Téma: Multi-efektová krabička ke kytaře (chorus, delay, reverb a compressor)

Ahoj, přestávám si vědět rady, tudíž o ty rady žádám zde přítomné, ve všech ohledech zkušenějších než já. Dělám to pro známého, rozpočet je 2800Kč.
Jako krabičku nevím zatím co použít, potřebuji, aby byla přijatelně "hezká", budou na ní umístěny nášlapná tlačítka, takže hlavně aby byla robustnější.rozměry nejlépe šxvxh 200x100x40mm. Zamlouvá se mi nejvíce tahle, každopádně budu velice rád, pokud mi řeknete, zda je nepoužitelná nebo zda by se dala použít. Čudlíky na potenciometry použiji asi tyto, avšak ke každému efektu budou mít jinou barvu rysky. Jako nožičky pod krabičku potřebuji něco, co nejvíce protiskluzového, tudíž asi tyto. DPS nechám dělat u p. Kohouta, je to levné a spolehlivé. K efektům jsem zatím zakoupil přes ebay pouze 3ks IO PT-2399, avšak vidím, že využiji pravděpodobně jen jeden, a  sice na delay.
Efekty:
1) Delay: Deep Blue Delay (Mad Professor). Na součástky už mám udělanou objednávku v GESu, DPS jsem nakreslil, vypadá takhle: http://imageshack.us/scaled/thumb/20/delaypcb.png
2) Jako Compressor chci použít DOD 280, ale nastal problém nesehnatelného optočlenu CLM-50, mohl bych použít 5mm 20mA/60mcd rudou led a fotorezistor (10kohm/1Mohm) ve smršťovací bužírce? Nevím, zda jse to dobrý nápad to takhle nahrazovat, ale nevím, zda by se třeba místo toho nedalo použít tohle, parametrově sice obdobné, ale zase když to s tím nebude šlapat tak by bylo kilo fuč... Nevím, proto prosím o radu, čím to nahradit.
3)reverb - se součástkama se potřebuji vejít max do 600Kč, nemám nejmenší ponětí, jaký reverb použít, proto prosím o nějaké to schémátko, link nebo tip co použít...
4) chorus - tstejný problém jako u reverbu...
celá konstrukce by měla vypadat takhle, omlouvám se za použití malování big_smile
http://imageshack.us/scaled/thumb/5/efekta.png
Díky moc za rady smile. Je to kšeft a nerad bych toho člověka zklamal...

Re: Multi-efektová krabička ke kytaře (chorus, delay, reverb a compressor)

2) http://www.ges.cz/cz/vtl-5c3-GES05114218.html je to sice c3 ale nemělo by to vadit

(upravil kovac.pavol1 13. 4. 2013 21:29)

Re: Multi-efektová krabička ke kytaře (chorus, delay, reverb a compressor)

pozri napr. toto http://www.profusionplc.com/pro/gex/pca … o=RA-FX16G

Je to stereo efekt pre gitaru (chorus, tremolo, delay, reverb, flanger, rotary speaker reverb). Neviem či sa ti zmestí do rozpočtu 34,-€ aj s poštovným, ale určite u kamoša zaboduješ.

(upravil Yeayer 13. 4. 2013 21:58)

Re: Multi-efektová krabička ke kytaře (chorus, delay, reverb a compressor)

madeindoma: děkuji. Akorát - v čem je "lepší" než ten co jsem postoval já? Neber to jako rýpání nebo něco takového, jenom mě zajímá proč, abych se poučil smile.
kovac.pavol1: bohužel hlavní požadavek, kvůli kterému to vlastně i stavím je ten, že efekt (omlouvám se, to jsem zapoměl napsat) by měl obsahovat co nejméně digitálních prvků, paměť 2399 je ještě akceptabilní, ale když to bude celé prohnáno přes digitální procesor či jak se to nazývá, tak to ztratí význam. Ten člověk totiž právě měl dva digitální multi efektové pedály a ten zvuk z nich (i přes cenu několika tisíc) mu přišel na h*vno, protože je digitální, a kvalitní digitál stojí až moc. Proto chce vyrobit ode mě pedál, kterej bude složenej ze 4 uvedných efektů, neboli vlastně "krabiček", které se běžně prodávají ke kytarám. Jelikož 4 kvalitní efektový krabičky by vyšly minimálně na 8000, požádal mě, abych to okopíroval různé kvalitnější efektové krabičky, resp. jejich vnitřnosti a zabudoval to do jedné. Jinak díky za pomoc smile
E: I když... mohl bych se pokusit mu to nějak předložit, ale pochybuju, když už ho dvě digitální věci zklamaly, muselo by to být stejně dobré, né-li lepší jak analog a hlavně by to nesmělo ani minimálně jak on říká "zkurvit" zvuk.

(upravil rf 14. 4. 2013 8:17)

Re: Multi-efektová krabička ke kytaře (chorus, delay, reverb a compressor)

Poslal jsem Ti do  e-mailu spoustu zapojení kytarových efektů, snad se bude něco hodit.

Ale jinak, co vše testoval nebo vlastnil, že mu to nevyhovuje? Známý taky takto laboruje se zvukem, vždy něco koupí jiného a pak to nevyhovuje - tak zase prodá. Ale zajímavé je, že se vždycky (už 4x) vrátil k multiefektu DigiTECH s lampou v peampu.

Nemyslím si, že by se za 2800,- dalo něco extra postavit, možná tak nějaký vyběhlý profi firemní koupit a smířit se s kompromisem.

Muzikanti, to je taky pěkná "pakáž" na tuto elektroniku. Je dnes jedno, jestli to je kytarista, klávesák či jiný nástroj. věčně budou nespokojeni. Taky jsem byl takovej, ale už jsem se na to vybodl, sehnal jsem si svůj starej oblíbenej synťák, master klávesnice, asi 4 virtuální nástroje a prdím na to. Zvuky jsou excelentní a nemusím nic řešit. Vezmu klávesnice, NB, TG, zapnu, nastavím MIDI - VOHULMĚ doprava a valím.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Multi-efektová krabička ke kytaře (chorus, delay, reverb a compressor)

Yeayer:
Ono s těmi kyterovýmíi krabičkami je těžký.
Každá kytera hraje jinak, a každej kyterista hraje jinak.
Takže je těžko radit, U reverbu a chorusu obzvlášť. Každej má k tomu jinej vztah, někdo je "pružinovej" někdo chce digitál.
Kvalitní digitál za pár kaček nekoupíš. Strymon je holt kapku dražší.
Spíš z něj vyzvěď jaký styl hraje , co potřebuje za efekty.
Pak se dá tipnout co by mu tak mohlo "kápnout" do noty.
Ono základ je kytara a kombo (nebo hlava a dobrí bedna), "krabičky" blbý kombo ani kytaru nespraví

Re: Multi-efektová krabička ke kytaře (chorus, delay, reverb a compressor)

rf: Díky moc! Mám to ve spamu, netuším proč... Vlastnil corg toneworks ax1500g a Boss me-25. Nevyhovovalo. Tak dospěl k závěru, že analog prostě ten zvuk nedevastuje, což si myslím že je pravda.
Dalča: nostačilo by mi schéma na primitivní reverb třeba s PT2399, to by bylo nejlepší když už ty šváby mám doma. Tady jde o to, aby zmíněné efekty byly co nejjednodušší a hlavně aby obsahovaly co nejméně digitálních komponentů.  Základ je kytyara a kombo, to máš pravdu, ale kytary má dvě a hodně dobrý, jednu už jsem generálkoval (vyčistil, vyměnil chrastící pot. a zrezlý šrouby) Kombo má Hughes & Kettner TubeMeister 18 a ještě má hlavu nějakýho  50W Marshalla, od p. Kopálka, která prý hraje taky úžasně, takže v tom problém nebude. Hlavně prostě potřebuji sehnat co nejjednodušší schéma na nějaký reverb (nejlépe za použití PT-2399) a pak něco na chorus, který obsahuje málo součástek a hlavně chorus, který obsahuje taky málůo součástek a nějaký dostupný IO.

Re: Multi-efektová krabička ke kytaře (chorus, delay, reverb a compressor)

a nechce zkusit pružinovej reverb?

Ten kettner je docela dobrej, znám ho dost dobře..

(upravil Yeayer 14. 4. 2013 14:17)

Re: Multi-efektová krabička ke kytaře (chorus, delay, reverb a compressor)

Dalča: pružinovej reverb? co to je?
E: aha, už koukám na youtube... No na koncertě to asi bude nepoužitelný co?

Re: Multi-efektová krabička ke kytaře (chorus, delay, reverb a compressor)

průžiňák de používat na koncertě. Nebo proč myslíš, že by nešel? Musí to samozřejmě bejt odtlumený od okolí. Ono se to nezdá, ale proti okolí je to docela odolný smile

Re: Multi-efektová krabička ke kytaře (chorus, delay, reverb a compressor)

Jan16: čekal bych, že by to rezonovalo jako blázen

(upravil Jan16 14. 4. 2013 15:37)

Re: Multi-efektová krabička ke kytaře (chorus, delay, reverb a compressor)

Hele, ani né. Dokonce když si na to zkusíš zabrnkat rukou tak se nic moc neděje, jelikož vlastní rezon. kmitočet je hodně nízký, takže se to přesnese s velkým útlumem. Spíš se ty průžiny pak jen tak jako vtipně mrcasí ale zabrnkání rukou příliš z výstupu slyšet není.

Re: Multi-efektová krabička ke kytaře (chorus, delay, reverb a compressor)

Zabrnkání rukou na co, přímo na pružiny ?

Yaer, obávám se, že chceš v kusovce, za cenu nízkou, vyřešit zadání, které je prakticky nesmyslné.

Web

Re: Multi-efektová krabička ke kytaře (chorus, delay, reverb a compressor)

Sendy: to já též. Ale pokud se mi podaří sehnat schéma na jednoduchej reverb s PT-2399 a pak nějakej jednoduchej chorus tak je vyřešeno.

(upravil shony 14. 4. 2013 19:01)

Re: Multi-efektová krabička ke kytaře (chorus, delay, reverb a compressor)

Ahoj,

No jeden z prvých odkazov strýka Googla .

http://www.diystompboxes.com/wiki/index … tle=PT2399

Sice nerozumiem, že hovoríš nechceš digitál a toto je digitál ako prasa, dúfam, že pomôže.

Shony

(upravil rf 14. 4. 2013 19:37)

Re: Multi-efektová krabička ke kytaře (chorus, delay, reverb a compressor)

S tím jsem taky laboroval pro známýho - kytaristu, ale já to vyřešil elegantně. Sehnal jsem si vadný DVD co mělo možnost vstupu pro dva mikráky, regulaci hlasitosti a efektu. Ten efekt je právě s PT2399, napájení ideál - 9V (5V už je na PS). Vstup obyčejně až primitivní - dvojnásobný operát na dva vstupy - JACK 6,3 - společná hlasitost - pak PT2399 - regulace efektu.  Náklady, No de-facto nulové, navíc jsem se s tím moc nepáral, nic jsem nemaloval, neleptal atd atd. Dal mu to do krabičky, přepínač, a šlus. Na kejtru to ujde, ale je to digi. Pružiňák, např. ve starým FENDERU je lepší.

Jinak jsem ti ty schémata a datasheed s PT2399 taky poslal e-mailem.

RF

ps.:

nebo zkus MAGNUS MODULUS
na Y.T.:  http://www.youtube.com/watch?v=ZBk5Bxj9SDU
šéma:    http://circuitworkshop.com/forum/index.php?topic=17.0   sakum prdum i s PS, součástky atd atd

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Multi-efektová krabička ke kytaře (chorus, delay, reverb a compressor)

Sendy, když zbrnkáš na ten modul, který visí na 4 průžinách, tak se z výstupu prd ozve.
Na přímé zabrnkání o ty dlouhé činné průžiny se zvýstupu už něco malého ozývá, záleží, jak o ně brnkneš. ASpoň ten reverbík co tu mám má značně omezený frekvenční rozsah, dolní frekvence mu opravdu moc nejsou po chuti.

Re: Multi-efektová krabička ke kytaře (chorus, delay, reverb a compressor)

Něco malého při zabrnkání o pružiny ?? To si snad děláš kozy...

Necitlivost reverbu na akustický signál je do velké míry dána tím, že vysílače i budiče pružin pracují torzně, a teprve potom nějakým zavěšením a odpružením celé pružinové jednotky a její izolací od okolí.

Web

Re: Multi-efektová krabička ke kytaře (chorus, delay, reverb a compressor)

Myslíte, že se to vůbec dá zrealizovat? kvalitní, pěkný a do 2800? Nebo je to nesplnitelný? (navíc mi na výrobu zbývá asi tak dva týdny)

(upravil Jan16 15. 4. 2013 12:19)

Re: Multi-efektová krabička ke kytaře (chorus, delay, reverb a compressor)

Sendy, kozy doma nemáme, ale kus od nás tu chovají ovce smile
Že to funguje torzně, by mě vskutku nenapadlo. (díky za info) Tzn ten váleček co je mezi sloupky těch budících cívek je malý magnet, polarizovaný kolmo na podélnou osu?

Yeayer: Za 3 litry bych dělal tak jednu tu krabičku v precizním provedení. Ale kompletní efekťák pro kytaru za 3 litry.. to buď mu to děláš jako dárek, a nebo seš šílenec, protože jen cena materiálu do toho budou tak dva litry nejméně, a co teprv ta práce. A ještě když dotčný chvátá a všecko potřebuje honem, tak s touhle cenou už nevim smile (já bych se na to vyprd).