Téma: 2SB649A/2SD669A

Co si myslíte o těchto v GESu ?? Vypadají podle mě OK,už jste je někdo zkoušel?? Podle mě dostačující náhrada za původní Hitachi.....

http://www.ges.cz/sheets/2/2sb649.pdf

http://www.ges.cz/sheets/2/2sd669.pdf

Re: 2SB649A/2SD669A

DJ_Rix: Zrovna na ně koukám. Mám dotaz. šly by tyhle trandy do Leache místo 2N 3439/2N 5416 ?

Web

(upravil Jan16 10. 6. 2013 11:40)

Re: 2SB649A/2SD669A

Mám pocit že tyhle typy už se pár let nevyrábí (myslím Hitachi). Kdyžtak to někdo raději ověřte.
Já jen, aby nenastalo překvapení z nějaké šílené druhovýroby.
Že v gesu tvrdí, že výrobce je UTC, vůbec neznamená, že dostaneš UTC. Značku tam tvrdí u lecčeho, a naposledy jsem se napálil u jejich TIP31/32

Re: 2SB649A/2SD669A

Já je v tom GESu koupil. Když budu mít chvilku, tak vám odpoledne tu směs co jsem tam dostal vyfotím. Byla to kombinace UTC,CDIL a ještě něco. Bohužel jsem tam bral asi 30 položek a na objednávku, takže jsem neměl čas procházet celej pytel a kontrolovat co tam je. Až doma jsem se nestačil divit smile

(upravil tubamusic 10. 6. 2013 11:52)

Re: 2SB649A/2SD669A

Jan16: Pokud to tam ges má napsané, že to UTC, tak to UTC je. V tomhle mám dobrou zkušenost. Jen jednou jsem dostal misto STM CDIL. To měli ale v E-Shopu napsané obě možnosti, tak jsem si tam zajel a zdarma mi je vyměnily za STM. Jezdím tam osobně, možná tím to bude.

Otázka zněla, zda-li je to nahraditelné? jedná se o pozici Q12,  Q14, Q13, Q15
http://pavouk.org/hw/leachamp/leachamp_schema.png

DJ_Rix: Pokud mi pujdou do toho Leache, tak si tam pro ně zajedu osobně a dám si pozor. Zajímala by mě ta fotka, abych věděl na co si dát pozor. Díky.

Web

Re: 2SB649A/2SD669A

Go GESu chodím vždy osobně, mám to při cestě. TIP31/32 mají uvedené On-semi. (jiná varianta v eshopu není) http://i45.tinypic.com/vcxoxl.jpg  Vlevo je to ONsemi, to vpravo určitě ne. Na jimi uvedené výrobce vůbec nespolíhat!

Re: 2SB649A/2SD669A

Mam bohuzel podobnou zkusenost asi pulrok zpet s BDC do zdroje a IRF/IRFP do koncaku. Ciste na zkousku jsem neco vzal a ac byla v eshopu jen jedna znacka (a to original), v praxi jsem dostal dost nesourodou smes.

(upravil tubamusic 10. 6. 2013 12:00)

Re: 2SB649A/2SD669A

Jan16: Tak to reklamuj. Určitě ti to ochotně vymění. Nevím tedy kam chodíš, ale já mluvím pouze ze zkušeností v hlavní prodejně v Plzni. A pokud máš na účtence uvedeného výrobce ONSemi, je to skoro na čoiku. Společnost s ISO9001 by si tohle dovolit neměla.

Web

Re: 2SB649A/2SD669A

Chodím do Prahy do Myslíkové.   Reklamovat to po půl roce? Mi nejspíš naserou akorát na hlavu.  Trandy jsem nikam nepoužil (na to opravdu odvahu nemám), nějaký ISO a ČOIka ? Obojí je dneska spíš pro parádu lol Pro mě prostě GES není věrohodný. Ty TIP31 nebyly jediný, to už bylo takhle víc věcí. Akorát sem si dycky nafackoval za mou blbost, že to chodím kupovat k nim, pajcy smetl k bordelu do šuplíku a bylo hotovo.
tubamusic: Neznáš náhodou v Rokycanech nějakého Táborského?

(upravil tubamusic 10. 6. 2013 12:22)

Re: 2SB649A/2SD669A

Jan16: Nic mi to jméno neříká. Možná od vidění smile
Jinak pobočky gesu jsou na tom dost bídně. Kolikrát sem s nimi o tom v bavil, že jim to na popularitě moc nepřidá. V té Plzni jsou prodavači i další zaměstnanci na úrovni. A když jsem reklamoval CDIL, tak mi psal mail a dokoncel volal i sám nejvyšší šéf nákupu, kvůli součástkám za 60Kč smile Prostě si nemůžu stěžovat, vždy mi vyšli vstříc. Ale opakuju, je to jen v Plzni. Naopak s pobočkou GME ztady v Plzni mám spíš negativní zkušenosti. A to nejen kvuli kvalitě součástek, ale kvuli ochotě, rychlosti objednání a komunikaci s nimi.

Web

Re: 2SB649A/2SD669A

Co se týká obsluhy v Pražským GESu, tak je tam jeden chlap, kerej se tváří tak, že by tě nejradši prohodil výlohou.
S GM je to stejný všude, chodím tam občas výjmečně pro fotokuprák, tam to jinak nemá smysl vůbec. Odtud se dají vzít nepajcovaný akorát FETy IRF, to se ještě číňani pajcovat nenaučili, nebo si to IR zatraceně dobře hlídá. Nejlepší od nich jsou součásky přímo označené logem "GM". Kdo to neznáte, vyzkoušejte lol A co se týká objednávek v GM... Trvá jim to měsíce, a pak když sem si přišel pro zásilku, tak mi nějaká silně otrávená držkatá slovenka u výdeje oznámila, že mě objednávku zrušili, protože mi tam ležela prý už dlouho.  Ještě jeden postřeh v GMe, týká se jejich databáze/eshopu součástek. To, že počty často neodpovídají skutečnosti, budiž. Problém je tam jinej: protože když jim tam svítí, že ještě to mají skladem X kusů, tak prostě neobjednají nové. Takhle jsem tam asi půl roku chodil pro nějakej výkonovej odpor. V eshopu pořád svítilo, že jsou skladem, na pobočce mi oznámili, že to nemůžou najít, že asi nejsou a objednají je. A furt dokola.

Re: 2SB649A/2SD669A

Presne túto skúsenosť mám aj ja s GME(konkrétne Brno). V objednávke pár súčiastok, všetko skladom v Brne a trvá im asi 4 týždne, kým to vybavia...

Re: 2SB649A/2SD669A

Mám jinou zkušenost. Párkrát jsem objednával v GM i GES v Praze (naposledy v květnu, u obou), objednávané zboží měli vždy skladem. Na vyřízení jsem čekal maximálně 2 dny.

Re: 2SB649A/2SD669A

Ja mel soucastky nachystane za necely tyden a to byly vsechny skladem v Ostravskem GME a rikal jsem si ze jim to trvalo. A jak ctu tak sem na tom byl jeste celkem dobre. smile

Re: 2SB649A/2SD669A

ja mam naopak celkem dobrou zkusenost s GM Ostrava - co nemaji, objednaji bez problemu. Mozna je to tim, ze chodim osobne. S pajcy problem nemam, z tech polovodicu, co pouzivam, mi zatim pajcy nedali nebo je nezenu na hranice moznosti. Mozna je to taky tim, ze vykonove bipolary nepouzivam, audio koncove svaby taky ne. Oproti tomu v GES Ostrava mam obcas pocit, ze se slecna ci pani spatne vyspala a cely svet ji se.e

Web