Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Diamond buffer a DC servo

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 66]

(upravil Dohnalik 13. 1. 2013 13:07)

Re: Diamond buffer a DC servo

Ale to já se nesnažím, před tím bufferem je kopa operáků (6) a DAC smile Tady jde o to, že diskrétní řešení dosahují lepších parametrů jako zkreslení atd. (i když to u toho BUF zrovna moc neplatí, ale ten je taky dost drahej). Navíc zvukově je to jinde, to tvrdí i PMA.

Re: Diamond buffer a DC servo

kazzatel dakujem, rád by som si to v budúcnosti tiež porovnal ked dokončím iné veci, teda všetko čo je za predzosilovačom... big_smile

(upravil mechanik 13. 1. 2013 16:11)

Re: Diamond buffer a DC servo

killerX3, ja nemusím nikomu nič dokazovať, mne je uplne jedno čo si myslíš, len by si ma nemusel urážať a mohol sa na miesto toho pozrieť napríklad do témy DPA222 Mk2 s rychlými trandy, pozri sa na ft tranzistorov v ponuke customworks, hlavne tie pre CRT a tiež si môžeš zmerať skreslenie na výškach pri použití 2mhz tranzistorov oproti napríklad 30mhz, viem že sa to niekde riešilo, pohladať si to môžeš sám
a hlavne som si nejake výmeny vyskúšal sám pri upravovaní symasymu 5.3... a dokonca tie rozdiely som nepočul len ja...

že sú LM6172 velmi dobré sa môžeš dočítať aj tu  https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=400

Re: Diamond buffer a DC servo

Ty rychlý operáky celkem potřeba jsou i v audiu, třeba v takové I/V sekci DAC jsou operáky jako LM6172 nebo LT1364 apod. slyšitelně, ale i měřitelně lepší, než nějaký 20V/us mrchy, byť třeba slušné LME49720.

Re: Diamond buffer a DC servo

to môžem potvrdiť LME49720 som v asus xonar essence ST menil práve za LM6172 a bol to slušný rozdiel

Re: Diamond buffer a DC servo

V essence jsou NJM2114, LME je tam jenom na výstupu, tam svojí funkci plní celkem dostatečně.

(upravil mechanik 13. 1. 2013 16:35)

Re: Diamond buffer a DC servo

Dohnalik, aha, tak teda NJM2114, ono to už je nejaky čas, ja som skúšal vymeniť aj všetky, vtedy to hralo najlepšie a meranie spektra samotnej zvukovky je tiež perfektné takže verím že tam fungujú ako majú

Re: Diamond buffer a DC servo

Pro ucho je nejdůležitější doba ustálení, tj. za jak dlouho se obecně zesilovač po nějaké " šupě " vzpamatuje a dostane se do opět řízeného stavu...pro audio jsou proto obecně horší zesilovače s obrovským zesílením naprázdno ( s vysokým OLG ), čili navrženými dle Cimrmanových kritérií, protože jim to trvá nejdéle....a příčin, kdy se zesilovač dostane do neřízeného stavu je mnoho....

Re: Diamond buffer a DC servo

Dohnalik, ako sa darí s bufferom? Inak po tom čo tu killer zmazal svoje príspevky je v tom bordel... Zaujímalo by ma k čomu to bolo dobré.

Re: Diamond buffer a DC servo

Zdravím. Trochu jsem zjednodušil zapojení z prvního příspěvku.

https://postimg.cc/0r2rWzjB

Teď mi jde o co nejmenší DC offset na výstupu. Trimrem to už jenom lehce doladím.
Někdo tu kdysi psal, že když se spárujou tranzistory, offset je minimální.
Ale které a na jaký parametr? Mám to osazené BC549, BC559 a na výstupu BD139, BD140.

(upravil Hordek 12. 9. 2023 19:27)

Re: Diamond buffer a DC servo

V HestěI-I (sluchátkáč Oz+Diamond) mám na výstupech offset 0,6/0,8mV, nic nepárováno budiče BD-139/140 + konce BD-139/140, včechny čtyři tepelně svázány. V Hetě-II (to samé, jen mírně upraveno na vstupu) a proto offset do 0,1mV obě str. opět nic nepárováno, budiče + konce to samé, vše opět tepelně svázáno. smile

Re: Diamond buffer a DC servo

Hordek: Ve tvém sluchátkáči máš diamond buffer ve zpatné vazbě s operákem. Výsledný offset je proto dán právě tím operákem a buffer na něho nemá žádný vliv.

Re: Diamond buffer a DC servo

Přesně tak. S operákem ve zpětné vazbě je to něco jiného. Zkoušel jsem diamond buffer podle Dudka z CLC1. Bez operáku. Offset byl 700 mV a nešel žádným odporem ovlivnit. Aspoň se mi to teda nepovedlo.

(upravil rvx73 13. 9. 2023 16:06)

Re: Diamond buffer a DC servo

Tak dej do jedné větve napájení diodu a máš těch 700 mV zpět smile

Teď vážně: máš na těch LEDkach stejné referenční napětí?

Re: Diamond buffer a DC servo

Ledky a všechny odpory jsou párované. Určitě jde o ty tranzistory. Kdybych měl hromadu zbytečného času, tak bych na to stylem pokus omyl asi přišel. Ale tady je je spousta odborníků, tak se radši zeptám smile A když už jsme u těch ledek, vždycky jsem si myslel, že na červené je napětí 1,6V a na zelené 1,8V. Ale většina červených, které mám má napětí 1,8V

(upravil rvx73 13. 9. 2023 20:06)

Re: Diamond buffer a DC servo

to není nic divného, u červených LED můžeš naměřit 1,7-2,1V záleží na velikosti a chemickém složení čipu diody a na procházejícím proudu

(upravil YRY 13. 9. 2023 20:33)

Re: Diamond buffer a DC servo

A proč se teda používají někde červené a jinde zelené? Podle toho co píšeš by to bylo jedno. A červené jsou od 1,6V ne1,7V do 1,8V. Na proudu nezáleží, jde jen o to, kolik dioda vydrží.

Re: Diamond buffer a DC servo

Z počátku bývalo na červených LED i 1,5V a na dalších barvách i k 3V. Dnes to ale začíná být hodně podobné jak píše rvx73.

Re: Diamond buffer a DC servo

YRY příště se zase spletu, abych ti na něco odpovídal

(upravil YRY 13. 9. 2023 20:56)

Re: Diamond buffer a DC servo

Opravdu se omlouvám, ale nevím, čím jsem tě podráždil. Jenom jsem napsal, co jsem na ledkách sám naměřil. Tak promiň

Příspěvky [21 až 40 z 66]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Diamond buffer a DC servo

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£