Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 174 z 421)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 172 173 174 175 176 ... 421 »»»

RSS

Příspěvky [3,461 až 3,480 z 8,408]

(upravil Dalča 10. 6. 2013 6:28)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

davex:
Mokrá Hora.
Zvlášť když přijedu na hlavák po 9 večír je to absolutně krize. čekání na šalinu, čekání na přestup na autobus...
Tj přijedu na hlavák, stoupnu na nástupiště jedničky a čekám (15 až 20min)
Jedničkou dojedu k Semilassu, přesun pěšky kousek a stojím a čekám na 70. Opět 15 min.  no a pak jedu 70 až na zastávku a od ní to mám domů cca 10 minut svižné chůze.
Možno dokumentovat na výpise jízdních řádů MHD Brno.
V Ostravě nástup u NHKG na šalinu, než dojela tak jsem na peróně stál cca 10 min hrky hrky na Novou Karolinu, přestup do protisměru, čekání cca 5  min, hrky hrky směr Hlavní nádraží (celkem cca 28minut).

Zásadně se mi nelíbí zvýhodňování ( a na to jsem poukazoval v příspěvcích) některých vyvolených jednotlivých dopravců. Až budou všicjhni dopravci dostávat stejně (nejlépe nic) pak přestanu remcat. Mi, jako "soukromýmu" přepravci nikdo dotace nedává. Regio Jetu ani Student agency taky ne. A ČD si kasíruje stát, přepravní rychlost mizerná, navazování spojů katastrofální (viz citovaná trať)

Když už si hrajeme na neviditelnou ruku trhu, tak v tom případě ať do toho další štědrou dotační neviditelnou rukou nezasahuje stát.

další příklad:
Brno hl.n.         8:12   
Os 4111   
Slavkov u Brna    8:50    8:51         
Celkový čas 38 min, vzdálenost 27 km, cena 44 Kč

versus

Brno,,ÚAN Zvonařka         7:30   
13   
820231 2 
Slavkov u Brna,,aut.st.    7:50    >    4    
Celkový čas 20 min, vzdálenost 22 km, cena 38 Kč

Rozdíl 18 minut na necelých 30km. Vivat vlaková doprava!!

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Po deváté večer jezdí jednička každých 15 minut, přestup na Semilassu 5 minut, hlavák=>M. Hora za 28 minut.

Já nepreferuji v žádném případě ČD. Ale je nutné si uvědomit, že hodně věcí, co se tvdí není pravda. Například na linku Praha-Ostrava nyní nedostává dotaci žádný dopravce (ani ČD), když jezdily ČD samy, tak zde něco málo dostávaly. Po zrušení dotace uplatňují všichni dopravci náhrady za státem garantované slevy (například pro studenty), tato částka je však daleko vyšší, než co dostávaly ČD na dotaci (v ní byly zahrnuty i garantované slevy). Takže paradoxně po vstupu konkurence stát zaplatí víc než předtím, to by snad ale mělo brzy skončit.

V uváděném příkladu spojení je nutné si uvědomit, že autobus nikde nestaví, ale vlak má dalších 5 zastávek...do Slavkova jezdí také rychlejší vlaky za 25 minut. Bohužel je fakt, že vlak by mohl být daleko rychlejší, to je ale problém zanedbané infrastruktury. Když se podíváte do Německa, Rakouska, Itálie nebo Švýcarska, tak to tam vypadá úplně jinak.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

The_P: Na tom co říkáš o hasičích a policajtech něco opravdu bude. Včera zastihla vedlejší vesnici blesková povodeň. Hladina říčky se zvedla z 20cm na cca 3-4m za necelou hodinu. Jejich hasičské jednotky odjeli třemi auty pomáhat minulý týden do Litoměřic. Zbylo jim jedno auto, které zaparkovali na ulici a postávali okolo a kouřili. Plavající auta jsem vytahoval já Patrolem s mým kamarádem, protože hasičům se s tatrou nechtělo. Chtělo se mi zvracet.
Video

Jinak cesta z Vroutku přes Most-Děčín-Česká Lípa do Staých Splavů na Mácháči 5,5 hodiny lol Ale co byste chtěli za asi 130kč lol
Jo a z téhle doby byli 2 hodiny přestupy, nádhera, no ne? lol

Web

(upravil Dalča 10. 6. 2013 20:14)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Bery:
Pěkná práce s tím patrolem, klubouk dolů!!!
Chudák Corsa.. vylovení, odbahnění, vysušení...

davex:
konkrétní případ ze 16.5.2013 z Ostravy do Brna přes Břeclav (O-Bř Comenius Bř-Br Petrov) - (přímej mi v Ostravě o pár minut ujel)
na hlavák jsme přijeli 21:37 od Břeclavi
1, která měla jet 21:45 mi frnkla před nosem, jela přesně na čas.
Další jela až ve 22:00 na Semilassu jsme byli tak za 15 min. Aautobus 70 jel něco po půl 11, tj 22:30 a chlup.
Cca 22:45 jsem vypad ze 70 na zastávce v Mokrá Hoře, následoval pěší přesun ku domovu.
Čéče těch 28 minut jsem krapet nezvlád.
čekání na hlaváku 15min, jízda 1 15 min, čekání Semilasso 15min jízda do Mokrý 15 min... když pominu těch prvních 15 min, i tak je to třičtvrtěhodina + šmatlání pěšky.

Za 28 minut to nedáš, leda že by šaliny jely jak po másle a autobus byl na Semilasu přichystanej  a čekal jen na tebe a pak jel řidič jak Fitipaldi.

Co se tejče zanedbané infrastruktury máš recht, ale do infrastruktury nechť se investuje (správa železniční dopravní cesty,nebo silnice a dálnice), ale ať se nedotuje jeden z více přepravců. To je to, co mne irituje.
A to platí i pro autobusy atp.

Prostě já bych zrušil dotace dopravcům a během roku by se vidělo , kde by jezdilo kolik spojů a jakejch. Dotovaný prázdný rychlíky na trati směr Tišnov vídám kolem projíždět s železnou pravidelností, když jsem na procházce na polích se psem.
A pokud se má dotovat tak všem na všech tratích stejně. ne jináý pravidla na Ostrava Praha a jináý pravidla na trať jbrno telč vyjedu z brna o pů osmá a v telči jsem tak akorát na oběd.
142km za 3 a půl hodiny a to dráhy tvrdí že většinu štreky jedu rychlíkem!! osobákem to trvá o půl hodiny dýl.
Soráč, bus přes Jihlavu  s přesedáním  2hod 20 min,
přímej bus necelý 2 hodiny,
autem jsem za 1hod a 15 až 30 min (podle toho jestli nechytnu za Rosicema náklaďák nebo jo) v pohodě na místě.
Přičemž ten přímej bus mne stojí 105,- a ten "rychlík" ČD  193,-

Kde ve svých cestovatelských úvahách dělám chybu??

Popisuji spojení měst, kde se osobně dopravuji již mnoho let minimálně 1x tejdně. (většinou autem, manželka taky občas autobusem)
Když mám jet tuto trasu MHD tak autobusem, páč smrdět 4 hodiny ve vlaku za téměř dvojnásobek ceny... to bych musel fakt bejt MAGOR

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Uznávám, že situace s veřejnou dopravou není v ČR ideální, nicméně někde je již velice dobře použitelná (hlavně Praha a okolí). Byl bych velice rád kdyby se situace zlepšila, protože oproti cestě autem mě ušetří stresu za volantem, mohu odpočívat nebo pracovat na PC. Myslím, že by to uvítalo hodně lidí.

Například nejenom Vám by cestu hodně usnadnilo, kdyby se vybudovala zastávka v Mokré Hoře, případně u Globusu.
Dost jsem procestoval vlakem Západní Evropu a tam je situace většinou dost odlišná. V okolí velkých měst je železnice nosný dopravní prostředek, je rychlá a jezdí velmi často. U nádražích na okraji jsou velká parkoviště pro lidi, co nebydlí u nádraží. Na každém nádraží jsou mraky jízdních kol.  Lidé tam prostě pochopili, že je to takle výhodnější a to prosím za cenu, která je tam v průměru 3x vyšší než u nás (provoz auta vyjdě praktickky nastejno jako u nás). Dálková doprava je také o několik úrovní výše, běžná rychlost je 200km/h, už není vyjímka ani 300km/h a i více.

IDS JMK není zas tak špatný. Myslím že se současnou infrastrukturou lepší parametry nelze dosáhnout. Nejvíce cestuji z Brna na sever (Blansko) a zde o cestující rozhodně není nouze. Brno-Praha, před pár lety téměř nepoužitelné, dnes veliké zlepšení, minimálně 1x za hodinu vlak, mohla by být sice kratší jízdní doba, ale 2:30-2:45h je pro mě akceptovatelné, ostatně pokaždé, když jsem jel, tak byl vlak slušně zaplněn a to nebyl pátek. Rychlíky směr Tišnov občas také využiju a rozhodně bych neřekl, že jsou prázdné (pokud se tedy nejedná o sobotu).

A jestli to vypadá, že preferuji vlaky, tak to není úplně pravda. Kde je autobus výhodnější, tak ho využiji. Spíš mě štve, že je rychlejší, tak kde by měl být rychlejší vlak. Moderní veřejná doprava musí konkurenceschopná automobilové, to autobus na delší vzdálenost nemůže být už z principu. V Západní Evropě tvoří doplněk, kdy sváží lidi k rychlé trati. Proto podporuji modernizaci železniční infrastruktury, jinak se toho u nás moc nemůže změnit.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dalča: Nemám šnorchl takže to bylo jentaktak, bylo tam vody cca 130cm a po 20 minutách se zadařilo a vytáhli jsme ji ven, byl tam silný proud. Nicméně dneska trochu zapršelo a mají to tam úplně stejný jako včera sad Aspoň už stihli odvézt zbytek suchých věcí. Corsa vypadá že bude v pohodě, ale mě se někudy dostala voda do převodovky hmm

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

davex: U nás není z principu možný stavět rychlotratě nebo využívat rychlocestování. Ty vlaky se nestačí ani rozkulat a už zase brzdí. A když už se už trošičku rozkulají zbrzí je zase: výluka, podemletý most, spadlý most, oprava mostu, stavba mostu, zvěř na trase, blb na přejezdu po spadnutí závor,  čekání než projede protivlak, zamrznuté céderomy, pokažená výhybka, spadlá elektrifikace nebo ožralý mašinefýrer, si nevybereš.  K tomu zástávka v každý prdeli. Člověk is řekne vlak a měl by v něm symbol jakéhosi luxusu a rychlé dopravy ovšem místní pojmenování vlaků jako jsou například Hradecká střela nebo Vítkovský cuk tuto vizi poněkud kazí smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pripravený na STK
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ … 2564_o.jpg

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jéeeee, pincek. Co jsem se ho natrápil. Ukápla mi slza.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

6 rokov stál v garáži, odkedy mám vodičák na auto... A teraz po Mgr. štátniciach som sa rozhodol, že si spravím posledné prázdniny, mám času, tak som ho pripravil... Světla svítí, stěrače stírají, leto predomnou, tak prečo to nevyužiť smile Chytá na brnk, ale v pláne mám nový výfuk, koleno a kolesá, trošku chromu neuškodí, a pred nedávnom som kúpil kompresor, tak to skúsim nastriekať na červenú RAL 3004, ktorá je najviac podobná Jawa červenej... Hlavne nech mám STK, lebo naši blázni vo vláde schválili pokuty za vozidlo s TP, ktoré nemá STK, aj keď stojí doma v garáži...

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tož toho pincka to fest závidím, krasavec... Vybavily se mi vzpomínky na léta dávno uplynulá...
Jojo, mládí v pordeli a penze se nedožiju.

Převodovky.
Přes nějaký gufero?
no zavčas rozdělat mrknout v jakým stavu jsou ložiska, vyčistit, nalejt olej, možná vytůnit olej vhodným aditivem (keramika, teflon)... pokud je to klasickej manuál. A snad to přežije. jestli si ji neprovozoval kór moc dlouho s velkým zatížením, tak by poškození nemuselo být moc vážné.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dneska jsem si koupil v alze dvě ccfl zářivky s invertorem a chtěl jsem si postavit indikátor vybuzení. Vzhledem k naprosto pos*áníhodného schématu, které jsem našel na netu mi to nějak podělalo zesilovač na subwoofer, ten začal brutálně hučet asi na 100Hz a jedna zářivka doslova explodovala. Ani vulgarismy celýho světa by nestačily na to de*ilní schéma, teď jsem ho nahradil pouze tranzistorem s odporem mezi C a B a odporem mezi B a GND a šlape to jak hodinky, nevím proč je to chéma tak složitý a zároveň tak debilní a proč se tam dá nastavit zisk snad 100x... http://varzazaliam.blogas.lt/files/2010 … 05a5_o.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To schéma dělal nějakej ymbecil... Přesně z toho je vidět, o co se snažil, ale taky je přesně vidět, jak to neuměl. Kdyžtak ti to pak přemaluju tak, aby to chodilo smile

//ale pálit SBW by ti to nemělo ani s orig. zapojením... tam si měl někde nějaký fail asi

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jan16: no ten zesilovac pro subwoofer, ten muj leach, zacal po nejaky dobe asi vazbit s tim "aparatem" pro to ccfl, tudiz tam bylo mozna tak 35vac a prorazilo to ten tranzistor kterej spinal ten ccfl invertor, tudiz misto 12Vdc bylo napajeni najednou okolo 35vac a obw ty zarivky se mega na chvili rozsvitily a jedna rupla, jelikoz jsem to napajel ze stolniho pc tak zareagovala pchrana ve zdroji a komp se vypl. Po tom co jsem regulerne vyhodil zarivku z okna na dvorek jsem vzal novy tranzistor, mezi vstup 12V a emitor jsem dal odpor 3r a diodu v propustnym smeru (aby mi kdyztak nevlitlo napeti ze zesikju do pc zdroje), pak jsem jednoduse dal mezi b a c zpetnovazebni odpor 270k, z baze do zeme jsem dal pevnej 1k odpor a potenciometr 100k a pak pred bazi dp serie jeste kondik 22uF a 2u2 z baze do zeme aby to neblikalo tak rychle a slape to vyborne. Jinak kdybys byl tak hodnej tak bych tchtel poprosit o nejaky schematko, ale aby to bralo signal ze zvukovky a ne z repraku (a prosim o nepouzivani zadnych IO big_smile, pouze dva trandy, jeden vykonovej a druhej na predzesileni signalu) a pak jeste asi tam dam rc clanek pro LP filtraci pod 500Hz. big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

@DeadMAN: Pincek to je věčné vozítko. smile Na tom se odvozilo x generací. Co my jsme se s tím navyváděli a užili srandy. Tentokrát, ale naštěstí nebyl takový provoz a všude nebyly samé popelnice takže jsme to ve zdraví přežili. smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Fotnu a hodím sem svoje vozítka co doma máme smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

STK na Pinckovi hotová smile Už len prilbu splašiť a môžem lietať smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

https://lh4.googleusercontent.com/-W419thFeBTw/UbneBK4EGtI/AAAAAAAAC1E/-VPyiL5Dg1k/w1153-h865-no/IMG_20130613_165538%255B1%255D.jpg
Když se daří smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dohnalik: Lepsi cisty pruraz nez polovodicem do oka! wink

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kryl jsem se pod stolem smile čekal jsem, že to něco takovýho udělá.

Příspěvky [3,461 až 3,480 z 8,408]

  Stránky: ««« 1 ... 172 173 174 175 176 ... 421 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£