Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 8)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 8 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 148]

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Hmm, tak díky, tos mě nepotěšil. To jsem zvědavej, co budeme dělat, až vyměníme amerikánskýho velkýho bratra za čínskýho. Pak se budeme muset učit louskat programy psaný rozsypaným čajem smile

Web

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Pěkný! Jenom....nemohla by v programu být i jakási základní databáze reproduktorů? Alespoň těch Tesláckých.... smile

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

little: Nejspíš jsi přehlídnul link na soubor s reproduktory.


//přesunuto:

peterbenadik napsal:

Chcem sa spytat aky je to odpor 'Radd' v programe Amplion lebo neviem co tam zadat ci nechat co tam je 0,1 Ohm.

(upravil studnak 2. 8. 2012 0:38)

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Antonio: mam dotaz na cabin gain. Je to u auta a to mi došlo, jenže když dám třeba 2,5m mění se dole číslo, asi frekvence. Problem je, že frekvence je stejná jak u 100L bedny tak 50L bedny a to s různým laděním Fb sad prosím jak se to dá vysvětlit ? Díky

Amplion je božíííí víc než předtim, velkej "RESPEKT" tobě Antonio.

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

peterbenadik: Zajeď si myší šipkou nad Radd a objeví se ti nápověda ... sériová rezistance přidaná k měniči (výstupní odpor zesilovače, vedení, cívek ve vyhýbce, ... ). Hodnota 0,1 Ohm je odhad součtu výstupního odporu zesilovače + kabelu k reproduktoru. Když budeš mít před reproduktorem zapojenou sériově cívku, přidej k tomu ještě její ss odpor.

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

studnak: Ta frekvence je odvislá jen od rozměru kabiny a je na ní teoretický nárust tří decibelů.

Díky. :)

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

čau, chci se zeptat jak je možné že když dám v amplionu štěrbinový bassreflex 3x21cm - 2ks tak mi vychází délka 44.5cm a když dám 3x42cm - 1ks tak mi vychází délka o dva cm. kratší? Jak je to možné?
Jde někde v amplionu zjistit i velikost proudění v bassreflexu? zdá se mi že bassreflex je celkem dlouhý.
Další dotaz: z tohoto projektu ( http://repromania.net/projekty-pa/sub-b … 18ps76.php ) jsem zkoušel nasimulovat 18G40 a délka bassreflexů mi zase vychází jinak je to o 20cm delší !!!! nemělo by se to plus minus shodovat na cm? smile nebo ty rozdíly dělá tlumení?

Pro 18G40 by jste doporučili jakou ozvučnici? Teď ji mám v MT18SUB, nehraje to špatně ( podle hornrespu ty průběhy taky nevypadaj špatně) ale zdá se mi že to nejde dolů a něco tomu chybí! Lepší by možná byl pro ni BASSREFLEX co?
viz:
MT18SUB - hornresp-
http://lojzek123.rajce.idnes.cz/Hornresp/#print2.jpg
BAssreflex - amplion
http://lojzek123.rajce.idnes.cz/nastenk … SB2840.jpg

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Je to způsobeno použitým vzorcem: Lvport:=(((23562.5*sqr(Dvport)*Nvport)/(Vbport*sqr(fbport)))-(kport*Dvport))*fport;

Proudění zjistit nelze, a ani bych se o něj nezajímal, jsou dané doporučené průměry (na tom záleží), které problémy dělat bezpečně nebudou: z obou stran zaoblený 18cm k 18", převedeno obsahem na obdelník 42x6cm.

Projekt na RM neukazuje impedanci, ještě lépe near-field nátrubku nebo repra, takže není jasné, kde je to přesně naladěno. Další problém je, že je to obdelník s třemi prodlouženýmí stranami (protože to sedí na dně) a ty fungují jako dodatečná délka virtuálně prodlužující nátrubek a posouvající fb níž, proto stačí skutečná délka menší. Obdelník v Amplionu je aktuálně myšlen s hrdlem ve volném prostoru stejně jako trubka. Pokusil bych se to zakomponovat, ale k tomu bych potřeboval měření druhých pro představu jak se to reálně chová a jak to simulovat.

Zkusil bych 150 až 200l s BR na 35Hz.

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

aha, vzorec mi nic neříká ale to je jedno!
K tomu amlionu, když dám štěrbinový bassreflex tak mi vyjde např.45cm délka když to bude tak jak říkáš

Další problém je, že je to obdelník s třemi prodlouženýmí stranami a ty fungují jako dodatečná délka virtuálně prodlužující nátrubek, proto stačí skutečná délka samotného nátrubku menší.

Jde to nějak dopočítat nebo je to mezi nebem a zemí? Stejně je zajímavé, bassreflex je vlastně otvor o nějaké délce a přřrzu tak proč k tomu ještě připočítávat přilehlé strany....

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Teď nevím jak reagovat, všechno jsem napsal v předchozím postu, snad to přečíst znovu.

PS: Jinak ještě k těm obrázkům, proč jen jsou tak hnusné? jeden zdeformovaný, druhý snad na Áčtyřce. Stačí kliknout na foťák vpravo nahoře a screen Ti to uloží.

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

jo, je to těžké.
Jinak díky za ten foťák, jsem si ho nevšilm.
jinak klasicky jsem to ukládal alt+screen a vložil do malovani smile

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Takto se mi zobrazuje Amplion, na win jehoVISTA. Antonio nevíš proč?
Nijak roztáhnout to nejde.

http://2i.cz/2i/t/51fcd0fa29.jpg

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Máš zjevně nastavenu nestandardní velikost písma pro celý systém.

(upravil paf 17. 1. 2013 15:54)

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Ano to mám. Mám teď monitor jako kráva, tak si užívám té plochy. nenapadlo mě, že to někde bude zlobit.
Myslíš, že bys to v nějaké další verzi vyřešil?

EDIT: po stažení písma ze 120dpi na 96dpi se už Amplion zobrazuje správně, akorát se to hůře čte sad

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Kdyby to bylo snadné, tak s radostí, ono ale není, nevím jak na to.

(upravil rayer 20. 2. 2013 23:27)

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Zrovna jsem chtel reportovat to same. Mam 1600x1200 monitor s mensim dot pitch a tak bezne pouzivam systemovy font na 120 dpi. Bohuzel nektere spatne vychovane aplikace pak s texty vybihaji za roh okna a pak to dopada treba takhle.
http://rayer.g6.cz/1tmp/dt300mod/amplion-120-dpi.png
Navic WXP pri zmene sys. fontu vyzadujou restart, tak sem si radsi spustil VM. Neber to prosim jako jebani kuli malickostem, sam pisu freeware programy a tak vim, ze ne vzdy se vsechno podari 100% vychytat. Ale stalo by o tom do budoucna popremyslet. Urcite musi existovat zpusob, jak si aktualni DPI zistit a podle toho prepocitat grafiku. Bohuzel v GUI WinAPI aplikacich kovanej nejsem, takze neporadim. Ale treba by mohl pomoci nekdo z http://www.builder.cz/cz/forum/

Web

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Nemá tu někdo náhodou TS -ka pro ARO9408 ?

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Je velký problém se zeptat strýce G ? (první odkaz na dotaz "ARO9408")

Jmenovitá impedance: 8 ohm
Příkon: 100 W
Charakteristická citlivost: 100 dB
Rezonanční kmitočet: 45 Hz
Qts: 0.27
Vas: 226 l
Cms: 0,000208 m/n
Mms: 0.059 kg
Bl 21.3
Xmax: +/- 4.5 mm

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Díky za odpověď, to mě nenapadlo dopočítat ty Qčka zpětně.

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Qčka z Qts zpětně dopočítat nejdou, leda odhadnout, celkově by to mohlo vypadat takhle:

TESLA ARO 9408
Qms=8; Qes=0,28; Qts=0,271; fs=45 Hz; Mms=59 g; Cms=0,212 mm/N; Rms=2,09 kg/s
Dd=332 mm; Sd=865,7 cm^2; Vas=225,63 l; Re=7,6 Ohm; Bl=21,28 N/A; Rme=59,58 kg/s
SPL=100,54 dB/W/m

Příspěvky [41 až 60 z 148]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 8 »»»

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£