Téma: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Řeším tu takový problém.Ve vrtačce (Einhell BMS 1000)se zlomila řadící vidlička.Tak jsem ju zobnul,jenže teď ji nenasadím aniž bych rozdělal ozubený převod nasazený na sklíčidlo.
Otázka zní:Jak shodit sklíčidlo a uvolnit stromeček s převody?Je tam kužel,nebo závit?Na jakou stranu?

(upravil Jan16 9. 6. 2013 21:37)

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

kulžel to spíš nebude.  Vidíš hned za sklíčidlem na hřídeli sbroušení hřídele na placato? V tom místě se dá hřídel uchytit, a příslušným zabejčením proti sklíčidlu (bejčit za dírky pro kličku), se to dá povolit. Závit je snad klasickej pravotočivej.
Jednou jsme něco podobného řešili s klukama u starý narexky (bylo potřeba sundat sklíčidlo), z kusu ocelový pásoviny jsme vybrousili hubenej klíček pro chycení hřídele, a sklíčidlo se vybejčilo za dírky nějakou tyčkou nebo šroubovákem.
Dá se předpokládát, že to takhle bude mít každá vrtačka pro normální bělochy. Morse bude asi docela drahej na výrobu (v případě einhellu tím spíš) a navíc by nebylo kudy ho vyklepávat.

//na hřídely... tvl co sem to zas neska hulil...

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Středem sklíčidla většinou prochází zajišťovací šroub, ten je potřeba nejdřív vytočit. Sklíčidlo bude 100% na závit.

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Šroub už tam není,ten už jsem vytočil.Osazení na klíč za sklíčidlem je.Ale furt mi neleze do hlavy,i když shodím sklíčidlo,tak zbytek dříku je moc tlustej na to aby to protáhl přes krytování a ložisko...
Shodím hlavičku a uvidím.Díky.

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Pro všechny tyhle vrtačky platí jedna zásadní rada, při jakékoliv jiné poruše než je zlomení přívodního kabelu se nejvíce vyplatí ji vsunout do popelnice....tyhle křápy se vyplatí kupovat jedině v Bauhausu a spoléhat na 5ti letou záruku, pak vám ten křáp vymění kus za kus a nikdo se na nic neptá. S opravou se už při návrhu nepočítalo, jsou tam slisované převody a v podstatě to nejde rozdělat.....

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Jsem se díval na mall.cz a tam ji mají tuším za 1500. Když se mrknu na tu sadu vrtáků tak uvažuji, že si ji koupím, vrtáky si nechám a vrtačku hodím do popelnice. big_smile Za tu cenu bych to opravdu neřešil. Člověk na tom zadrbe x-hodin a pak stejně zjistí, že potřebuje nějaký díl který se nedá sehnat a nebo stojí tolik, že se to nevyplatí.

Web

(upravil right13 10. 6. 2013 10:11)

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

ach, ze vas to bavi kupovat tieto cinske humusy na jedno pouzitie...ale sak jasne, kupit  vrtacku a kazdy pol rok ju chodit reklamovat, hlavne ze bola lacna, ako si priplatit o tisicku viac a kupit vrtacku ktora mi vydrzi 20 rokov

Web

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Já jsem si koupil pod stromeček GSB 16 RE Professional a ta si myslím, že už něco vydrží. Po zaregistrování jsem dostal i 3 létou záruku.
A to rychloupínání nemá chybu. smile

Web

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

ja som tiez radsej zainvestoval a kupil vec co vydrzi miesto tych 100korunovych sraciek pri ktorych sa musim bat ci to vobec zapnem
http://brusky.heureka.sk/bosch-gws-850-ce/

tiez mam na to 3r zaruku, idem este dokupit stojan a vyrobit si stolik pre rezanie DPS s tym a bude..

Web

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Paradoxně zrovna Bosch dopadl ve velkém testu vrtaček dost tragicky.... ve světle ostatních i levnějších v podstatě dopadl jako předražený krám.... dokonce i Narex (což je to samé) v porovnání s Festool dopadl nic moc, přesto že se to dělá v jedné fabrice (ty vrtačky krom barvy plastu vypadají úplně stejně), asi došli na to jak to ojebat aby si nedělali sami konkurenci... Nevím teď už kde ten test byl (snad Dtest) kdyby jste to někdo našli, hoďte sem odkaz....

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Bohužel to je realita dnešních dní. S takovou bych si nekoupil nikdy nic. sad Jinak o nezávislosti Dtest-u by se taky dalo dlohodlouze polemizovat. Tímto ovšem nevyvracím tvrzení, že se může jednat o předražený krám.

Web

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

no bol som pouceny o tom ze modra bosch sa nerovna zelenej

Web

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

To jsem nějak nedal. Jako, že profi (modrá) je horší než obyčejná (zelená)? yikes

Web

(upravil right13 10. 6. 2013 13:57)

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

naopak, zeleny bosch je hobby onicom cina, modry bosch je lepsia cina pre profi pouzitie... ja mam na tej bruske made in PRC, chcel som makitu alebo dewalt, ale kamos ma presvecil o tejto, totizto ziadna az na jednu 120E Narexu nema softstart a tempomat otacok, tak nebolo co riesit

Web

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Tak to já jsem v klidu. Na vrtačce bylo napsané tuším Made in Ukraina. lol

Web

(upravil Lojzek 10. 6. 2013 17:07)

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

lepší vrtačku jak tuto jsem v ruce nedržel.
http://www.zbozi.cz/?typ=produkty&q … term=bosch 2-26 dfr&utm_content=produkty
Co tahle vrtačka v práci vydržela a co ještě vydrží už teď smekám.
Makita ve stejné výbavě oproti tomuto je cenově úplně jinde.

Dále jenom milwaukee ale to už je jiná liga. ! big_smile

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Made in Ukraina nebo Made in UK ? lol

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

jo to čoveče nevím ale je to držák. bude to made in china, tam dělají děcka všecko.

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Jsem kecal (v práci jsem na ni neviděl) Made in Russia. lol

Web

Re: Měl někdo rozhozenou vrtačku,ideálně Einhell?

Tak bylo by dobré si neplést Protool s Festoolem Byť to je jeden výrobce tak tyhle strojky si podobné nejsou, respektive Narex s Protoolem ano, Ale Festool je ještě daleko propracovanější.