Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zapojení bi-amping u Maranze 4600

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 22]

Téma: zapojení bi-amping u Maranze 4600

Zdárek.Potřebuji názor ostatních.Mám doma tyto přístroje: Sony CDPXA2ES,Maranz SR4600 a reprosoustavy dělané na zakázku(S měniči seas, středobas G18RNX/P a výšky 27TBC/G.) signál kabel:BELDN, repro kabel BABEXaudio YOUNG 2*2m. Mám dilema jestli mám investovat do repro kabelu a zapojit bi-amping(na Bčka reciveru).Nejsem si totiž jistý jestli jde z Béček ten samý signál(dinamicky i výkonově) jako z hlavních výstupů.Béčka bych zapojil na výšky nejspíš kabelem od Supry.S tím souvisí další téma.: Mám zapojit shodným kebelem nebo můžu tou suprou?Nezmění se mi tím charakter výšek.Chtěl bych co nejvíce potlačit rušivé vlivy mezi reproduktory.Bi-wiring by neměl cenu.Díky za reakce.

Re: zapojení bi-amping u Maranze 4600

Jestli se nepletu, tak ten A, B jebude biamp, ale sprostej biwire. I ten má ovšem význam. Kabely tam mrdni jaký chceš, jde o průřez a ten by měl bejt na basech 2*4mm a vejšky stačí 2*2,5mm.

(upravil Karlos 21. 4. 2007 13:45)

Re: zapojení bi-amping u Maranze 4600

Počkat takže když zapnu A+B a do aček narvu spodky a do béček narvu vejšky tak to bude hrát lépe jo ? big_smile
Franku já si pamatuju že eště nedávno když měl někdo k vejškáčí 2.5 tak byl označován jako blázen big_smile

Re: zapojení bi-amping u Maranze 4600

Stejně jako když do áček narvej basy i vejšky. Vliv biwiringu je asi znát, když to tvrdí opamp. Dokonce to i technicky vysvětlil.

Re: zapojení bi-amping u Maranze 4600

No ten zesík je 7 kanál.Tudíš se ty zadní dva vyřadí a jsou použitý jako ty Bčka.Nevím,ale do bi-wiringu se mi nechce.Akorád tím oddálíš spojení o 4m.A co jsou 4m v rychlosti el.energije= zanedbatelný.Stejně se tam signál ze středobasu dostane.

Re: zapojení bi-amping u Maranze 4600

Jestli je to 7 kanál, tak OK smile

Biwiring funguje trošku jinak, ne jen oddálení o 4m. Zesák ná malej výstupní odpor, takže se ten bordel od basáku šlusne do země a neleze do vejšek.

Re: zapojení bi-amping u Maranze 4600

Na ty vejšky stačí malý průřez max. těch 2.5. Nejlépe kabel složený z více menších izolovaný průřezů.Ovšem tyto kable jsou poněkud dražší:-))
No vidíš to mi unikalo....
Uvidím.Po vejplatě zajdu do studia pořídím kablík a bude.

Re: zapojení bi-amping u Maranze 4600

kvakošš: jak jsi spokojen s tím SR 4600? Po zvukové stránce ...

Web

Re: zapojení bi-amping u Maranze 4600

Docela to jde, před tím jsem měl Yamahu a Marantz jasně vede.Od té doby co mám nové bedýnky ho konečně můžu poslechnout.Akorád vím že příště koupím reciver s větším výkonem.Na kino je to ok.Ale stereo by to chtělo aspoň těch 100w/kanál.A nebo si nechám reciver a koupím ňákého stereo primára ještě uvidím.Ale k věci.: Kino hraje úplně peckově přechody mezy repro nejdou vůbec poznat a na to že má jen 80x/kanál docela sviští:-).stereo:(Budu popisovat nahrávky od chesky records) Prostor mě vždy obklopí"Jako by zmizely stěny",hloubka je také vítečná(když zavřu oči jsem úplně někde jinde). Polohu nástrojů jde určit s velkou přesností.   Když jsem ho kupoval netušil jsem že bude hrát docela obstojně. Samozřejmě zvuk je výsledek celého řeťezce.Což je jasné.

Re: zapojení bi-amping u Maranze 4600

S těma kabelama... po vejplatě... Když tam máš takové káble, udělej pokus. Vyměň je za normální reproduktorovou dvoulinku 2x2.5 (cca 15kč/m) a potom za 4x2.5 CYSY (bo jak se to těď jmenuje)(cca 30kč/m) kterou zapojíš do kříže jako dvoulinku a potom jako bi.wiring.
Zajímalo by mne, jestli bude slyšetelné "zhoršení" zvuku proti těm tvým kosmickým kabelům, na jejichž koupi musíš čekat do vejplaty.

PS: Tohle mohlo znít ironicky, ale nemyslel jsem to tak. Fakt bych chtěl vědět, jestli je to slyšet. Repra máme plusmínus stejné a zesilovač tak nějak taky. Fakt mě to zajímá.

Re: zapojení bi-amping u Maranze 4600

Kosmické kable už právě kupovat nechci ty od supry vychazej i s banánkama na 600,- Když jsem si kopil signáli Beldn poznal jsem "opravdu" změkčení a prohloubení prostou.Předtím jsem měl nejvyší řadu profigoldu.Tak že signák jde poznat dobře. A Babex hmm nepatrně.Boužel jsem repro kabel nemohl přímo porovnat:-(  tuto možnost jsem u signálu měl

Re: zapojení bi-amping u Maranze 4600

Proveď slepý test, jinak to nemá žádný smysl. Ať ti někdo zaváže oči a přepojuje kabely tak abys nevěděl, které to jsou a zapisuje tvé tipy. Shodnost se skutečností bez vědomí posuzovatele vyřadí psychoakustiku.

Re: zapojení bi-amping u Maranze 4600

To by šlo:-) A mám práci pro přítelkyni:-)Je pravda když porovnáváš dávat tomu dražšímu věčí body (jako by z principu)A chtělo by to víc znalejch uší...

Re: zapojení bi-amping u Maranze 4600

Podle mne poznáš kulový. smile Ale uvidíme. Jestli to uděláš, poprosil bych tě o objektivní výsledek sem. Ale prosimtě fakt to, co zjistíš. Nějaké "S mými kabely za 600/m to hrálo s lepší prostorovostí a lokací nástrojů, zatímco při obyčejné dvoulince se výšky slévaly a byly nekonkrétní" si nech pro sereho/vyndejho, zajímá mě, kolikrát se trefíš, dejme tomu z 10pokusů. smile

Re: zapojení bi-amping u Maranze 4600

Ahoj taky přemejšlim o koupi tohoto receiveru.Mohl by mi prosím někdo objasnit co za zapojení je bi-amp- bi ware nebo jak to je?
Mám bedny osazený GDN 16/50 a GTC 11/100 nebyl by tento receiver zbytečný přepych?Taky přemýšlím nad HRAMANEM AVR 132?Který byste mi doporučili?
Díky za odpovědi a prosim hned nenadávat že jsem lama...

Re: zapojení bi-amping u Maranze 4600

Deset je málo. Chtělo by to alespoň 30x, líp 50x.

Re: zapojení bi-amping u Maranze 4600

To už je podle mně zas moc. Svojí roli hraje i únava.

Web

Re: zapojení bi-amping u Maranze 4600

Těžko říct jaký Reciver je lepší.Koukni na vybavení zes.Ale obecně prý Harman hraje dobře.

Re: zapojení bi-amping u Maranze 4600

Jaký je rozdíl mezi biamp a biwire, jak se to zapojuje atd. co to přináší? Tomuhle vubec nerozumim tak se rád přiučim!!!

Re: zapojení bi-amping u Maranze 4600

Biamp je jako bi wire, akorát že biwire se cesta Bas-Výška rozdvojuje za koncákem a u biampu před koncákama smile

Příspěvky [1 až 20 z 22]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zapojení bi-amping u Maranze 4600

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£