Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Servisní manuál-odkazy

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

Téma: Servisní manuál-odkazy

Neznáte nějaké dobré odkazy na servisní manuály? Myslím že jsem někdo něco dával. Projel sem komplet gugl a buď jsem slepý a nebo nemužu najít nic k Telefunken HR660. Akorát mi jeden Němčour nabízel že mi ho pošle za 20ojro, ale na to sem se vykašlal.

Re: Servisní manuál-odkazy

SM za zajímavé ceny nabízí zde:
http://www.rtv-horvat-dj.hr/apl/prices.htm
ale nevím, jak dalece je to důvěryhodné.
Něco free je i na:
http://www.eserviceinfo.com/

(upravil Karlos 23. 4. 2007 7:13)

Re: Servisní manuál-odkazy

Dík ale v tom free není, a ten placený taky nepude nemám kreditku smile a pošta nebo tak to by se prodražilo.
Těch 8euro už je tak. Lidi fakt už neví jak vydělat.  za trošku papíru 8euro..

Re: Servisní manuál-odkazy

Ono to není za tu trošku papíru. Je to za informace, Ty inteligente.
Jestli sis všim, tak skoro ve všech oborech se za relevantní informace platí, někde dost tvrdě.

Web

Re: Servisní manuál-odkazy

Ceny na rtv-horvat mi připadají velice slušné, co jsem se poptával u našich firem, tak pod 600,-/ks za obyčejnou spotřebku asi neseženeš.

(upravil Karlos 23. 4. 2007 8:29)

Re: Servisní manuál-odkazy

sinclair: ježiš já vím že to je za infromace, ale já jako studen si nemohu dovolit platit za každou blbost 500 kč jen mě to zajímá, kdyby po mě někdo chtěl schéma tak mu ho klidně okopíruju a pošlu za cenu poštovného. Já vím ty se na to díváš jinak, ale já student s ostatníma studentama citím a prostě  student si nemůže dovolit jen tak rozhazovat pětistovky. No doba je dneska taková, ale věř mi že kdybych ten manuál koupil a eště ten samej den tady někdo napsal že by ho potřeboval tak mu ho klidně zadarmo naskenuju... Možná se časem na to začnu dívat jinak, jen se bojiím abych za 10let neplatil i za to že se chcu podívat do jizdního řádu. 500 je pro mě prostě moc za tu zvědavost to nestojií.
TO pibi to je pěkné, ale stejně nemám VISU big_smile a ptal jsem se a s dopravou sem to je za nějakech  20euro to je skoro tolik co stál ten reciver.
Kdyby to byl Hájend za několik tisíc tak nic neříkám ale je to obyč postarší reciver.

Re: Servisní manuál-odkazy

Já jsem nevěděl, že je to papírové a k tomu pošta. Myslel jsem si, že si předplatíš stažení  a pak dostaneš heslo na download. Neumím anglicky, tak se těžko orientuji.

Re: Servisní manuál-odkazy

pibi no ono to tak je jak říkáš, ale platí se kreditkou a tu já nemám nevím jak bych to jinakzaplatil ... jedině poštou.

Re: Servisní manuál-odkazy

Karlosi, ona Tě ta dobročinnost po čase přejde.
Není pak výhodnější to dát opravit nějakému servisu, který ten manuál má? Než do toho čumět jak slepej do hodin, rejpat sem a tam a pak to stejně dojebat ještě víc? smile
Třeba v případě lepších DVD, nebo i lepších VCR se bez orig manuálu neobejdeš, samotné schéma je většinou u takových aparátů k hovnu, zvlášť, když jsi začátečník. O receiverech to platí také.

Web

(upravil Karlos 23. 4. 2007 14:58)

Re: Servisní manuál-odkazy

Jo začátečník to jsem, ale né dement kterej si otevře reciver jen tak pro radost a rýpe do nej pájkou a šroubovákem. Jen jsem se chtěl podívat na hodnoty součástek, protože to vypadá že stím recivrem už někdo něco dělal, a je možný že to byl nějakej debil a naflágal tam součástky co měl doma. Zvukově je ok. Jen sem si chtěl pár věcí překontrolovat. Taky už jsem velkej kluk a číst umím. No s tím servisem nejradši bych ho jebl nějak na proměření, ale tobě nebudu přidělávat zbytečnou starost. Navíc máš tolik práce že nevím kdyby se mi to vrátilo dom. A doma nemám potřebné měřicí přistroje.
sinclaire myslím že kdyby se tobě do ruky dostal nějakej pěknej kousek, taky by sis ho určitě zkontroloval a proměřil smile
Jo ta charita mě asik přejde, zatím jsem najivní debil smile Jo kdyby si měl ten manuál tak mi řekni a já ti kdyžtak napíšu a kdyžtak ho od tebe koupím co se dá dělat.

(upravil Viper 23. 4. 2007 15:12)

Re: Servisní manuál-odkazy

Karlosi, kdyby byl ke všemu zadarmo podrobný manuál (teď nemyslim jenom co se týká elektrotechniky), tak jsou za chvíli všichni bez práce, protože každej by si to raděj udělal sám a nebo nadruhou stranu by někdo měl moc práce, protože by to někdo i podle návodu dokonale dojebal... nehledě na to, že několikaleté vzdělání a zkušenosti nevyčteš z cáru jednoho návodu, tak jako se sere do všeho, co se týká stavebnictví můj nevlastní taťka, protože on má dopr. dycky pravdu, že jo. Přitom je to můj obor a pak akorát dojde na to, že ty "dutý" schody venku před domkem se mu rozsypou jak hrad z písku a udělá nakonec ze sebe vola, ale poradit si nedá, že neni dobrý se někomu smolit do oboru. Já ho taky nějdu vystřídat na chirurgii, že bych si šel tak z prdele zařezat... lol Nemyslel jsem to nijak ve zlym, ale jsem názoru se necpat jinému do zelí, když to neumim... myslim, že to neni až tak OT wink

(upravil Karlos 23. 4. 2007 15:32)

Re: Servisní manuál-odkazy

Njn eště že elektronika/elektrotechnika je můj obor smile
jo a k tomu jak si psal že kdyby ty schémata mohl mít každej zadara a opravil jsi to sám, tak to je blbost.
Kolk lidí tadyk posílalo Sincalirovi věci a to mohli mít ty schémata a manuály zadara. 
Prostě kdo tomu rozumí ten je pán smile

Re: Servisní manuál-odkazy

K tomu byl důležitej ten dovětek s tim vzdělánim. Mj je spousta lidí, kteří si jsou schopni jenom podle plánku hodně věcí pospravovat sami a nikoho k tomu nepotřebujou (beru to furt ale obecně, ne pořád jenom tu elektroniku), ostatně 2 takové kutily Timy i znám, a zatim, co udělali vždycky všechno fungovalo (oba už jsou ale v důchodu a bývalí horníci, takže žádná vejška), jediná vada byla občas estetická stránka věci lol Takže sem tim chtěl říct, abys to nebral až tak doslovně...

Re: Servisní manuál-odkazy

Ser na estetiku jak to jede tak co big_smile

Re: Servisní manuál-odkazy

No tak já už si na to zvyknul, ale mamka třeba moc ne a jednu dobu jsem měl permanentně jen tak venku korekční předzes ke gramci, prostě jenom plošák a z toho znět drátků atp., mamka z toho byla samozřejmě nadšena, že jo... lol Pak zas v kedysi chtěla nějakou poličku (ale to už je teda delší dobu), no a já to udělal sice poměrně slušně, co se týká zpracování dřeva, ale hodil jsem to po vzoru horníků na ocelové flahajzy, takže to udrží až 80kg... big_smile To už se mamce líbilo méně,ale tak netřel sem to v barvě třeba a bylo po kydech... wink Ne všecko se dá řešit stylem "hlavně že to funguje, jak to vypadá už je jenom detail pro puťky..."

Re: Servisní manuál-odkazy

Jenom bych dodal, že schéma i servisní manuál je většinou k hovnu, když dotyčný neví, jak onen postižený obvod má fungovat. Chci tím říct, že vystopovat podle desky, schématu, rozpisky součástek a vyměnit vyhořelý odpor-dva umí každý debil, ale zjistit, PROČ vyhořely už jen někdo.
Pravděpodobnost úspěšné "opravy" v takových případech je jen několik málo procent a to většinou proto, že se jednalo o laciný přístroj, kde byly příslušné vyhořelé elementy z cenových důvodů poddimenzované a po jejich výměně to opravdu funguje.
Jenže drtivou většinou ne, protože jsou v postiženém obvodu poškozené /nemusí být úplně destruktivně/ další prvky, které už dotyčný "opravář" nemusí najít, protože prostě nerozumí obvodařině a neví, jak to funguje.
Takže po výměně oněch odporů a zapnutí se opět objeví kouř a plameny pekelné, které stráví i zbytek obvodu, který do té doby mohl být ještě nepoškozený.

Taky nemám rád /moje oblíbené přirovnání/, když zedník s devítiletkou otevře hifi-stereo šestihlavý VCR a začne z něj rvát ven zaseklou kazetu z půjčovny, protože by ji přece musel zaplatit...napáchá totiž při téhle činnosti škody, několikrát převyšující cenu oné kazety.

Web

Re: Servisní manuál-odkazy

Já třeba sháněl servisní manuály ne kvůli opravě, ale proto, že chci do čtyřkanálu nabastlit aktivní vexli a reverzní inženýrství je časově náročné.

Re: Servisní manuál-odkazy

Takže ale víš co děláš, jak ten aparát funguje, jen potřebuješ zpřesnit, který cesty proškrábnout a který drát ve svazku kam vede.

Web

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Servisní manuál-odkazy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£