Téma: Pomožte laikovi

Zdravím odborníky a zdvořile žádám o radu.

Mám starší auto z roku 2000 a zdálo se mi,že by neškodilo zlepšit prožitek basů. Na voze byl do kufru vozu namontován originální subwoofer,který byl napájen originálním zesilovačem. Celkem ale nic moc.
Subwoofer jsem vymontoval a nahradil subwooferem od značky Pioneer. K tomu jsem koupil 2-kanálový zesilovač Pioneer. Avšak zesilovač Pioneer je mnohem větší a tak dostal nové místo v kufru i s novým přívodem proudu a kostry přímo od baterie. I ovládání remote control je nové přímo od rádia.
Ale co jsem použil původní jsou kabely k reproduktoru(subwooferu). Nebo-li kabely co byli zapojeny k subwooferu od původního zesilovače jsem přepojil do nového zesilovače přes původní zesilovač pak do nového subwooferu.
Nejdřív hrálo vše parádně k mé spokojenosti,ale pak začal smrdět zesilovač a teď už jen svítí,že je pod proudem,ale nehraje.

Udělal jsem někde chybu? Udělala jsem chybu,že kabely od subwooferu zapojené do zesilovače Pioneer procházejí přes původní zesilovač?
Jde tam třeba moc proudu nebo je to jen shoda náhod  a ten zesilovač prostě odešel?
Nerad bych koupil nový a opakoval stejný problém.

Díky za radu všem.

Re: Pomožte laikovi

A smím-li se zeptat jak jsi to zapojil přes původní zesilovač? To jako šel výstup starého zesilovače na vstup nového a z něj na reproduktor? Tak či tak mi uchází smysl tohoto zapojení když už se tahaly nové kabely.

Re: Pomožte laikovi

Je to přesně tak.
Už jsem psal,že nejsem odborník.
A protože moje auto má baterii v kufru a né v motoru,mohl jsem pohodlně zesilovač nově připojit na plus a mínus,včetně remote,které jsem připojil od antény,také v kufru aniž bych tahal nové kabely přes celý vůz. Kabely bych tahat přes celý vůz  asi nedokázal.
A to byl i důvod proč jsem použil kabely které původně vedly k subwooferu a napojil jsem je do nového silnějšího zesilovače.Odtud pak do nového subwooferu. Původní originální zesilovač je někde pod zadními sedadly. Možná.?

Ale pořád nevím jestli lze zapojit kabely z původního zesilovače do nového zesilovače aniž by došlo k poškození nového zesilovače?
Když pomineme tu krkolomnost,tak myslím,že to nevadí.

Co vy myslíte?

Díky za odpověď.

(upravil Lojzek 24. 6. 2013 17:33)

Re: Pomožte laikovi

no, taky jsem z toho trošku zmatený:D
Chápu to tak, že máš asi opačné auto = baterie vzadu a repro vepředu big_smile proč tedy tahat kabely zezadu do předu? to máš Škoda 120L a subwoofer v kufru nebo co?

Pokud máš subwoofer v kufru, zesilovač v kufru tak proč jsi tahal kabely dopředu?
REM chápu, to je k autorádiu ale zbytek?

Nebo to máš tak, že jsi chtěl využít starý kabel, tudíš jsi připojil stíněnou dvojlinku a nato napojil kabel k repru ..
Kurnik už se v tom pletu aji já smile

prostě když to máš asi takto, tak je vše v pořádku
https://www.google.cz/search?q=sch%C3%A … B418%3B522

https://www.google.cz/search?q=sch%C3%A … B771%3B711

https://www.google.cz/search?q=sch%C3%A … B771%3B711

Podle mě jsi překročil minimální impedanci zesilovače. Ten ti hrál v pohodě a po určité době ti shořel.
Jaký máš zesilovač a jaké repro?

(upravil madeindoma 24. 6. 2013 19:43)

Re: Pomožte laikovi

Hele nepleť kabely repro a napájecí. Silný (6mm2 a více) kabel se dává na svorku baterie + a kostru auta (červený a většinou černý). Do nového zesilovače jdou z rádia jde kablík se dvěma dráty  cinch a drát remote od rádia k zesilovači jeho zapnutí při zapnutí rádia. Je to zapojeno do zesilovače ne Line-IN nebo něco podobného. Ze zesilovače jde většinou průhledným kabelem s barevným odlišením žil k reproduktoru. Lze zapojit standartně nebo do můstku, záleží na zesilovači co podporuje a do jakého odporu reproduktoru. Starý zesilovač vymontovat. Žádné propojování ničeho jinýho.

(upravil cmeliaky 27. 1. 2020 14:39)

Re: Pomožte laikovi

opýtal by som sa v tomto vlákne, či sa dá zapojiť autozosilovač priamo na mobil (na sluchátkový výstup), s tým že by sa hlasitosť ovládala mobilom,
autorádio odišlo, zosík mám (ešte nenamontovaný) a takto by som to riešil. Určite sa to dá, ale je tam jeden háčik - zosilovač sa zapína len cez remote (z autorádia) a toto neviem ako by som riešil, či tam má byť len impulz do toho, alebo stále napátie (či je tam nejaké relé alebo ako to funguje)

(upravil djmayo 27. 1. 2020 19:00)

Re: Pomožte laikovi

Odpoj remote káblik z rádia a prepoj ho na káblik od spínacej skrinky zámku. Mal by to byt  na ISO konektore - spínaných +12V je červený (niektoré auta majú na žltom)  a modrý káblik je remote (napájanie antény), takže čo máš pripojený modrý káblik odpoj a prepoj to na červený resp. oranžový podľa toho, ktorý má napätie len pri pretočenom zámku do polohy I. Ak si autorádio odpojil celkom, tak ti stačí kusom drôtu spraviť prepojku medzi príslušnými pinmi na ISO konektore, potom sa ti zosil zapne keď pretočíš kľúč. Jediné čo môže byť, tak keďže ttie nové mobily chránia sluch tak možno nedá to dostatočnú hlasitosť na plné vybudenie zosilu.

Re: Pomožte laikovi

Kdesi v menu Android mobilu je "zakázať absolútnu hlasitosť". Stačí to zrušiť.