Téma: brusne kotuce

ahoj

prosim o radu znalejších, potrebujem kúpiť kotúče na flexu, rezné nie sú problém, brúsne tiež nie na tých nezáleží, ale zaujímajú ma tie lamelové čo sú ako naskladaný šmirgeľ. Je ich veľa druhov a zrnitostí.


Aký typ a zrnitosť sa na čo používa ?

Keď potrebujem odstrániť hrdzu ?
Keď potrebujem obrúsiť zvar/ zbrúsiť z materiálu?
Keď potrebujem opraviť hrdavý flek na karosérii auta, t.j. obrúsiť opatrne starý lak, hrdzu a ošetriť ?
Aký na obrusovanie a opracovanie dreva ?

ďakujem

Web

Re: brusne kotuce

Na vše cos vyjmenoval se většinou snažím použít něco úplně jinýho. Tyhle lameláky jsou na prd. Jsou drahý, hned se oleští a pak jsou defacto k ničemu. Obrousit tím tak z plechu sice zle, ale ten kdo to bude znova lakovat tě zabije. Na svár to bere málo, to je dobrý tak na zaleštění, na rez zase moc a na dřevo se to nehodí už vůbec.

Web

Re: brusne kotuce

tak mi porad co mam pouzit  na to co som pisal, nie som strojar a zase nechcem byt barbar mat doma jeden kotuc a robit s nim vsetko

dakujem

Web

Re: brusne kotuce

Odstrániť hrdzu - http://www.bosch-naradie.sk/miskovita-k … 12289.html
Na zvar klasický brúsny kotúč.
Na tú karosériu by som možno už použil ten lamelový, ale s ním opatrne, veľmi rád veľa berie.
Na obrusovanie dreva má flexa príliš veľké otáčky - podľa mňa, mne väčšinou horelo, alebo nebralo.

Re: brusne kotuce

no moja ma regulaciu, preto chcem kupit aj tu gumennu podlozku so zipsom na smirgel a potom dogupit molitan na lestenie karoserie

Web

Re: brusne kotuce

Flexu s regulací otáček jsem ještě neviděl. Max úhlovou leštičku a ta nemá otáčky co by měla mít úhlová bruska, ale nevylučuju že neexistuje. smile

Re: brusne kotuce

http://brusky.heureka.sk/bosch-gws-850-ce/

Web

Re: brusne kotuce

Doma taky jednu flexu s regulací mám smile Vhodný třeba když řežeš diamantem nějaký obklad bytě (jako já nedávno) tolik se nepráší i když pořád dost.

Re: brusne kotuce

jestli karoserii obrousis lamelakem, muzes ji vyhodit, protože srovnat to pak tak, aby se to dalo stříkat si asi neumíš představit. Používám excentrickou brusku, maximalne flexu s drátakem na veci, kde na tom nezalezi. Na drevo je spešl plechovej kotouc jako rašple. Jak se jmenuje nevím. I na lak je takovej specialni nopovej. Na leštění laku flexou asi zapoměn. Flexa není leštička a tak malý otáčky asi nedá a když jo, doděláš jí tím.

Web

Re: brusne kotuce

no 2000 otacok je minimum, ked sa to bude opatrne tym spongiovym kotucom hladkat a opatrne pridavat vodu,tak by to malo fungovat, hlavne potrebujem skrabance od ladu co sa nam niekto popdpisal na kapotu jemne  zalestit, chcem kupit od 3M taku jemnu brusnu pastu a skusit to s tym

Web

Re: brusne kotuce

2000 otáček je na broušení laku moc (hrozí spálení broušenýho místa). pokud koupíš 3M polituru na broušení laku, musíš koupit i další polituru na leštění, jinak budeš mít lak sice bez škrábanců, ale matnější než zbytek. Tyto škrábence jdou dobře leštit i rukou, na leštičku potřebuješ zelenej a modrej kotouč na broušení a leštění + ty pasty. Výsledky jsou podle zkušeností a šikovnosti víc než dobrý.
Nicméně ta politura se prodává v litrovkách a nestojí zrovna nejmíň.

Jinak flexa s regulací fakt existuje, akorát jsem o tom nevěděl a nikdy jsem to nepotřeboval takže se omlouvám za mystifikaci. smile

Re: brusne kotuce

kup si leštičku, 2000 ot je moc. A jedna pasta je zase málo. V systému jsou 4, ale lze to udělat klasicky po česku i na 2. TO je ale minimum. Ideál jsou aspoň 3. Pak maj ještě jednu universální jako všechny kroky v jedný a to prej funguje jako všechny universální věci... Jestli to chceš na svoje auto a na nic jinýho, nevypatí se ti to kupovat, ale zajet do lakovny a nechat si to udělat.

Web