Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

TheLastUnicorn: Ano ano, to som si cital viac krat cele vlakno..

1 .    Vypájet bez náhrady kondenzátory C1, C1´
2 .    Zmenšit odpory R2, R2´z 10k na 4k7
3 .    Na potenc. hlasitosti mezi odbočku a horní konec připájet sér. kombinaci 8k2 a 2n2, stávající RC člen, zap. mezi odbočku a zem třeba změnit na 560R+470n
4 .    Vyměnit tranzistor T3 z KC148 na KF508 s betou cca 150 /často odchází/


Takze :

1. Vypajkujem, neriesim dalej
2. to je jasne
3. ak by mi toto niekto nakreslil do schemy, budem vdacny, niesom si isty ci tomu rozumiem
4. to je tiez jasne, KF508 doma mam, akurat neviem najst co je to ta beta, pozeral som datasheety, parametre som porovnal nastudoval, ale toto neviem co moze byt (mozno prud bazy, neviem)

(upravil pzwak 5. 4. 2013 12:14)

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

beta je zesilovaci cinitel (v parametrech znaceny jako h21E), v katalogu najdes uvedeny v rozsahu od-do, pokud je potreba nejakou konkretni hodnotu, musis zmerit a vybrat z vice kusu

Web

(upravil Hippo007 5. 4. 2013 13:51)

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Ad 3) Kdosi se jménem gangstaunitg (nejsi to ty?) spamuje o AZS100L i na slovanetu. Tak se tam sakra podívej na obrázek

(upravil johnygl 5. 4. 2013 21:44)

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Hippo007: To je jednanie, neskutocne...
Tak kedze ten obrazok robil asi taky odbornik ako ja, tak som mu nevenoval pozornost.. Ma to teda pooznacovane spravne? Aspon to by ma niekam pohlo, ked by mi to niekto potvrdil, ked uz taka ochota z vasej strany...

EDIT : presne o tom rozpravam, vy len hladate ci sa niekto nesekne o slovicko, alebo cakate kedy sa mozte vysmievat, zdrbat za nieco, ale ked clovek da otazku do plena , kde sa treba na nieco pozriet, kazdy ticho...
EDIT2 : cest vynimkam

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

zoufalost, zoufalost smile

(upravil Hippo007 6. 4. 2013 9:19)

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

johnygl: nechápu tvý chování. Nic neumíš, když ti někdo poradí, akorát ho zdrbeš. No to pak žádné rady od nikoho nečekej.
V tomto vlákně je dostatek informací na všechny tvé otázky, včetně odkazu na servisní manuál. Pokud je nedokážeš využít, dej na radu kazzatele, kterou ti sdělil na slovanetu.

(upravil johnygl 12. 4. 2013 15:31)

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Zdar, tak mi konecne dosli LM3886-tky a dnes som mohol dokoncit koncak. Pripominam tento http://opamp.wz.cz/lama2/lama.htm

Nespajal som to este s preampom, ale pripojil rovno na PC, basy skoro ziadne, snad pomoze ked napojim preamp... Inak zvuk pekny, az na tie chybajuce basy.

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Mě by akorát zajímalo, jak ten preamp chceš napájet - potřebuje totiž samostatné vinutí na trafu o napětí asi 35V, možná víc, už si to nepamatuju, kdy jsem to naposledy měřil, ale pro dobrou přebuditelnost toho předzesilovače je vysoké napájecí napětí nutné. Kromě toho na lineárních vstupech ten předzesilovač s korekcemi téměř nezesiluje, takže je nutné jedním odporem zvýšit vstupní citlivost koncáku tak, aby ho předzesilovač vybudil.

Web

Re: AZS 100L - Co je uvnitř??

Je tam násobič napětí. Samostatné vinutí na trafu má 15V.
Nejjednodušší řešení je tam dodat malý samostatný tráfko.