Téma: 8th bandpass

zdravim stavel nekdo uz 8th bandpass ??? neviete ako je to zo zvukom? teraz mam 6th bandpass basak tam mam 12 palec rockford fosgate punch z3412 ma to len smiesne 200w rms na 4ohmy ale v pohode to maka od 35hz.chcem vediet ako je to z 8th banpassom hlavne co sa tyka naladenia a nasimulovania? bude to zlozite ? budem to musiet merat?

Re: 8th bandpass

Moc nerozumím tomu, co se tím snažíš získat, či co se ti na stávajícím nelíbí.  Každopádně doporučuju ti projít následující dva odkazy; v druhém najdeš tsp k tomu tvému repro.
http://www.diyaudio.com/forums/subwoofe … signs.html
http://www.epicenter-forum.de/carhifi-a … -rfp-3412/

Re: 8th bandpass

ja len chcem vediet ze ci niekto uz mal skusenosti s takouto bednou?

Re: 8th bandpass

Všechny tyhle divoký konstrukce jsou na ústupu. Výkon je dneska relativně levnej, takže není potřeba honit poslední decibel citlivosti na úkor ostatních věcí. Na vývoji takový bedny navíc strávíš půlku mládí a měřit by se musela určitě. Ani bandpass 6. řádu není taková sranda trefit napoprvé a je to tak nejexotičtější konstrukce, kterou má asi smysl se zabývat.

Re: 8th bandpass

No z takej hifi srandy robiť bandpass bude buď príliš mäkké, zahuhňané alebo výstupná citlivosť bude horšia ako v bassreflexe, na to treba poriadny profi bass. Poskúšať som toho poskúšal, je to najzložitejšie presne ako horna-šnek, treba to zmerať, aby to bolo správne naladené.
Možno to bol len taký boom, ale v PA branži stále funguje, RCF stále vyrába nové pekné kúsky a bandpasov majú po milú jarmilú big_smile

Web

Re: 8th bandpass

dbmax: A kolikpak bandpassů 8. řádu jsi v poslední době viděl v PA nebo jinde?

Re: 8th bandpass

Mám na mysli BP 6-th od RCF z prodance smile

Web

Re: 8th bandpass

dbmax: V pohodě, jenom bych nechtěl aby Jozef získal dojem, že je všechno jinak a je to dobrej nápad wink

Re: 8th bandpass

Nuž bp 8th je v podstate trikrát vetraný bandpass, na to si ja už netrúfam smile ozaj koľko impedančných peakov pri meraní bude mať taký 8th Bp? čisto zo zvedavosti ... uzavrenka má jeden, basreflex má dva, bp 6th má tri.

Web

Re: 8th bandpass

Toto sa treba pytat u Bose, tam su na vsemozne mutacie 8th a inych variacii experti.