Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Festool je daleko festovnější, ano lol

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Pánové,říkejte si si chcete,ale ta Einhelka je v rodině tak deset let bez jediného problému.Přežila dokonce i můj pokus provrtat stropní panel čtrnáctkou vrtákem.Po půl hodině jsem přišel na to že jsem na drátu.Prostě držák.

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Já tady mám modrou ajnhel stojanovou brusku. Údajně 100W (nejspíš ani náhodou), motor podle prudkého oteplování by nevydržel trvale ani chod naprázdno. Naštěstí to mám jen na broušení malých vrtáků tak do desítky průměru, takže to stačí.
//když byla bruska nová, trpěla katastrofální excentricitou kotoučů
Takže modrej ajnhel pánové...

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

S ajhélem máz stejnou zkušenost jako Jan16.
Akuvrtačka - pomalá, baterky v kýblu po půlroce užívání, bruska po vybalení házela jak sviňa, nechal jsem si "olíznout" kotouče ve fabrice, pak házení ostalo ale do vánoc spálenej motor díky přidřenýmu ložisku. Reklamaci nestihli za měsíc v Glóbusu vyřídit, tak mi vrátili prachy.
Ejnhéla už nechcu.
Vzal jsem si nedávno místo ejnhéla levnou akučvrtačku od black and deckra, taky levnej šmejd, zatím drží (1,5 roku) neháže, baterka taky drží, zatím jsem spokojenej.

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

http://www.youtube.com/watch?v=qoNz4RtwV3Y

S tím Protool/Festool je to asi fakt, sám v tom mám guláš smile

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

no,tak si davajte bacha, vyrobky PARKSIDE vyraba EINHELL !!!!

Web

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Já mám na vrtání do zdi metabo uhe28plus a dvacítkou vrtákem projedu všechno včetně roxoru jak kdyby to byla obyč cihla. Na zámečničení to uplně není protože je dost těžká, ale leccos se s ní taky dá vykutit. Cena byla trochu vyšší, ale mám vyzkoušený že vydrží moc. smile

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Já tu mám nějakou meister, sice to umí opravdu jenom vrtat/ nevrtat, žádná regulace otáček, a bohužel jenom jeden směr vrtání, ale ty věci co jsem s ní vrtal... big_smile každopádně je made in germany a nezdá se nějak extra super.

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Na tokový to domácí žvýkání jsem si snad před 15-ti lety koupil Narexku, tehdy Protool myslím ani nebyl a nemůžu si stěžovat. Na těžší práci pak SDS Hiltinu a je k nezaplacení i když je to starej křáp.

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

V decembri 2005 som si kupil skrutkovacku Einhel (zlta, 18V), funguje do teraz. Najprv som kupil mensi model 14,4V, ale ta bola vykonovo absolutne nedostacujuca, tak som ju druhy den vratil a zobral tuto vacsiu. V tom case cena poriadnej skrutkovacky bola niekolko nasobne vyzsia ako tejto. Tato bola s dvoma aku, nabijackou a kufrikom. Jeden aku je uz off a druha ma uz asi len 1/2 kapacitu, ale odmakala si svoje. Terasa, garaz, podkrovie, vrtanie do tehly, zabyvanie sa v dome ... Momentova spojka nie je uplne presna, ale pouzitelne. Prevodovka - prepinanie rychlosti (2-stupnova) tiez obcas dobre nezaskoci, ale ked si na to dam pozor a nerobim s tou skrutkovackou ako tupec, tak vydrzala v nehostinnom prostredi (mineralna vlna, prach, praca jedine s respiratorom) naozaj dost.
Od einhel som tiez kupil priklepovu vrtacku, ale zistil som, ze ma len mechanicky priklep, tak som ju vratil po tom, ako sa v sklucovadle zasekol vrtak a nedal sa vymenit. Priklep bol uplne o nicom...
Nahradila ju hobby Bosch  PBH 1800 FRE (vymenitelne sklucovadlo), ta si odmakala dost, ale je to predsa len hobby.
Nakoniec pred 2 rokmi som kupil Bosch GBH 2-26 DFR a to je uz ina kava. Nedavno ju mali za necelych 190Eur. Vrtal som s nou aj 30mm do betonu hr. 18cm. Trvalo to sice dlhsie, ale zvladla to. Robil som so strasim modelom od GBH 2-23 a to bola tiez pohoda.

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Takže nakonec opraveno.Zjistil jsem že uložení vidličky je natolik benevolentní,že ji umožňuje vetknout  bez rozebírání převodů.

(upravil stiglitz 23. 4. 2014 16:03)

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Mám asi dva a půl roku aku vrtačku Extol, 18V, 2x aku, už bych to neudělal, jsou víceméně v kopru obě aku, tak teď nevím, jestli koupit novou, což je kolem 5 tisíc, když už to má stát za něco, nebo se pokusit repasovat akupacky, to je taky palba, když vezmu že článek vyjde na nějakých osm, devět pětek, a v jednom je jich patnáct.
http://www.ledshop.cz/index.php?page=cl … mp;id_cl=9
Pročetl jsem si to, a budu přemýšlet.
No, pokud budu investovat do nové - jsou Ni-Cd články na nic, byt značkové, nebo vzít raději s lithiovými bateriemi?

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Já jsem si do mrtvé baterie z mé Aku narval malou gelovku smile ale je fakt, že to na žádnou těžkou dřinu nemám.

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

To už jsem někde četl. Kdybych mohl poprosit, jaký typ, a hlavně nabíjení, jak máš řešené nabíjení prosím?

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Popravdě řečeno nabíjení ještě hotové nemám. Je to teprve nedávno co jsem tam tu baterii nacpal. Výhoda u gelovky je, že se nevybíjí jako ty originální. Ale budu to muset co nejdřív pořešit - ještě žes mi to připoměl smile
Mám tam vloženou nějakou takovou.

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Takže jsem rozebral akupack, byly naprosto zkorodované čtyři propojovací plíšky, a dva články jsou v kýblu. Když jsem před časem viděl jednu takovou vrtačku v bazáči za kilo, mohl jsem ji vzít, měl bych náhradní články, je to kratičká oprava. Musím vydržet do vánoc, protože mám před sebou dovču, a nehodlám teď vydat 4 litry za novou. Všechny zbývající články jsou snad O.K., mají předepsané napětí.

(upravil stiglitz 3. 6. 2020 22:32)

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Tak jsem rozebral akupack od vrtačky Makita. Klasika. Jeden jediný článek KO, a shazuje kapacitu celýho toho bloku. Mám další, z sd tyhle baterie k tomuto modelu, mám tam člověka, takže náhradní články by byly. Tak, teď to jenom nějak oddělit, a nahradit. když si pošlu ten akupack na repasi, vymění mi všechno, nebo taky nevymění, a řeknou si raketu, to už je lepší koupit nový. Když nechám repasovat dvě baterie, tak za to dám tolik, že když přihodím pětikilo, mám novou vrtačku s  dvěma baterkami v kufru. To mi mozek nebere.

(upravil kaed 3. 6. 2020 23:23)

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

To je li-ion, nebo nimh? 18650 baterky jsem dřív normálně pájel, než jsem si pořídil bodovačku. Je potřeba pájka s větším výkonem, pájecí kapalina na nikl je bonus, ale normální trubičkovej cín to dá taky, i bez toho.  Ještě upozornění: pokud je to li-ion a rozpojí se propoj mezi článkama, může se zničit ochrannej obvod. Takře postup je asi takovej: odpojit od ochran tenký dráty směrem od prvního + pólu, na konec silnej drát od mínusu (jenom pokud zavazí další práci) , vyněnit danej článek a zase připojit ochrany, tentokrát od prvího od - pólu. Pokud je baterka NiMh, tak to předělávám na li-ion, přiu dnešních cenách 18650 baterek   a BMS na ali je to najednou jiná vrtačka.
Edit: některý, i značkový aku nemají balancování, takže se to časem rozjede a pak to takhle vypadá. Už pár baterek jsem spravil tak, že jsem článek s nejnižším napětím dobil na napětí sthodný s dalšíma. Stačí baterku nabít na plno, změřit články, vybít, změřit články. Pokud jeden má nižší napětí i při plně nabitým i při vybitým, stačí dodat chybějící elektriku, pokud má nejvíc při nabitým a nejmíň při vybitým je nejslabší...
Já osobně dycky měním všecky, nestojí to za to, abych za pár měsíců měnil další a pak zase další.

(upravil stiglitz 4. 6. 2020 7:59)

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Ne, tohle je ještě Ni-Cd. Jak jsi, prosím postupoval, to jsi ten článek dobíjel separátně? Jakým způsobem? Mám tu univerzální nabíječku. Nějak bych to vybastlil. To může být dobrý tip.
A tohle, to se mi nezdá!
https://www.youtube.com/watch?v=NMOh8kVA6A8&t=43s

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

stiglitz napsal:

Tak jsem rozebral akupack od vrtačky Makita. Klasika. Jeden jediný článek KO, a shazuje kapacitu celýho toho bloku.

To stejné u vrtačky z Lidlu. Ostatní članky kolem 1300mA

Web