Re: pls poraďte horn na BMS 4524

No a nestaci toto resit podle CSD waterfallu? At uz je to zpusobeno cimkoli, pokud to bude rychle utlumene, tak je to ok? Protoze i ostatni repro maji podobne vlnky na charce, ale jejich CSD je mnohem cistsi viz. http://www.prodance.cz/protokoly/8NW51.pdf

Re: pls poraďte horn na BMS 4524

Je to pomocné zobrazení, ale má své limity. Jak se liší na CSD interference od rezonace? Jaké je rozlišení časové a frekvenční u uvedeného CSD?
Co se slyšitelnosti týče, je to zpracováno ve volně dotupných statích od F.Toole a S. Olive (On the audibility of resonances, ad. Jsou k této věci celkem asi tři). Mám-li to shrnout, slyšet to je. Nikoliv proto, že to má "tail" jako takový, ale proto, že se tam koncentruje energie, je to jistý druh repetice, a že jde o amplidovou aberaci.
A ano, i ostatní reproduktory to mají na "podobných" frekvencích. Aspoň je vidět, že se zázraky nedějí. Přesto nelze z měření 8NW51 říci nic opravdu konkrétního. Samozřejmě lepší reproduktory, které mají rezonance výš, menší a lépe tlumené méně přibarvují zvuk. Ale nejlepší je mít tyto rezonance za dělící frekvencí.

Re: pls poraďte horn na BMS 4524

chápu vaší posedlost dokonalostí, nicméně od bety bych opravdy nečekal super luxusní chování smile špatnej reprák to taky nejni (nečekal bych odn ěj mega spl), na duchařinu jako napravidelnost směrovosti fakt nemám, směrovost je primárně funkce průměru membrány a osobně mi připadá smysluplné řešit směrovost celé bedny a ne takové detaily. Pokud chci lepší parametry, vybírám reprák, kterej je má.

Re: pls poraďte horn na BMS 4524

Zdravím hoši,
snažím sa pohnúť s projektom, robím nové ozvučnice, pôvodné nevyhovovali. Je tu drobný problém, ústie DE12 kapánek nesedí s A9090, ktorý je v priemere väčší o cca 2 mm. Zvažujem nechať vyrobiť hliníkový medzikus z 5mm plechu s otvorom kónického tvaru zvierajúci uhol 24° (tak som našiel na webe). Bude to takto o.k.?
Vďaka vopred za komenty.

Re: pls poraďte horn na BMS 4524

Škoda peněz. Udělej mezikruží z tenké překližky, tvrdší gumy nebo něčeho takového. Vnitřní průměr stejný nebo větší než je na A9090 a zamázni to do hladka nějakým tmelem po osazení a vycentrování driveru.
Osobně bych nedělal ani to a zapravil bych jen spáru mezi driverem a hornou.
P.S. tu síťku z driveru samozřejmě vyndat. Odlepuj od středu pěnovou gumu a po cca půl centimetru se síťka uvolní.

Re: pls poraďte horn na BMS 4524

Ahoj, ok, ušetrím a zaimprovizujem. Sieťka je už preč... Mám doma polyesterový tmel, tuším dokonca strieborný, to by malo byť v poho.

Re: pls poraďte horn na BMS 4524

MethMan napsal:

I pro bytové podmínky a pro prakticky jakoukoliv hornu je tedy 4524 příliš malý driver na to, aby se dal korektně spojit s Betou8 - on to pravděpodobně compession driver ani není, protože jestli to dobře chápu, tak má Sd<=vyústění.

Předtím jsem tomu nevěnoval pozornost, ale IMHO to tak není. Jednak membrána je větší, než 1", je to prstencová konstrukce, a krom toho je kompresní poměr daný především poměrem ploch membrány a stěrbin v phase-plugu, průměr vyústění může být obecně různý.

Apropos, koukni na měření oproti DE250.
Nebude to zas tak nepoužitelné.

Re: pls poraďte horn na BMS 4524

OK, beru zpět svojí zcestnou radu. Zjevně mi nedošlo jak je 4524 konstruovaný. Čím je daný kompresní poměr nevím. Jestli si dobře pamatuju, tak u DE250 jsou štěrbinky vstupující do phaseplugu velmi malé, tipuju pár desítek mm2, což by dělalo zcela nesmyslný kompresní poměr.

(upravil MaBat 5. 9. 2012 18:33)

Re: pls poraďte horn na BMS 4524

Nevím, asi to může na pohled klamat. Třeba u CDX1-1745, což bude podobný, to je čistě takhle cca 10:1.

Ale to je fuk, to jen, že jsem se tím driverem teď trochu zabýval a tohle jsem tu našel, když jsem tu o tom zkoušel něco hledat...

Re: pls poraďte horn na BMS 4524

nehraje to bms špatně a nadomu to stačit bude, dával jsem ho místo nějaké staré verze eminence apt do statší yamaha bedny a svojí práci u dlěá i v hospodě nebo na malé party