Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 63]

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

hlavně bych podotknul, že ses patrně už dostal do fáze, kdy řešíš blbosti. Kup si toho Daytona a budeš spokojenej.

Web

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

KarelXth: díky za vysvětlení, musím si to nastudovat
Milan: máš pravdu, vymýšlím blbosti... big_smile
Jsem rozhodnutý pro lab 12,  jen ještě pokukuju po všemožných konstrukcích. Hrozně se mi líbí varianta s pasivem ala Michal ale je to pro mě španělská vesnice... Navíc ten lab opravdu není vzhledově nic moc, přemýšlel jsem ještě nad použitím dvou 12" pasivů dayton na čelní desce třeba naležato a labinu do středu mezi ně a směrem k zemi. Je vidět že to nebude za ty prachy bůhví co ale pořád by to bylo hezčí jak dva laby v čele...  Samozřejmě mi jde hlavně o funkčnost subu ale je fakt že vzhledová stránka je taky důležitá.. big_smile Je to jen další blbý nápad nebo by to k něčemu bylo?? Díky

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

kdyzuz pasiv (jakoze pro labinu v nejakejch 90 litrech lazena na 25Hz by se ti mel BR vejit) tak dej 2 pasivy z boku, labinu do cela a zezadu zes. hezke, funkcni.

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Tak jsem konečně přestal vymýšlet blbosti a dal se do práce... Pár fotek ze stavby ozvučnice. Rozměry (v,š,h: 65x40x55cm) Sražení hran 30mm pomocí maflu.

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Pěkná práce

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Souhlas. Akorát přemýšlím co tě vedlo k tak zvláštní výstuze:-)

Web

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Hádám že o ní chce opřít nátrubek, což chválím.

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Díky, jj jde o podpěru pro BR s tím že středová výztuha není pod reproduktorem ale je vykrojena dostatečně okolo, takže se bude dát dostat k té trubce i přes repro, kdyby to náhodou bylo potřeba. Navíc to takhle zabírá i o trochu míň prostoru. Na druhou stranu jsem si neuvědomil že jsem spodní část uprostřed vyztužil pouze do rohů, takže se ještě lepily 4cm hranoly na vyztužení bočnic.

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Myslím, že pevný to bylo dost.-)

Web

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Tak já to nakonec nedělám ani z MDF 25 ani 30 ale z 22, jediná byla skladem tak sem si řekl že to víc vyztužím a bude...
Přidány čerstvé fotky z dýhování bočnic.

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Dodýhováno! Přidané fotky. Včera do půl desáté, dnes do čtvrt na deset... big_smile Každopádně nelituju a jsem zatím naprosto spokojen. Akorát je to teda kysňa jak prase... big_smile  Zitra se snad vrhnu na BR, objednal sem 10x45cm a ono to má 18cm trychtýř, hotová bazuka big_smile

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Není to vzhledem k průměru moc dlouhý? Bednu máš krásnou, doufám, že když už spíkr nebudeš montovat zevnitř, tak že dáš přes ten frejm alespoň krycí kroužek.  smile

Web

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Díky za pochvalu. Tak on vyšel 550,- 45cm dlouhý a 40cm dlouhý vyšel 600,- tak to bylo jasné big_smile Počítám že tu pěnu seřežu, kroužek bude na 99% jen ještě přemýšlým jak... Kroužek si z nerezu vypálím ale chtělo by to upnout na soustruh a směrem do středu to trošku ztenčit a z venkovní strany jenom lehce srazit. Záleží jestli to bude možné vyrobit, se soustruhem nekamarádím.

(upravil Milan 24. 5. 2013 22:54)

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

krouzek udelas i ruční frézou z vhodnýho materiálu při troše šikovnosti. na soustruhu si to vubec neumim predstavit vzhledem k sile a prumeru

Web

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Máš recht, repro stejně ještě doma nemám tak snad něco vymyslím než přijde.

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

jj, treba sololit a cerná matovka.-)

Web

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Tak BR už je tam... To bych nevěřil co bude za problém to tam napasovat. Vnější trychtýř má dva rantly a mězi nima je ještě malý kónus. s frézkou už jsem se tam nedostal tak přišel na řadu pilník. Díra vypadá sice blbě ale ta naštěští vidět nebude. big_smile Důležité je že tam jde těžko takže to bude držet jak ďas. Váha bedny je zatím 32kg  Fotky

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Admin: Díky za přesun, myslel sem že to pak nechám smáznout a založím projekt podle tvojí šablony.
Tak dnes přišla labina a já začal špekulovat co s tím rámečkem. Ten molitan co tam je strhnu dole a ten kroužek udělám z MDF celková tloušťka bude cca 15mm aby se to nějak moc nekroutilo. Prakticky do stejné výšky jako je teď ten molitan s tím že to bude spodem do roviny s lemem repra, frézované z obou stran aby tam zapadl ten vystouplý lem a bude to cca 5mm přesahovat dokola repro. Na průměru děr by mohla jít i kónická drážka cca 3mm hluboká na efekt. big_smile Pak plnič a černý mat na liťáky. Tak snad se to povede podle představ.
Jinak labina jako taková je moc pěkná, dovedu si ji představit i v nějakých pořádných 4p. sloupech.

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Já bych to těsnění z toho nesundaval. Hrozí, že si poničíš závěs. Radši to celý utop hlouběji nebo vymysli něco jinýho.

Re: Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

no je pravda, že při ořezávání podobnejch bazmeků sem měl dost vítr. Nedělá se to nejlíp.

Web

Příspěvky [21 až 40 z 63]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Sub s Eminence LAB12 a Aldax SPV 250P+

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£