejich rezonančního RLC zvonění v obvodech nízké impedance kde se to vcelku dá předpokládat (stačí si udělat nějaké simulačky) O tom odkazovaném vláknu vím,a nechci tam už ztrácet čas s teslou a bojem s teslomilcema big_smile každý nechť si používá co mu vyhovuje,neb kondy nejsou jen o kapacitě a ESR , ale Dost keců něco konkrétnějšího ...

Dle mých poznatků jsou špička zvukově Kundorf , ELNA a NICHICON (vše for audio grade) ... malý odstup ale pořád pecka je trio EVOX/RIFA , Roederstein a Siemens/dnes KEMET? Sikorel (průmyslové dlouhoživotnostní typy) ..... druhý sled jsou ostatní značkový United Chemicon,BHC,CDE,Aerovox,Panasonic,Sprague,Jamicon F&T apod........čínu a asii jsem moc neměl ale co mohu říci že třetí sled a nic moc ale ještě snad použitelný pro menší nároky do spotřebky jsou Samwha, Hitano,Kendeil,a spol... ale je třeba mít na ně nějakou rezervu zejména v napětí.Vše myšleno jako hlavní tj snapin,lug nebo šroub.


Taklže obecně se dá říci že nejlepší elyty dělají Japonci a němci... pak odskok a je amerika a zbytek běloškých výrobců.

Není co dodávat...

(upravil jmd 30. 6. 2013 13:45)

Re: Kondenzátory

Co si mam pod tym zvonenim predstavit? Akoze nejaky vybudeny alebo doznievajuci rezonancny obvod cez otvotrnu cestu (hl. kondenzator, tranzistor, vystupny buscherot s tlmivkou, pasivnu vyhhbku a impedanciu reproduktora)? To by potom kazda zostava zvonila inak;-)

(upravil dawsoo 30. 6. 2013 16:17)

Re: Kondenzátory

JMD:
Klasický RLC Rezonanční obvod kde je vysoká složka kapacity a indukčnosti (byť nízké hodnoty ale vysokého Q) tj výsledná reaktance s vysokým Q znamená zdvih peak a prudkou změnu impedance na frez. s malým nedostatečným odporem v sérii = (low esr C typy na spínací aplikace) ... zvoní to hodně a lze to i změřit. Princip je že  z usměrňovače kdy se kond tvrdě nabíjí a pro diodu je to téměř zkrat s LC filtrem který díky spínacímu režimu vybudí vždy rezonanci obvodu s nějakým Q daným složkou R... řešení i v takových případech existují,ale je vždy lepší najít vhodnější kombinaci kde nenastane toto převýšení v přenosové funkci ...ideální zdroj by měl mít rovnou impedanci v co nejširším fr spektru důležitější než parametr impedance co nejnižší ale zvlněné... praktickej důseledek je ten, že zesíky tím trpí zvukově, neboť neboť téměř vždy jejich PSRR na vyšších kmitočtech není již nijak zázračné... snad jsem to trošku objasnil více už říkat nechci zde... z určitých důvodů (nepodporuji  lidí zdarma sbírající a posléze prodávající cizí zkušenosti a znalosti). smile

Není co dodávat...

Re: Kondenzátory

Takže chceš tvrdit, že elyty pro spínací aplikace mají vysokou indukčnost? To prosím od kdy?

Re: Kondenzátory

Jan16:
Chci tvrdit to že jejich odporová složka je malá... tečka... tobě tady nic dál vysvětlovat nehodlám... literatury o tom je více než dost a to že jsi omezenej a místo samostatnýho hledání a studia bombarduješ ostatní svými dětskými dotazy je tvá věc... systém komunikace  čemu nerozumíš tak prudíš a domáháš se argumentace mě 100% nepřiměje tobě cokoliv vysvětlovat... bavím se s JMD a ne s tebou a za druhý řeč je o komplexním obvodu napájecího zdroje ... lineární režim (pokud ti to něco říká) a spínací režim ... jsou dva různé světy smile proto výrobci kondenzátorů dělaj na to i specializované řady...

Není co dodávat...

(upravil Jan16 30. 6. 2013 17:14)

Re: Kondenzátory

tak a teď sem se nasral:
Napíšeš do svého příspěvku hovadinu, pak to zedituješ, a mě nazýváš volem? Běž do prdele...

//od příště, až budu na něco reagovat, tak to vždy budu citovat, aby to jedinec typu "tebe" nemohl zpětně editovat a nazývat mě debilem.

Re: Kondenzátory

Je třeba rozdělení kondenzátorů v prvním příspěvku brát jako orientační. Nedávno jsem proměřoval elektrolyty v 4 roky starém denně provozovaném monitoru a kondenzátory CapXon řady GF, Su'scon řad SG, MG, HG, SH, TEAPO řady SJ a SAMXON řady BD (všechny na 105 nebo 125°C) měly i po 4 letech provozu kapacitu a ESR minimálně srovnatelné s novým Nipponem LXZ.

Re: Kondenzátory

Ale notak lidi, nehadejme se.  Ja si vsiml ze kazdy ma svuj vlastni nazor,  ted mluvim obecne.  Jeden treba tvrdi neco, druhy presny opak,  atp...

Sinclair dobre vystihl,  ze kazdy kondik je urceny pro urcitou aplikaci,  a pokud se na namahane misto da nejobycejnejsi kond tak tam nevydrzi.  V nekterych aplikaci je tezsi rozhodnuti a je nutny improvizovat a zvolit kompromis.

(upravil dawsoo 27. 7. 2013 2:56)

Re: Kondenzátory

Jan16:
Nebo co? big_smile

Pokud si myslíš že jsi velkej bourák a nandal jsi mi to, tak tě trošinku schladim ju? Jsi jen další malej sopl, kterejch tu je mraky poslední roky. Odpovím ti naposledy a slušně,neb příště na tebe již reagovat nijak nebudu:

1. Bude lepší když příště nebudeš reagovat jednak na žádný moje posty, a já zas na oplátku na tvoje

2. Zapomněl jsi že se bavím s někým jiným a na tvůj názor nejsem vůbec zvědavej,pokud bych byl zeptal bych se tě (něco ve stylu = co myslíš jane 16? zajímá mě tvůj zajisté fundovaný názor nebo tak něco big_smile).

2. vyjadřuj se jen k věcem kterým rozumíš a ve kterých se pohybuješ,já se tím snažím řídit.

3. To že nemá smysl ti cokoliv vysvětlovat jsi jasně dal najevo svým stupído výkřikem cituji: že chci tvrdit že "low esr maj velkou indukčnost",kdybys byl bystřejší a četl pořádně a nechoval se jak hovado, tak bys zjistil že mluvím o vysokým "Q" RLC obvodu kde je složka R malá oproti oběma dalším složkám... což způsobuje že obvod bude zvonit při širokopásmovém buzení (což spešl neošetřený diodový usměrńovač spolu s tvrdým trafem vždy je)... ten další jako reakce a poslání mě někam beru jako že jsi ještě mladej janek a přehlédnu to... ...Protože pokud jsi na základce nebo střední měl aspoň základy teorie filtrů, věděl bys aspoň vzdáleně oč jde a zeptal by ses normálně a netrolloval tu jak lama č.1. A ano možná jsem byl hrubější,ale nevedu hovory s ....... jako jsi ty,takže to se budeš s tím muset vyrovnat a skousneš to, protože ti nic jinýho stejně nezbejvá....

4. Na to dělat takovýhle frajeřinky a peskovat lidi jako někdo od koho jsi to zřejmě odkoukal,myslím máš ještě dost času,te´d bohužel zatím na to ani zdaleka nemáš,a dlouho pokud budeš s takovuhle pokračovat a nezklidníš hormon tak ani mít nebudeš ... K tomu ti poradím jen toto: zamysli se nad tím jak se tu chováš,a rapidně změň styl tvý komunikace pak třeba se s tebou bude bavit lidí více...shlédl jsem tvé působení v kostce a vidím že zatím jsi tu dokázal jen mít blbý kecy a i na lidi co se ti snažili bu´d poradit nebo navést abys na to přišel sám a ty protože víš hovno jsi o kvalitách těch rad  pochyboval,nebo jsi si jak malej parchant vynucoval vysvětlení.....,nebo tvá typická varianta č.2 ptát na každou pí..ovinu místo hledání a vyčerpání jinejch možností. Zatím můžeš jen radit max ve vlákně pro lidi co o elektrice neví vůbec nic, jak zapojit ledku na plochou baterku,nebo v možná tak ještě v autohifi sekci, sorry ale v jinejch se jen ztrapníš nebo tě někdo kdo nemá pro puboše pochopení nakope brzy do prdele ...

Tohle forum nemá suplovat vzdělávání soplů jako ty (od toho je literatura,škola,praxe,experimenty) ale k tomu aby zde diskutovali lidé co maj společnýho koníčka

Závěrem jen shrnuji že:
Ty jsi zatím jen rozjívený děcko,pokud chceš aby tě lidi brali vážně, tak se podle toho chovej a bude to v klidu, nejsem jedinnej kdo si toho všiml ,takže je ti doufám te´d jasný že tvý rozčilování a nasrávání mě tak akorát maximálně lehce pobavilo big_smile Mě zas moc nebavila tvá drzost, že ses míchal do diskuse moji a JMD,a když srovnám hodnotu příspěvků mých a tvých v tomhle vláknu příjde mi že si snad děláš prdel big_smile = neřekls prakticky vůbec nic, jen jeden usoplenej výkřik o ničem.a ty tvý zoufalosti abys obhájil to trollování, že jsem upravil post,což je u mě normálka když píšu ve spěchu občas dělám překlepy ... opravuju a přeformuluju = vždy jen z důvodu lepší srozumitelnosti,nikoliv fakticky,nicméně kdo mě zná, ví že překrucovat cokoliv kvůli uchu jako ty já nemam opravdu vůbec zapotřebí big_smile Takhle se ty chováš k lidem, tak si to užij prozměnu zas ty, protože u mě ti hošánku pšenka nepokvete, tady vždy v tvým případě padne kosa na kámen.


Konec OT a omluva všem ostatním které to třeba mohlo i zajímat,opravdu nemá to cenu, jen se mi opět potvrdilo že je lepší zde už nepsat nic...slibuju že se tak již vícekrát nestane. smile

Není co dodávat...

Re: Kondenzátory

Plánuje se nějaká aktualizace kondíků u prvního příspěvku?

Re: Kondenzátory

Co konkrétně?

Web

(upravil hj256 16. 12. 2013 0:06)

Re: Kondenzátory

Nové dobré,nově zjištěné špatné starší, vypuštěné z datasheetů(špatné série) apod

edit//
----  zbytečné sem cokoli psát -----

Re: Kondenzátory

Oživujem tuto temu sorry. ale nikto sa tu nevyjadril na temu kondenzatorou YAGEO konkretne ich 105 stupnova low esr seria ktoru predava avelmak. čo vy na to?

(upravil jardag69 21. 4. 2014 18:51)

Re: Kondenzátory

Nevím jestli to někoho zajímá, ale do průmyslové velkovýroby, která má něco vydržet, jsme dávali jenom samé NIPPON CHEMI-CON a pak WIMA.
Pár SANYO OSCON.

Re: Kondenzátory

Zajímá nás to a tak trochu to i víme. smile třeba hnědé Nippony na 105° jsou v multimetru Fluke atd.

Web

Příspěvky [41 až 60 z 193]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 10 »»»

Audioweb.cz » Dílna » Kondenzátory

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£