Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Moje měření - je něco špatně nebo to opdovídá?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

(upravil Yeayer 10. 6. 2013 20:02)

Téma: Moje měření - je něco špatně nebo to opdovídá?

Ahoj, tak mám pocit, že se mi podařilo změřit můj první reproduktor. Je to noname basáček ze starejch šedejch plastovejch repráků k PC, tudíž katastrofa, ale co říkáte na to měření? odpovídá to? Reprák má průměr 10cm, výkon asi 10-15W, impedance 4R. Za chvíli změřím ještě nějaký McFun (prý 300W, ale už při 150W byl magent vařící) a pak ještě ty dva autoreproduktory JBL, ale to jsou dvoupásma, takže budou dvě měření.
http://imageshack.us/scaled/thumb/40/baskzkubovejchreprk.png

Re: Moje měření - je něco špatně nebo to opdovídá?

Průběh slušnej.
To dvoupásmo si změř klidně celý najednou. Aspoň uvidíš, jakej má celkovej průběh impedance. Nejlepší je třeba zjištění, že 8ohmová bedna má impedanční minimum 3 ohmy lol
Ještě zkus změřit TSp, a máš to kompletní smile

Re: Moje měření - je něco špatně nebo to opdovídá?

Jestli ti to ukáže 10R u 10R odporu, tak ti to měří dobře...

Re: Moje měření - je něco špatně nebo to opdovídá?

Jan16: muzu ten 2p reprak merit i s tou "vyhybkou" (kondik pred vyskacem)?
Antoknio: ukazuje to presne, pouzil jsem 100R odpor (presne jsem to podle ubytku napeti a proudu spocital,  na mem jedinem zbyvajicim funkcnim meraku mi to nemeri odpor big_smile)  a zadal jse presne 99,29R. Tudiz by to melo byt presne az az.
Jinak dotaz - do 2p bedny potrebuji basak, ty co se prumerove vlezou tu mam dva ruzne a nevim kterymi to osadit, jeden ma fs 82Hz a druhy 150Hz, bedna je uzavrena s objemem asi 0,6l, je mala. Hlavne nevim jak udelat vyhybku, vyskace mam Tonsil GTC 8/100, pak pridam mereni tech dvou ruznejch basaku a jeste vyskace.

Re: Moje měření - je něco špatně nebo to opdovídá?

muzu ten 2p reprak merit i s tou "vyhybkou" (kondik pred vyskacem)?

Můžeš měřit co chceš. Limp je prostě měřák impedance pro rozsah tak cca 20Hz do 20kHz (při 48kHz samplerate. Pokud ti umí vyšší, tak i víc kHz.) Btw, doporučuju měřit přes ASIO drivery. Nevim proč, ale když leze signál jinudy, tak mě to měří kraviny.
No a pokud je impedance měřeného "blackboxu" (ani to nemusí být reprák, bafni do ruky libovolnej, kondík (předem vybitej!!), odpor, cívku, sletuj z toho dohromady nějaký hnízdo) je příliš velká, tak prostě vyměníš ten referenční rezistor třeba za 1k a můžeš pokračovat.  Nebo tím Limpem můžeš měřit třeba kapacity a indukčnosti. Sice to nezměří ty nejmenší, ale něco určitě ano.

0,6l mi připadá příšerně málo. Nevím teda ,co to je za repráky, ale nechceš se chytit rozumu a dát tam něco co je opravdu reprák? smile  Změř těm repro aspoň TSp, podle toho půjde možná určit, kterej je z nich vhodnější.

(upravil Yeayer 10. 6. 2013 23:42)

Re: Moje měření - je něco špatně nebo to opdovídá?

Tak tady to je - první je ten noname basák z těch starejch plastbeden, druhej je basáček ze starý CRT televize, myslím že grundig, rozebral jsem jí u spolužáka na chatě na smeťáku, byl tam i modul zesíku TDA2040 s celkem kvalitníma součástkama (kondíky ELNA), tudíž si myslím že ten druhý bude vhodnější, ale nevím no. A třetí je ten výškáč Tonsil GTC 8/100, teď se mi nechce tam přidávat hmotnost, protože má strašně malou al ehce promáčknutelnou membránu a já tu nemám nic s váhou 0,5g a míň na přidání.
http://imageshack.us/scaled/thumb/10/tonsilgtc8100.png
http://imageshack.us/scaled/thumb/51/reprkztelevizerobertcha.png
http://imageshack.us/scaled/thumb/843/baskzkubovejchreprk2.png
__________________----
EDIT omlouvám se první je ten tonsil a poslední je ten basák z plastbeden, prostřední je ten z tý TV

(upravil Jan16 11. 6. 2013 1:31)

Re: Moje měření - je něco špatně nebo to opdovídá?

On ten reprák jeden lepší jak druhej big_smile Ale zkusil bych asi ten z TV. Ale basovat ti  moc nebude, to doufám víš. (Ostatně to ani jeden z nich)
Každopádně takhle: TSp těch "repráků" máš. Stáhni si teď třeba WinISD (amplion, bassboxpro,...), naklapej tam ty parametry a odsimuluj si, jak se který breptám bude v té budce chovat. Ale varuju předem, abys nehodil z těch průběhů šavli, bude to asi "síla" lol

//U výškáčů se TSp neměří, nejsou k ničemu potřeba. "Ozvučnice" je daná od výroby. Tam je spíš třeba znát přenosovou charakteristiku a vyzařovací diagramy, stejně tak u středo-basáku. Jinak se prostě pořádná bedna udělat nedá.

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Moje měření - je něco špatně nebo to opdovídá?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£