Téma: Ozvucenie do Fabie combi

Ahojte, xcel by som poradit, ake repro pouzit do Fabky. Od subu az po stredo-basy a tak. Ovalne su nerealne, takze tu prichadzaju do uvahy len tieto typy repra

Re: Ozvucenie do Fabie combi

Vymen predni haluze co tam jsou za poradna repra. To obnasi jeste pridani podlozek pod stredobasy, fabia ma uzke tapecy v miste menicu. Urcite komponenty. Ted si nejsem jisty, ale kombik fabia ma pozice na zadni repra klasicky u zadnich okynek, vedle rolety kurfu ne? Nejakou veleistalaci asi delat nebudes, tak se drz tech origo pozic. A sub si nechej na pozdejs, az budes vedet vic.

Re: Ozvucenie do Fabie combi

přesně. není co dodat. k těm předním haluzům musím dodat že až tak moc zlý to neni, ale stejně vyměnit....

Re: Ozvucenie do Fabie combi

Já myslím, že zadní repra jsou ve dveřích. 10cm mrcásci...

Re: Ozvucenie do Fabie combi

tak co tam máme my?? my v naší fábce máme 13cm.

Re: Ozvucenie do Fabie combi

Michal v pasate si uz robil audio? kadial to tahat a tak..dnes som kupil konecne kable a chystam sa to tam v priebehu tyzdna nahodit...

Re: Ozvucenie do Fabie combi

Froste, ne. Pasika jsem nedelal. Prvni co najdi je pruchodka motor-kabina. Urcite bude nekde u pojistkove skrine v kokpitu. Ale obecne nejlepsi recept je vzdycky vyhodit sedacky, sindat tapecy i palubku, udelat to ciste a poradne a vse vratit az po vyzkouseni. Sice to dyl trva, ale vysledek je lepsi. I pocitove.

Re: Ozvucenie do Fabie combi

praveze palubku nechcem rozoberat a ani sedacky vyhadzovat, to je minimalne na den roboty sad skusim to tahat pod plastami na podbehoch a k radiu sa snad "zozadu" nejak dostanem...alebo to budem napajt zo svetla v kufre big_smile

Re: Ozvucenie do Fabie combi

existuju aj tzv. SLIM REPRODUKTORY. to nepoznate ? maju uzky magnet a pouzivaju sa do aut tam jak howori Michal, kde v prednych dverach nemate dost placu na vlozenie takeho stredobasu ako by ste si priali

Web

Re: Ozvucenie do Fabie combi

Ja nemam problem s tym ako to urobit, to viem, mam skusenosti a aj co to nastudovane. Ale ze ake repro by ste odporucili do prednych dveri. to-Michal: hej, vies dobre:D fabia combi ma fakt repro vedla rolety kufru, len problem je ten,  ze mam take repro doma a najprv som si myslel, ze to v pohodicke vymenim, ale to som sa zacudoval ked som uvidel ake "hovna" davaju do zadu a to za dost slusny priplatok. Vsak tie repro maju taku malu membranu, ze ani hociaky drahy kvalitny reprak nebude basovat tak ako by sa to vyzadovalo. Takze od vymeny tych som opustil, ale zaujem mam o tie predne. Xcel by som nieco nie zas drahe, a hlavne ze to xcem zapojit na radio, takze to nemusi mat vykon v 100vkach Wattov:D Ked niekto nieco take podobne na Fabke robil, mohol by poskitnut nejake informacie zufalemu kolegovi:P Inac mate pravdu, tie repro su fakt dost dobre. Mne sa ich zvuk dost paci, ale kedze zadne vymenit nema zmysel, musim sa pohrat s tymito:D

Re: Ozvucenie do Fabie combi

mat
Hlavne sa vyvaruj sád, ktoré sa bežne predávajú po obchodoch (pio, so, pana...). Väčšino nestoja za nič a majú v prevažnej miere penové vlnky, ktoré odchádzajú veľmi často s prísnou pravidelnosťou po pár mesiacoch - vyskúšané, overené.
Moje doporučenie - pozri si ponuku Beyma car audio, čo je podľa môjho názoru asi najlepší pomer kvalita/cena (peniaze/muzika). Nájdeš pekné výškače, ktoré hrajú výborne a k tomu stredobasy, za ktoré sa rozhodne hanbiť nebudeš a tiež voľačo vydržia. Ortodoxný autohifík ti samozrejme povie, že ground, sinus..., ale keď postavíš jeho auto vedľa svojho, budeš spokojnejší Ty. Autohifík samozrejme aj potom bude tvrdiť, že grond, sinus...

Frost
Pozri aj pod stredový tunel.

Re: Ozvucenie do Fabie combi

mengel: aj nad tym som uz rozmyslal, uvidim co bude jednoduchsie..najlepsie ten co uz pašíka zvucil..inak ja tam budem mat tiez beymy a za tie peniaze je to luxus...mal som ich v 205ke...

Re: Ozvucenie do Fabie combi

to Frost: To sa uz mozno dostanes aj k tomu CD menicu?

Re: Ozvucenie do Fabie combi

Pozeral som tie beymy. Nevyzera to zle:D A co poviete na toto???:
http://www.monacor.sk/catalogue-product … Odhiadnite od toho, ze co si myslite  o Monacoru a len ten reprak pozrite.,Nema niekto skusenosti z Monacorom v Auto hifi???Alebo aspon ci niekto pocul ako hraju. Lebo mam doma postaveny subwoofer z Monacor SP-250p a som velmi spokojny.Zato tato znacka.

Re: Ozvucenie do Fabie combi

Cripple: ku kablu, menic je davno vonku.. wink

Re: Ozvucenie do Fabie combi

No ved to ma trapi smile Kadial si viedol ten kabel?

Re: Ozvucenie do Fabie combi

Odporúčam do Fábie reprá od Sinus Live. Ono i slim reprá t.j.  s malou montážnou hľbkou od nich majú veľmi slušný zvuk.
Ale moooc záleží i od rádia.

(upravil mat00 13. 4. 2013 14:07)

Re: Ozvucenie do Fabie combi

Plánujem kúpiť Fabiu RS a rozmýšlam nad riešením, ako ponechať kufor a k tomu použiť kvalitné basáky, ktoré aj niečo zatiahnu, rezerva ostáva, takže týmto smerom sa nechcem pohnúť. A teraz moja otázka. Rozmýšlam nad tým, že by som dal 2x TIW200 na miesta, ako je na obrázku, je to dobré riešenie alebo mám radšej dať niečo väčšie do samostatnej ozvucnicee? Chcem aby to hralo pekne, ale zato by to malo vedieť aj zatlačiť keď potrebujem. Neviem presne aké veľké by vyšli "ozvučnice", ale tých 25 litrov by mali mať bez problémov. Prikladám fotku, ako som to celé myslel.
http://s24.postimg.cc/hyu91nro1/Clipboard01.jpg

Re: Ozvucenie do Fabie combi

Do fabky sa nejaké rozumné ozvučenie robí naprd. V predných dverách je malá montážna hĺbka, len okolo 45mm, jediné rozumné reprá čo som našiel boli tieto:
http://monacor.sk/product/show/4512/NEOSET-165
Bez vytlmenia dverí to však hrá horšie ako tie pôvodné, mimochodom tie pôvodné TVMky majú aj vyššiu citlivosť a naucho viac zabasujú. Tieto monacory hrajú samozrejme čistejšie ale chcelo by to doladiť výhybku. Lacné a účinné riešenie je aj vytlmiť dvere, nechať pôvodné stredobasy a len vymeniť výšky + doplniť to zosilňovačom 2x50w RMS. Výmenou za lepšie repro bez vytlmenia dverí a zosilňovača sa akurát pripravíte o pár stoviek eur a výsledok je prakticky žiadny.
Zadok sa ani neoplatí riešiť, mám ho stiahnutý na rádiu. Ozvučnica pre tie reproduktory tam nie je prakticky žiadna. Podporenie subwooferom je nutnosť pre každého čo si to chce občas dať hlasnejšie.

mat00- pekný výber auta wink neviem si celkom dobre predstaviť ako to tam dopasuješ lebo je tam veľmi málo miesta ale niečo podobné som už videl. neviem teraz nájsť tú foto tak to aspoň popíšem - vyzeralo to ako tuba postavená na stojato a v plate bol kruhový výrez, celé to bolo na ľavom boku spravené z laminátu " do stratena". keď si zavrel kufor tak zvnútra to vyzeralo ako keby v tom plate bol ten 10palec od výroby...