(upravil BlackRider 11. 4. 2013 23:12)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Hlavně je to nesrovnatelný, ideálně kdyby stály vedle sebe. Koncepcí jsou samosebou mnohem dál Geddesovy bedny. Ale co si mlhavě pamatuju, tak na mě udělaly obrovský dojem tehdy... Ale je to už dávno, každopádně byly to nej z toho co se tam tehdy vystavovalo (např. Sýkorovy Aragorny, BVA F3B...)

Tou směrovou lokalizací jsem měl namysli, že se stereoobraz nahrávky nemá tendeci slévat, tak jako u klasických beden. Vyzní líp detaily, dané stereo mixem. Sakra, nevím jak se vyjádřit.. big_smile Prostě ostré podání nahrávky versus rozostřené.

Edit: O ladění BR jsme se bavili. Chceme změřit na kolik je přesně naladěn, protože Petr nemá zařízení k měření impedance... Jinak jeho bedny maj 2 ks BR na zadní straně (kulaté,             stavitelné) a jeden kus BR (štěrbinový, nestavitelný) vepředu. Hráli jsme s otevřeným předním BR.

       O tom tlumení ve WG byla též řeč a majitel to popsal úplně stejně, jako ty. Při vyšších hlasitostech to až místy tahalo za uši..

Web

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

BlackRider: byť jinými slovy, ale víceméně stejně jako já před již skoro rokem, jsi popsal dojem z poslechu RpM. LP lokalizace je to první, co každá návštěva okomentuje.

Web

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Jenom doplním.
O krmení se starala bi-amp dvojice DPA 222 a 223.Jako předzesilovač byl použit receiver Sony STRDA 3500 s provedenou ekvalizací měř.mirofonem.
Poslouchalo se místy docela nahlas,a poslech byl stále velice příjemný,neunavující.
Velká poklona  MaBatovi a Kazzateli.

(upravil BlackRider 18. 4. 2013 22:41)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

No jo, na amplifikaci jsem zapomněl uvést... Jinak ta ekvilizace byla docela minimální, jestli se dobře pamatuju.

Jinak pro zajímavost (pokud to někoho zajímá) včerejší playlist:
http://s24.postimg.cc/cf90gpdxh/playlist.png

Web

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Existuje nějaká výkresová dokumentace ke zvukovodu (k jakémukoliv z obou typů)? Rád bych se pustil do návrhu přední desky... Přemýšlím, jestli už z prodance nevzít basy a drivery, BTW součástky do výhybek berete také tam?

Web

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Součástky prodance, Europe-audio, jantzen-audio. RpM byly vyloženě na cívky od jantzena navržené.

Web

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Výkres zatím neexistuje, jen kontura profilu. Ale důrazně nedoporučuju pouštět se do návrhu bedny, aniž by už bylo jisté, jak to bude vypadat. Tohle bude asi ještě chvíli trvat.

RpM byly vyloženě na cívky od jantzena navržené.

To je trochu zavádějící formulace. Prostě nabízí cívky různých průřezů drátu, o velké škále hodnot jak indukčností, tak odporů. To se hodí pro prakticky každou reprobednu.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Hmm, tak nic. Budu se snažit být méně nedočakvý.. big_smile

Web

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Kdyby měl někdo zájem, mám na prodej dva nové nehrané BC DE250/8ohm, 1800/kus
Případně dovedu lepší ceny na sortiment prodance, možno řešit i na dobírku, ale samo s tím, že nad těch zhruba 1000 Kč, za které odpadá v pd poštovné

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

BlackRider: Ad sestava zvukovodu - tady je prvních 40mm, to by mělo stačit: oswg_t.txt
Je to pro DE250, ale to teď nehraje roli, jde o to najít způsob, jak to zrealizovat, včetně přípravy nasazení na ty desky. Namodelovat to nebude asi úplně triviální. Yoda už to umí, můžeš to s ním zkusit zkonzultovat.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Což o to, jako rotační díl to není takový problém. Nakreslit tvar zvukovodu též ne (odzkoušeno). Musím polaborovat s přechodem profilů..

Web

(upravil MaBat 13. 5. 2013 9:25)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Drobný problém může být v tom, že to právě rotační není smile

Potřebuješ se prostě dostat z kručnice na čtverec, přičemž v horizontálním a vertikálním řezu to musí mít daný profil (OSWG). Jde "jen" o to, jak vyřešit průběh po diagonále.

Výraznějšího zlepšení by se asi dalo dosáhnout, pokud by se to celé udělalo jako osmiúhelník (tj. z osmi dílů). Horší bude ale zaoblení při vyústění. Jak to nejsnáz udělat, jsem ještě nepřemýšlel. Přinejhorším by bylo jen nějaké malé.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

12/15FW76 skladem http://garaz.autorevue.cz/images/smilies/111.gif

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Nějaké nové poznatky ohledně hranatých zvukovodů, resp. adaptérů, jak tu o tom byla řeč?

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

15" OSWG, zdá se, v dohlednu!

Tímto vyzývám všechny zájemce o ultimátní kvalitu domácího hi-fi, pokud nejsou omezeni prostorem a uvažují o tom, ať se ozvou. Je to jedinečná příležitost, která se nebude opakovat smile

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Jak to tedy nakonec bude?
Provedení stejný jako u 10" v RpM, tedy kulatý z MDF, jenom přizpůsobený pro DE250?

Předpokládám, že pořád platí:

MaBat napsal:

Nabídku berte jako určenou lidem, kteří už "ví a umí", plně docení hodnotu těch WG a se vším dál si poradí. Já už se tomu nechci víc věnovat, vysvětlovat nebo dělat další bedny do pléna. Na webu se ohledně toho dá najít už celkem dost...

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Bude to především skoro 2x větší, to je asi nejpodstatnejší rozdíl. Jestli kulatý nebo eliptický, zatím váhám, nejspíš kulatý s velkým zaoblením, čímž se ve výsledku dosáhne téhož nebo ještě lepšího výsledku.

Budu tohle teď dělat hlavně pro sebe, bez kompromisů, a jestli to pak nabídnu dál, tak už opravdu ne zadarmo ani ne levně, když vidím, za co jsou lidi jinak ochotný platit IMHO nehorázný peníze. Zatím o tom váhám. Tohle už nebude něco, co by snadno hledalo konkurenci i ve velmi vysoké cenovce a nezaslouží si, aby se to rozdávalo jako housky... smile

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

MaBat napsal:

Budu tohle teď dělat hlavně pro sebe, bez kompromisů, a jestli to pak nabídnu dál, tak už opravdu ne zadarmo ani ne levně...

To samozřejmě chápu.
Máš už jasno v osazení a koncepci bedny?

(upravil reta 19. 8. 2013 22:55)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

MaBat napsal:

15" OSWG, zdá se, v dohlednu!

Tímto vyzývám všechny zájemce o ultimátní kvalitu domácího hi-fi, pokud nejsou omezeni prostorem a uvažují o tom, ať se ozvou. Je to jedinečná příležitost, která se nebude opakovat smile

Tak se ozývám. Mám zájem.

Edit:
Z dále napsaného jsem pochopil, že nekráčí o nový projekt ultimativních beden ale pouze u zvukovody k nim. Tak o ty samotné zájem nemám.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

MaBat napsal:

........ a jestli to pak nabídnu dál, tak už opravdu ne zadarmo ani ne levně, když vidím, za co jsou lidi jinak ochotný platit IMHO nehorázný peníze. Zatím o tom váhám......

Marceli, zcela upřímně - řekl bych, že business zatím není Tvá silná stránka, vyprdni se na to:-)

Web